TRE-OLO 3:3 – Až třetí třetina diváky zaujala

T ř e b í č – V posledním přípravném utkání sehraném na domácím ledě se střetli hokejisté Horácké Slavie s celkem Olomouce. I přes svižný začátek se útočníci na obou stranách jen těžko prosazovali před gólmany, navíc bez patřičného důrazu. Více herního vzruchu s patřičným zakončením přinesla až druhá půle třetí třetiny. V celku hostí se zaskvěla dvojice útočníků Dittrich – Hruška, domácí publikum roztleskala především první útočná řada Holý – Žiška – Fišer a taktéž Oliva s Fryaufem, kteří se v samém závěru postarali o spravedlivou remízu.

přát., úterý 31.8.2004
3:31:1, 0:0, 2:2
OLO OLO
Branky a nahrávky: 10. Fišer (Žiška, Holý), 53. Holý (Fišer), 58. Fryauf (Oliva) - 10., 57. Dittrich (u obou Hruška), 47. Hruška (Najdek, Smejkal). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 380.
SK Horácká Slavia Třebíč: Koťátko - Kališ, Svačina - Sedláček, Čížek - Hrbáček, Dusík - Dvořák - Fišer, Žiška, Holý - Fryauf, Oliva, Cmunt - Topol, Sobotka, Adamec - Wolf, Škoda, Caha - Čech.
HC Olomouc: Svoboda, Tihlář - Klimeš, Dostál - Faltýnek, Hruška - Světlý, Vlček - Paška, Šafařík - Žajgla, Kárný, Kučera - Smejkal, Najdek, Ditrich - Hradecký, Ministr, Šimo - Kašparů, Martinka, Komínek.

Hned po úvodním buly si vyšlápli na olomouckého brankáře Fryauf s Cmuntem, chvíli nato prověřil Koťátka Kučera. První pětiminutovku se tak hrálo poměrně aktivně. Za provinivšího se Koťátka šel trest odpykat Svačina, ale Hanáci si s početní převahou nedokázali poradit. Přesně na začátku desáté minuty však hosté poprvé otevřeli skóre, když Hruška v útočném pásmu vyškrábl u mantinelu puk, nahodil nehlídanému Dittrichovi a ten se poměrně zblízka nemýlil – 0:1. Odpověď však přišla o 36 sekund později, kdy se Žiška bleskurychle propasíroval kolem mantinelu, našel středem najíždějícího Fišera a ten s přehledem srovnal skóre – 1:1. Následná sílící aktivita domácích byla přerušena vyloučením Adamce, avšak Olomoučtí ne a ne založit útočnou kombinaci – naopak se pěkně uvolnil do brejku Holý. Vzápětí se síly na ledě na chvíli vyrovnaly, neboť na trestnou lavici putoval Vlček. Krátkou přesilovku však domácí zahodili. V šestnácté minutě se ještě předvedla první třebíčská lajna, avšak do první sirény to bylo prakticky vše. Obrany na obou stranách byly totiž pozorné a tak náznaky útočných akcí byly likvidovány na modrých čarách.

Nástup do druhé třetiny zvládli lépe domácí hokejisté, kteří prvních pět minut chopili iniciativu na svoje hole. Hanáci však postupně srovnali krok a první ostrý drápek vystrčili při akci Kučery s Najdkem a o chvíli později se pokoušel prosadil Smejkal s všudypřítomným Dittrichem. V půli třetiny překonal olomouckou obranu Adamec, ale na zakončení měl již příliš málo prostoru. Posléze štěstí pokoušel i Škoda. Další desetiminutovka probíhala podle stejného scénáře: ačkoli se na obou stranách hodně bruslilo, obrany byly pozorné a pokud již před bránu propustily dotírající útočníky, těm zase chybělo hodně důrazu k zakončení. Chvílemi měli mírně navrch Hanáci, domácí často vyhazovali nedovoleně přes všechny čáry. V prostřední části hry tak diváci žádný gól neviděli a dokonce i trestná lavice zůstala osiřelá.

Hned z úvodního buly poslední části hry si bez okolků našlápl do útoku Fišer, ale Tihlářovi jen rozduněl betony. Na druhé straně se pokoušel z rohu překvapit Ministr. Nápad nepostrádal domácí Wolf, když pěkně našel z rohu Čecha, avšak ten měl na volejové zakončení příliš krátkou hůl. Při vyloučení Dittricha rozjeli Třebíčští dobře přesilovku, ale hned vzápětí putoval na trestnou lavici Svačina, takže ve 47. minutě hosté neponechali nic náhodě a využili zkrácenou přesilovku: domácí totiž nestačili pohotově zaujmout obranné postavení, od modré bez okolků vypálil po ledě Najdek a číhající Hruška usměrnil kotouč do sítě – 1:2. Hanáci díky tomuto gólu ožili, zle zahrozil před Koťátkem z boku najíždějící Komínek. Odražený puk však napodruhé nestačil zpracovat a branku přehodil. Třebíčští však postupně srovnali krok a úpornou aktivitu Olivy a Fryaufa zastavili pouze za cenu vyloučení, ale provinilec Kučera si na lavici hanby dlouho nepobyl. První třebíčská lajna se bleskurychle navezla do pásma, nahrávku Holého sice ještě najíždějící Fišer neproměnil, ale za pár vteřin si oba aktéři vyměnili role a už mohli zvedat ruce nad hlavu – 2:2. Výtečná kombinace rozehřála i publikum a zápas tak na posledních deset minut konečně dostal patřičný náboj a spád. Ačkoliv následné vyloučení Svačiny domácí ustáli, sotva naskočil tento obránce v 57. minutě na led, síťka za Koťátkovými zády se rozvlnila potřetí – to když se Hruškovi vyplatila důslednost v souboji u mantinelu, vybojoval puk pro Dittricha a ten zblízka poslal opět Hanáky do vedení – 2:3. Tento stav však vydržel pouhou půlminutu. Olomoucká obrana zaspala při rozehrávce o puk ji bez okolků obral Oliva a pohotově nahodil před bránu úplně osamocenému Fryaufovi, který nemohl nedat: jeho bekendovka skončila za překvapeným Tihlářem – 3:3. Tím byl gólový příděl na toto utkání vyčerpán a i přes početní výhody na obou stranách v samém závěru posledního dějství se již stav nezměnil.