TRE - OLO 5:4 sn - Třebíč otočila prohraný zápas, rozhodla v nájezdech

T ř e b í č - Třebíčským se vstup do zápasu vůbec nepovedl, již v první minutě prohrávali. Rychlá branka jako by vzala domácím vítr z plachet. Byli pomalejší a nervoznější. Jejich nervozita vystupňovala na začátku druhé dvacetiminutovky, kdy začali prohrávat rozdílem 3 gólů. Následně se trefil Tomáš Kaut a vykřesal jiskřičku naděje, kterou později Marosz a opět Kaut přiživili a bylo vyrovnáno. Ve třetí části se ještě trefil obránce Dlapa a zdálo se, že Třebíči nemůže vítězství uniknout. Ovšem krátkce před koncem domácí hráli v šesti na ledě a pykali za to dvojnásob. Ve hře 6 na 4 se trefil Radim Kucharczyk. Následné prodloužení přineslo pouze šanci Jakuba Hermana, který mohl rozhodnout, ovšem Čiliak byl proti. Utkání po 65 minutách vítěze nepřineslo, proto přišly na řadu samostané nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl domácí Čuřík.

reg. pohár, úterý 4.9.2012
5:4sn0:1, 3:2, 1:1 - 0.0
OLO OLO
Branky a nahrávky: 23. Kaut (Čuřík), 32. Marosz (Burian V.), 33. Kaut (Čuřík, Rangl), 45. Dlapa (Sláma), rozhodující samostatný nájezd Čuřík - 1. Diviš (Kolouch), 21. Pekr (Řípa), 23. Smetana (Rác), 60. Kucharczyk (Kolouch). Rozhodčí: Čech R. - Rampír, Klouda. Vyloučení: 9:9 + Ondrušek 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (65. Dusík) - Malena, Rangl, Peroutka, Sláma, Dlapa, Zítka, Sobotka - Čech, Kaut, Čuřík - Burian, Ostřížek, Marosz - Vítek, Křivohlávek, Vondráček T. - Kadela E., Moučka, Horký.
HC Olomouc: Halász - Bartoň, Houdek, Janáček, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek, Staněk, Valenta, Diviš, Herman, Heža, Králík, Kucharczyk, Pekr, Rác, Řípa, Švaňhal, Vodný, Smetana, Kolouch.

Sotva se stačil brankář Třebíče pořádně protáhnout a už musel lovit kotouč ze své sítě, a to, když se prosadil z dorážky před brankou Richard Diviš. Ani tato rychlá branka však třebíčské hráče neprobrala, úvod a jak se ukázalo, celá první třetina byl ze strany Horáků mírně ospalý a šancí si hráči v bílých dresech mnoho nevytvořili.

Snad až v 9. minutě poprvé v zápase prověřil hostujícího brankáře tvrdou střelou obránce Rangl. Gólman Halász tuto jedovatou střelu celkem s přehledem ukryl do svého náručí.

Na pozoru se muselo mít domácí mužstvo ve 14. minutě, kdy Olomouc dostala možnost první přesilové hry. Na třebíčskou bránu letělo hned několik nebezpečných pokusů, ale brankář Čiliak byl vždy na svém místě a druhou branku v úvodních dvaceti minutách nepustil. Změnu stavu nepřinesla ani 17. minuta, kdy svoji druhou početní výhodu hrála Třebíč, stejně jako ta první, i tato početní výhoda se zapsala do kategorie nepříliš povedených.

Ani prostřední třetina nezačala pro Horáky nějak příznivě. Hned v úvodu byl vyloučen domácí obránce Rangl a hosté tak mohli znovu postavit do útočného pásma svoji speciální přesilovkovou pětici.

Nutno dodat, že pětici úspěšnou. Ve 21. minutě prostřelil domácího brankáře Matěj Pekr a Olomouc vedla již o dvě branky.

Pohroma pro Třebíč měla teprve přijít. A netrvalo to zase tak dlouho. Po střele Ráce, kterou Čiliak vyrazil, se k dorážce dostal Tomáš Smetana, který neměl těžkou úlohu a kotouč do odkryté brány přesně umístil.

Právě tato branka paradoxně třebíčské spící medvědy nastartovala. Ve 24. minutě dvojice Jakub Čuřík, Tomáš Kaut sehrála nádhernou hokejovou akci, kdy si oba kotouč vyměňovali a druhý jmenovaný nakonec střílel do odkryté Olomoucké klece.

Ve 31. minutě již mohlo být sníženo dokonce jen na rozdíl jediné branky, ale radosti Horákům, po střele Rangla od modré čáry, překazila tyč. Druhou branku Třebíče vstřelil o chvíli později, konkrétně ve 32. minutě, Rostislav Marosz, jehož střela se mezi brankářovými betony ocitla až za brankovou čárou.

A vyrovnáno bylo prakticky hned z následující akce a opět u toho byla dvojice Čuřík Kaut. Ve 33. minutě nahrál Čuřík mezi kruhy volnému Tomáši Kautovi, který svoji střelou nedal gólmanovi nejmenší šanci.

Na začátku posledního dějství dohrávala Olomouc dvojnásobnou početní výhodu, kterou se hráčům v červeném využít nepodařilo. Stejnou šanci, tedy dvojnásobnou početní výhodu, dostali i hráči Horácké Slavie. Ve 45. minutě.

Na rozdíl od Olomouce byla Třebíč úspěšná a přesilovku využila. Ve 45. minutě nabil na modré čáře Sláma Ondřeji Dlapovi a ten strhl vedení na stranu Třebíče.

Několik dalších dobrých střeleckým příležitostí si Horáci vytvořili, ovšem již bez gólu. A o to více pak v závěrečných minutách muselo mrzet naprosto zbytečné vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

Olomouc si logicky vzala oddechový čas na poradu a odvolala brankáře, což se nakonec ukázalo jako dobré řešení.

V poslední 60. minutě zakončil kombinaci přesnou střelou Radim Kucharczyk a utkání tak poslal do prodloužení.

Prodloužení se odehrálo celkem v poklidu. Jedinou vážnější akci si vytvořili hosté. Konkrétně Herman, který nebezpečně dorážel kotouč, který poskakoval mezi betony třebíčského brankáře.

Nerozhodlo tedy ani prodloužení. Na řadu tak přišlo trestné střílení. V této hokejové disciplíně byl úspěšný pouze jediný střelec, kterým byl domácí Jakub Čuřík. Všechny pokusy hostů zlikvidoval maldík Lukáš Dusík, který v brance před nájezdy zastoupil Marka Čiliaka, jenž byl bolestivě zasažen do klíční kosti. Horácká Slavia tak vybojovala vítězství 5:4 po samostatných nájezdech.

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Olomouc 5:4sn

Petr Fiala po utkání Třebíč - Olomouc 5:4sn

Tomáš Kaut po utkání Třebíč - Olomouc 5:4sn

Matěj Pekr po utkání Třebíč - Olomouc 5:4sn

Kamil Pokorný - Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že dneska i laik poznal, že jsme 27 minut byli hodně pasivní. Nebyli jsme to my, vůbec jsem nechápal proč. A jestli nás nakopl gól na 1:3, jenom dobře. Pak už jsme hráli dobře a soupeř šel naopak dolů. Měli jsme další šance, nerozhodli jsme, a pak nás o vítězství připravila taktická chyba, doufám, že jsme si to vybrali v přípravných zápasech, protože by nás to v sezoně hodně mrzelo. Dali jsme příležitost Davidovi Horkému, trenér juniorů Mejzlík nám ho doporučil, stáhli jsme Vítka ze Žďáru, abychom mohli hrát na čtyři pětky. Do zápasu musíme nastupovat koncentrovaně, neboť se nám již po několikáté stalo, že jsme začátek zápasu zaspali. S názorem kolegy Fialy na řízení zápasu nesouhlasím. Byly tam některé nepotrestané zákroky, ale na obou stranách.

Petr Fiala - HC Olomouc: Z mého pohledu to bylo utkání špatné. Kazil to rozhodčí, který by měl pískat na obou stranách, ale to se pak nedivím, že tady Znojmo zápas nedohrálo. Máme nějaké zraněné hráče a z toho jsem naštvaný. Je to příprava, hráči nejsou tak důslední. Domácí dali hezké dva góly rychle za sebou a když je to najednou 3:3, tak se do toho hráči hůř dostávají. Neměli jsme sestavu poskládanou tak, jak asi budeme v sezoně hrát, ale ztratit třígólové vedení, to by se stávat nemělo.