TRE - OLO 2:3 - Druhá třetina rozhodla o osudu zápasu

T ř e b í č - Ve druhém kole se představili hokejisté Horácké Slavie na svém ledě v zápase s Olomoucí. Domácí vstoupili do zápasu velice dobře, když ve 48. sekundě skóroval Okál po krásné přihrávce Nahodila. Ve druhé třetině potrestala Olomouc chyby Třebíčských třemi brankami. Horáci se snažili vrátit do zápasu, ale to se jim podařilo až v poslední minutě. Fantastický závěr stačil na snížení Lukáše Nahodila. Kohouti si tak na Hanou odvážejí tři body.

2.kolo, sobota 18.9.2010
2:31:0, 0:3, 1:0
OLO OLO
Branky a nahrávky: 1. Okál (Nahodil, Burian), 60. Nahodil (Burian) - 28. Černý (Zbořil), 34. Černý (Domin), 40. Domin. Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Rittich. Vyloučení: 2:6, navíc Ostrčil (TRE) - Lhotský (OLO) oba 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1170. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, Kadela R., Bulička, Sláma, Pohl - Laš, Dolníček, Ostřížek - Burian, Nahodil, Okál - Čech, Zahradník, Přibyl - Kadela E., Dočekal, Vondráček.
HC Olomouc: Žigárdy - Vyrůbalík, Koma, Mikel, Bartoň, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek - Kucharczyk, Ministr, Polodna - Černý, Domin, Mikšan - Smejkal, Brančík, Řípa - Coufal, Pekr, Zbořil.

Utkání začalo zostra, v čase 0:48 našel Nahodil Okála a ten střelou z první poslal Třebíč do vedení. Na 2:0 mohl zvýšit o tři minuty později Čech, když po faulu v pádu jen těsně minul branku hostí. Domácí měli poté přesilovou hru a byli na koni, do šance se prodral Ostrčil, poté ohrozil Žigárdyho v brance Olomouce Burian po příhře Nahodila.

Zdeněk Okál dal vedoucí gól Třebíče hned v první minutě

Po chybě Přibyla se ocitl sám před Fialou Smejkal a napálil kotouč ke štěstí domácích do tyče. I další rána Olomouckých, Mikelova, skončila na tyči. Na druhé straně vystřelil dvakrát dobře Vondráček. Další střela z mezikruží přišla po ráně Dolníčka, Žigárdy vyrazil betonem. Tentýž třebíčský hráč vyslal do šance Okála, olomoucký brankář kotouč udržel. V další dobré příležitosti se ocitl Čech, z úhlu ale nemohl uspět.

Fiala poté perfektně zneškodnil rozklekem Brančíkovu střelu z první. Po ideální milimetrové přihrávce se objevil v brejku Nahodil, Žigárdyho klec ale přestřelil. Po vyhraném buly pálil přesně do středu branky Laš. V oslabení zahrozil Ministr, z gólové příležitosti střílel jen do Žigárdyho Malinský.

V úvodu druhého dějství to zkoušel z úhlu Polodna. Do slibné příležitosti se dokázal doslova protlačit svojí stabilitou Nahodil, ocitl se ale až příliš blízko před Žigárdym, aby ho mohl více ohrozit. Kucharczykovu střelu schoval Fiala do lapačky. Přečíslení dva na jednoho o chvíli později ale znamenalo vyrovnání – po přihrávce nedal Fialovi šanci střelou pod břevno Černý.

Olomouc byla aktivní, jen do Fialy střílel Řípa a i v další příležitosti se ocitli hosté. Při přesilové hře domácích střílel Ostrčil, další nahozený kotouč na bránu pak tečoval nebezpečně Dolníček. V oslabení pálil přímo do Fialy Mikšan. V ideální střelecké pozici se zjevil Roman Kadela, se střelou ale otálel a trefil Žigárdyho, který mu zmenšil střelecký úhel. Přišlo vyloučení Třebíče a to ukončil po dvanácti vteřinách střelou z kruhu do šibenice svou druhou brankou v utkání Černý – 1:2.

Michal Černý otáčí skóre zápasu na 1:2 pro hosty

S blížícím se koncem druhé dvacetiminutovky střílel z první Sláma, v oslabení objel třebíčskou branku Domin a třetí střela k tyči na vyrážečku znamenala dvougólové vedení Olomouce.

Z mezikruží pálil nebezpečně na začátku třetí periody Burian, do šance se prodíral také Nahodil a po střídání i Čech. Poté lapil Fiala Řípovu střelu. Z úhlu to zkoušel bez úspěchu Brančík. Branku netrefil v dobré pozici Dolníček. Tvrdě vypálil aktivní Řípa. Polodna zblízka přestřelil. Jen malinko chybělo Ostřížkovi, když si vyměnil kotouč s Dolníčkem a stál rázem sám před Žigárdym, mezi tři tyče ale nedokázal zamířit.

Poté, co Žigárdy se štěstím vyrazil puk lapačkou, přišel brejk Mikšana a následný faul domácích. Rozhodčí nařídil trestné střílení, k němuž se rozjel sám faulovaný hráč – nové pravidlo platící od letošní sezóny – Mikšan se pokusil o blafák, Fiala ho ale efektně vychytal.

Třebíč zkusila i hru bez brankáře a tu zužitkoval ihned po buly tvrdou a nekompromisní střelou k tyči Lukáš Nahodil. Sedm vteřin před koncem řádné hrací doby přišlo vyloučení hostů, time-out domácích a druhá power-play. Opět přišla střela, Laše, Žigárdy schoval kotouč ve své lapačce. Do třetice to hráči Horácké Slavie po buly zopakovali, nejblíže ke vstřelené brance byl Dolníček, šedesát hracích minut ale rázem vypršelo.

Tiskovka po zápase TRE - OLO 2:3

Michal Černý po zápase TRE - OLO 2:3

Zdeněk Okál po zápase TRE - OLO 2:3

Roman Mejzlík – SK Horácká Slavia Třebíč: „Myslím si, že můžeme jenom souhlasit s hodnocením trenéra Olomouce, my jsme odehráli velice dobře první třetinu, bohužel jsme v ní nedali více gólů a od druhé třetiny, kdy soupeř zvýšil aktivitu a začal nás tlačit, tak my jsme prostě hráli moc složitě a soupeř tam měl ty šance, které prostě využil. Mysleli jsme si, že to půjde dál samo, nešlo to. Ve třetí třetině jsme zkusili něco změnit, ale soupeř je natolik zkušený, že si to pohlídal. Ten závěr byl hektický, měli jsme tam nějaké šance, samozřejmě soupeř měl trestné střílení, které to mohlo rozhodnout, ale my jsme spokojení snad jenom s první třetinou a druhá třetina, ten gól v závěru v naší přesilovce, které nám bohužel nejdou, tak ten, se dá říct, že to utkání rozhodl.“

Petr Fiala – HC Olomouc: „Projevilo se, že je to začátek sezóny, utkání mělo tempo, ale nebylo tam tolik těch pohledných akcí, přeci jenom je to teďka o tom nasazení, o kontaktech a ten hokej možná přijde později. Domácí byli lepší první třetinu, ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a hospodaření s kotoučem a možná i proto jsme dali ty branky. Třetí třetina už byl takový vabank, domácí tlačili a my jsme za stavu 3:1 mohli trestným střílením rozhodnout a uklidnit ten konec, ten závěr už byl dramatický, ale už bylo málo času na to, aby domácí ještě něco stihli udělat. Jme rádi za tři body. Třebíč má kvalitní mužstvo a hlavně, když se jim vrátili kvalitní hráči, kteří tu celé léto nebyli, tak jsou to hokejisti, kterým to prospělo, ať už je to Burian nebo Nahodil. Tahle lajna nám dala oba dva góly a my jsme spokojeni.“