TRE - PRO 4 : 5 po sn. - Jestřábi odlétají po hokejové bitvě šťastnější

T ř e b í č - Pro tentokráte přivítala na domácím ledě Horácká Slavia Prostějov. V první třetině si počínali lépe hosté, kterým se podařilo dvakrát skórovat. Ve druhé dvacetiminutovce měli více ze hry naopak domácí, ale i přesto si z ní obě mužstva odnesla po dvou brankách. Po čtvrtém gólu hostů nahradil Nedvídka v brance Třebíče Pavel Míča, který si po zbytek zápasu počínal velice dobře. Ve třetí třetině se domácí snažili o vyrovnání, které však přišlo až v závěru z hole Krätzera. Následovalo prodloužení, ani to však nerozhodlo o konečném stavu, o osudu utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl jediným úspěšným nájezdem hostující Kotásek. Prostějov si tak odváží domů dva body.

7.kolo, sobota 29.9.2007
4:5sn1:2, 2:2, 1:0 - 0:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 15. Zahradník (Sláma B.), 30. Přibyl (Dolníček, Dibelka), 39. Matušík (Cunik, Dibelka), 59. Krätzer (Sláma B.) - 11. a 24. Vrba (na první Prokop), 16. Hampl (Berzinš, Vymazal), 23. Bartoň (Berzinš), rozhodující nájezd Kotásek. Rozhodčí: Hodek - Guth, Křivský. Vyloučení: 8:12 + navíc Vomela, Suchý (oba PRO) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1470. Střely na branku: 53:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek (24. Míča) - Hrbáček, Cuník, Roháčik, SlámaL., Sláma B., Bulička, Dvořák - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - Čech, Zahradník, Kubica - Burian J., Bula.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala - Procházka, Suchý, Kumstát, Vomela, Chovan, Bartoň - Šurek, Piecha, Kotásek - Vymazal, Prokop, Vrba - Mikšovský, Hampl, Berzinš.

První polovinu utkání dělala třebíčská obrana hrubé chyby, čehož dokázali hosté čtyřikrát využít, Horácká Slavia však zabrala a šedesát šest vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnala na 4:4. O exportu druhého bodu do Prostějova pak rozhodl z úspěšně provedeného trestného střílení Martin Kotásek.

První pohlednou akcí se prezentoval Oliverius, Štůrala ho však v situaci jeden na jednoho vychytal betonem. Po střele Hrbáčka a Dolníčkově teči zazvonilo břevno. Ani Vrba se Suchým na straně Prostějova, ani Oliverius s Krätzerem, který to zkoušel dvakrát, s brankovým skóre nepohnuli. První branku utkání tak vstřelil až Tomáš Vrba, který si najel na Prokopovu přihrávku po špatně vyhozeném puku domácích a byť až z dorážky a s notnou dávkou štěstí prostřelil Nedvídka – 0:1. Zvýšit mohl z brejku Kotásek, třebíčský brankář ho však vychytal. První dvojnásobnou přesilovou hru si zahráli hosté, nezmohli se však na více než na střelu Procházky od modré. V čase 14:53 srovnal brankový účet utkání přesnou střelou do šibenice Petr Zahradník. Hosté však skórovali ihned z protiútoku – Nedvídek neudržel puk a Hampl poslal podruhé Prostějov do vedení – 1:2. Zvýšit mohl Šurek, třebíčský brankář byl však proti. Čech ani Zahradník už Štůralu neprostřelili, první třetina tak skončila v poměru 1:2.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl vyloučení domácích, nejprve zahrozili sice Zahradník s Čechem, poté však se štěstím propasíroval puk mezi Nedvídkovy betony Bartoň – 1:3. Po další hrubé chybě třebíčského obránce navíc udeřil přesnou střelou pod víko z mezikruží Tomáš Vrba – 1:4. Impulsem se stala výměna brankáře, Nedvídka vystřídal Pavel Míča, který už v normální hrací době branku nepustil. Svůj první zákrok z kategorie výtečných vytáhl při přesilové hře hostí. Třebíčští poté velmi ožili. Štůrala měl zprvu štěstí, když v leže vyrazil Čechovu dorážku z mezikruží, na přesnou dorážku Přibyla po Dolníčkově nahození před branku už ale nedosáhl – 2:4. Slávisté i nadále tlačili, Štůrala se štěstím pohlídal puk v bezpečí po střele Bořka Slámy. Na Míču nevyzrál poté Šurek zblízka. Byla to však v této fázi zápasu ojedinělá šance hostí. Hrbáček totiž poté orazítkoval střelou z první tyč a chvíli nato už to bylo jen o jednu branku – Dibelka našel před brankou hostí Matušíka a ten střelou z otočky snížil – 3:4. Snahu domácích o vyrovnání zastavila až siréna rozdělující druhou a třetí třetinu.

Ta začala tlakem domácích – Matušík, Bulička, Cunik, který si sjel, ani Krätzer zblízka na Štůralu však nevyzráli. Dvojice Matušík – Krätzer zahrozila v šesté minutě, Štůrala však střelu druhého jmenovaného vyrazil. O tři minuty později se dostali ke slovu hosté, Piecha se prezentoval střelou přes obránce, Míču však nemohl takto překonat. Zahrozili i Mikšovský a Kotásek, oba však stříleli z úhlu. Na druhé straně stříleli Cunik, Dolníček bekhendem, Kubica, který projel až před branku, a Lukáš Sláma. Sedmnáctá minuta přinesla přesilovou hru domácích, jednu z posledních příležitostí pokusit se o vyrovnání. Nejprve pálil Dolníček těsně vedle, Roháčik od modré a znovu Dolníček, i tentokrát však chybělo trošku potřebného štěstíčka. Jakub Krätzer však šedesát šest vteřin před koncem třetí třetiny rozjásal přítomných 1470 diváků přesnou bekhendovou střelou pod víko – 4:4. Tentýž hráč mohl být dokonce hrdinou utkání, když třicet pět vteřin před koncem základní hrací doby tečoval, ke smutku domácích mířil puk však těsně vedle branky.

Prodloužení přineslo Hrbáčkovu střelu od modré, Piechovu ostrou ránu, kterou lapil Míča do lapačky, přečíslení dva na jednoho v podání dvojice Lukáš Sláma – Dolníček, které zlikvidoval Štůrala, v poslední vteřině pak těsně minul se sirénou Krätzer.

O osudu utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem prostějovský Kotásek, který forhendovým blafákem rozhodl o exportu druhého bodu do Prostějova.

Tisková konference

Hráči po utkání

Martin Stloukal – Prostějov: “Hodnocení je velice stručné, ztratili jsme bod. Když vedete 4:1, tak už nemůžete prohrát. Buďto je to nedisciplinovaností hráčů, nebo poklesem koncentrace, ale to se stejně váže k té nedisciplinovanosti, takže tenhle zápas považuji z naší strany za zpackaný a nemám z toho dobrý pocit. Na hře soupeře se mi nelíbilo simulování. Některé zákroky se daly ustát, nejsme ve fotbale, hrajeme lední hokej a tohle by hráči dělat prostě neměli.“

Roman Mejzlík

Roman Mejzlík – Třebíč: "My jsme měli velice špatný vstup do utkání a velice špatný pohyb. Soupeř nás přebrusloval a přehrával. Udělali jsme zase, stejně jako v zápase s Havířovem, obrovské chyby vzadu a soupeř nás za to trestal. Druhou polovinu utkání jsme se neskutečně zvedli a jsme rádi za ten bod, i když při troše štěstí v závěru jsme klidně mohli mít tři. Chtěl bych poděkovat mužstvu za druhou půlku zápasu a divákům za to, jak nás aspoň k tomu bodu dohnali. Střídání brankářů v Havířově bylo vynucené víceméně zdravotním stavem brankáře Nedvídka. Dneska jsme po čtvrtém gólu, i když ty branky nejdou na jeho vrub, chtěli se zápasem něco udělat, proto jsme provedli změnu v brance. Pavel Míča té práce mnoho neměl, ale v brance si byl jistý."