Třebíč odváží z ledu Ústí velmi cenné tři body po výhře 4:1

T ř e b í č - SK Horácká Slavia Třebíč zajížděla v rámci dvanáctého kola na led Ústí nad Labem a po pěti výhrách ze šesti zápasů se pokusila navázat na velmi solidní formu. A tak se také stalo. Skóre otevřela nová posila Pavel Jenyš, následně už Horáci vedení nepustili a posouvají se na desáté místo. Trenéři Sobotka a Barvíř naordinovali velmi dobrou taktiku, neboť Horáci svého soupeře přestříleli vysoko 32:14. Již v sobotu budeme čelit Benátkám a výhra nás může posunout do první osmičky.

12.kolo, čtvrtek 10.10.2019
UNL UNL
1:41:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 12. Severa (Kružík, D. Krejčí) – 9. Jenyš (Forman, Jekel), 10. Michálek (T. Havránek, Šťovíček), 55. Vodný (Bittner), 59. Malec (D. Mikyska, Vodný). Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4, navíc Málek (UNL) 5 + 20 minut OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 631. Střely na branku: 14:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Klikorka, D. Krejčí, Vl. Brož, D. Málek, M. Zdvořáček, Hes – J. Havel, Pšenička, Jelínek – Severa, Roubík, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Filip – O. Bláha, Kordule, Tůma – Dörner.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – D. Mikyska, Nedbal, Furch, Forman, V. Čejka, Jenáček, Hort – Vodný, Bittner, Nedvídek – T. Havránek, Šťovíček, Michálek – Jenyš, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Malec, Václavek, Ferda.

Začátek první třetiny byl od obou celků poměrně vlažný a tak se na kluzišti nic moc neodehrálo. Jedinou vážnější šanci měl domácí Bláha, který jel sám do úniku, ale Jekel včas vyjel z brankoviště a puk odehrál do bezpečí. Hosté si však pomalu začali budovat převahu, čehož využil Pavel Jenyš, který ujel domácí obraně a překonal Stahla forhendem. Ani ne po minutě hry udeřili hosté znovu, když ihned po vhazováni prostřelil Stahla mezi betony David Michálek a navýšil vedení Třebíče. Ústí se poté aktivně snažilo snížit, což se povedlo, když se k odražené střele od plexiskla dostal Jiří Severa a dokázal tak vrátit domácí celek do zápasu. Slovan byl poté lepším týmem a vypracoval si několik nadějných příležitostí, ale žádná z nich v síti neskončila a tak první třetina skončila v poměru 1:2.

Druhé dějství bylo prakticky celé doprovázeno velkým počtem nepřesností a nepochopených pokusů o kombinaci. Avšak navrch měli prakticky celou třetinu hosté, kteří hned několikrát hrozili. První zajímavou příležitost měl Šťovíček, který nasměroval přihrávku Michálka těsně nad horní tyč domácí branky. Dále mohl navýšit vedení hostů také Lukáš Nedvídek, který se octl sám u pravé tyče domácí branky, ale Stahl se dokázal včas přesunout. Největší šancí domácích byla rychlá kombinace, kterou zakončoval Daniel Kružík, jehož střela šla přímo do pravého horního rohu, ale lapačka Jekela byla proti.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ta druhá, kdy bylo k vidění mnoho nepřesností a nevydařených přihrávek a to především na straně domácího celku, kterému se prakticky celou třetinu nepodařilo dostat do hry. Avšak ani hosté nepředváděli příliš pohlednou hru a tak toho moc k vidění nebylo. Domácí mohli skóre vyrovnat, když z pravého kruhu vypálil Brož, jehož střelu vyrazil Jekel před sebe, kde dorážel Pšenička, ale ani on však neuspěl. Toho hosté prakticky hned využili, když z protiútoku zavěsil z levého kruhu Michal Vodný. V závěru zápasu zkoušel Slovan ještě hru bez brankáře, ale ta se jim vůbec nepovedla, když skoro hned po vhazování dokázal přes celé kluziště trefit domácí branku Ondřej Malec a definitivně tak rozhodl o vítězství Třebíče.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Výborně nám vyšel začátek zápasu, byli jsme aktivnější, diktovali jsme tempo hry a zaslouženě jsme vedli 2:0. Pak jsme ale polevili, přišla určitá lehkovážnost a domácí zaslouženě snížili na 2:1. K tomu jsme si samozřejmě o přestávce v kabině něco řekli a myslím, že ve druhé třetině se to zlepšilo. Druhou třetinu jsme byli lepší, ale bohužel jsme to nevyjádřili gólově. Vstřelené góly byly to jediné, co z mého pohledu naší hře ve druhé třetině chybělo. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát pozorně, bez chyb a chtěli jsme si počkat na chyby soupeře nebo přesilovky. To se povedlo, ale přesilové hry nám teď moc nejdou, i když na nich pracujeme a snažíme se je zlepšovat. Věřím, že už v dalším zápase se to zlomí a přesilovky zase budeme využívat. Uklidnil nás dnes až třetí gól Michala Vodného. Poté už jsme hru kontrolovali a Ondra Malec pak dal branku do prázdné, což zápas definitivně rozhodlo v náš prospěch. S vítězstvím a třemi body jsme spokojeni. Co se týká Radima Ferdy po tom ošklivém faulu, tak nemám konkrétní informace, to budeme vědět až zítra, ale zatím to vypadá na naraženinu nebo koňara.

Tomáš Mareš - HC Slovan Ústí nad Labem: Dnes jsme podali suverénně nejhorší výkon sezóny. Mužstvo hrálo absolutně bez zájmu, za vše hovoří pouhých 14 střel na branku soupeře. Budeme muset z takového výkonu vyvodit tvrdé postihy.