TRE-SAR 2:3 – Nováček se na Třebíč dokázal vytáhnout

T ř e b í č – V prvním domácím zápase nové sezóny hokejisté Horácké Slavie vyzvali nováčka první ligy – Sarezu Ostrava. Ta předvedla bojovný výkon a ačkoli po první třetině prohrávala, dokázala vývoj utkání otočit a odskočit na rozdíl dvou branek. Třebíči se v závěru podařilo při power-play snížit na 2:3, ale to bylo z její strany vše. Severomoravané si tak z Vysočiny odvážejí plný bodový zisk, Horácká Slavia stále zůstává bez bodu na chvostu tabulky.

2.kolo, sobota 11.9.2004
2:31:0, 0:1, 1:2
SAR SAR
Branky a nahrávky: 18. Říha (Sobotka, Adamec), 59. Fišer (Holý, Žiška) – 26. Čech, 55. Procházka (Mikulík, Šebesta), 57. Gelačák (Janeček, Holuša). Rozhodčí: Vlach - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. střely na branku: 26:28.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Svačina, Kališ, Sedláček, Duben, Hrbáček, Kučný, Horák, Topol - Fišer, Žiška - Holý - Fryauf, Oliva, Škoda - Říha, Sobotka, Adamec - Wolf, Čech, Caha.
HC Sareza Ostrava: Hamrla - Holík, Mocek, Vrtík, Karlíček, Grman, Burian, Buček, Tesařík - Bařica, Čech, Geláček - Glas, Duba, Holuša - Mikulík, Pavlačka, Procházka - Jenáček, Šebesta, Hulva.

TRE-OVA

Ostrava do Třebíče přijela s defenzivní taktikou.

Hra byla zezačátku vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách. Ve 2. minutě zkusil štěstí proti Luňákovi extřebíčský Duba, chvíli po něm se Hamrlu na druhé straně pokusil bekhendovou střelou překonat Oliva. V 6. minutě se ani nadvakrát nedokázal prosadit Horák, který nejprve vystřelil těsně mimo Hamrlovu klec a vzápětí puk zblízka napálil přímo do ostravského gólmana. Třebíč poté měla více ze hry – hezkou kombinaci předvedl Škoda s Olivou, chvíli nato se v šanci ocitl Žiška, o něco později i Holý. Všechny tyto pokusy však Hamrla bravurně zlikvidoval. V 18. minutě ale nedokázal čelit souhře mezi Sobotkou, Adamcem a Říhou, který z metru zakončil učebnicový ťukec – 1:0. V závěru první části se ke slovu dostal ještě Škoda, jeho dvě šance ale skončily na ostravském brankáři.

TRE-KOP2

Martin Sobotka atakuje Filipa Čecha.

V 25. minutě si puk vyměnili Hulva s Čechem, střela druhého jmenovaného však těsně minula Luňákovu svatyni. O minutu později při Svačinově vyloučení ale Třebíč takové štěstí neměla. Jeho hákování hned po třech vteřinách přesilovky potrestal Čech, kterému puk přímo na hůl přikopl jeden z třebíčských beků – 1:1. Ostrava po tomto gólu znatelně ožila, hostů bylo všude plno, ve 31. minutě Luňák vyškrábl puk přímo z brankové čáry, o pár vteřin později pro změnu zlikvidoval nebezpečnou ostravskou teč. Krušné chvilky pro domácí tým přišly ve 33. minutě, kdy po vyloučení Hrbáčka a Sedláčka hráli 46 vteřin tři proti pěti. Třebíčští se však paradoxně dostali do šance poté, co trio Kališ-Oliva-Adamec drze nabruslilo až před Hamrlu.

TRE-OVA

Miroslav Fišer právě snížil na 2:3.

Ve 43. minutě své kvality opět předvedl Hamrla, jenž zlikvidoval hned tři pokusy naráz. Také Třebíč po vyloučení Grmana a následně i Hamrly zkusila hrát dvojnásobnou přesilovku, půlminutová hra pět na tři však ovoce nepřinesla. Úroda však uzrála na druhé straně, kde v rozmezí půldruhé minuty padly dvě branky. Nejprve se na konci 54. minuty trefil Procházka, v polovině 57. minuty se na listinu střelců stylem "Kam to chceš?" zapsal Gelačák – 1:3. 109 vteřin před závěrečnou sirénou sáhli třebíčští kouči k time-outu a následné hře bez brankáře. Šest mužů v poli z minima vytěžilo maximum, hned po deseti vteřinách upravil skóre Fišer. Po této kosmetické úpravě se Třebíč se Sarezou rozešla s výsledkem 2:3.

TRE-OVA
Miloš Holaň (trenér HC Sareza Ostrava): "Přijeli jsme sem hrát vyloženě defenzivní hokej se systémem 1-2-2, což hráči obětavě plnili až do poslední minuty. Byly zde dvě zlomové situace, a to přesilovky pět na tři, které se ani nám, ani domácím nepodařily. My jsme v první třetině udělali jednu chybu, která nás stála první gól. Ve třetí třetině jsme již kontrolovali hru. Opírali jsme se o perfektní výkon brankáře Hamrly, musím ale všechny kluky pochválit za obětavost a poctivý výkon. Cením si také toho, že jsme celou hru odehráli na čtyři útoky."

Kamil Konečný (trenér SK HS Třebíč): "Pochopitelně jsem nespokojen, hlavně s výsledkem. Hra také nebyla podle mých představ, ale to bylo myslím důsledkem výkonu, který jsme podali v Hradci. Myslel jsem, že první branka, která padla po pěkné kombinaci, by mohla hráče zvednout. Z našeho pohledu byly rozhodující dvě neproměněné šance v závěru první třetiny. Kdybychom unikli na 2:0, měli bychom sebevědomí výš. Bohužel, hokej je hra chyb, kterých se dopustili obránci. Je pravda, že jim v tom útočníci moc nepomohli. I když snaha byla, nedokázali jsme utkání zkorigovat.
Chtěl jsem, aby ve druhé třetině hráči hru ještě více zjednodušili. Bohužel je zde skupina hráčů, kteří mají pocit, že kde je nejvíc místa, tam se hraje hokej. Takže se snaží kombinovat hlavně v obranném pásmu."