Třebíč vyválčila v Porubě velmi cenný bod, rozhodlo až prodloužení

K r a v a ř e - Vypadá to, že třebíčským bojovníkům vyhovují těžcí soupeři. V živé paměti máme skvělý zápas s Prostějovem nebo vynikající a dramatické utkání s Porubou, v němž bílé hvězdy sice prohrály, když jim však v prodloužení nebyla uznána regulérní branka. A právě k odvetě s Porubou cestovali dnes Třebíčští do Kravař, kde Ostravané kvůli rekonstrukci stadionu nyní hrají domácí utkání.Opět byl k vidění velmi vyrovnaný a bojovný zápas, před nímž trenéři Horácké Slavie sáhli ke změnám ve složení jednotlivých formací. Domácí šli do vedení z přesilové hry krátce před první sirénou, když se z dorážky prosadil Ondrej Šedivý. Třebíčští dali do hry velké srdce, ubránili několik oslabení, včetně toho tří proti pěti. Parádní výkon podal brankář Jan Mičán. Naopak sami přesilovku využili. Ne tu pěti proti třem, ale až tu, kdy domácí už byli ve čtyřech. Po skvělé přihrávce Martina Dočekala měl snadný úkol Matěj Psota a v šestačtyřicáté minutě vyrovnal na 1:1. Stejný stav vydržel až do prodloužení. V něm se hosté opět museli bránit oslabení, což ještě zvládli. Ale tlak Porubských pokračoval a vteřinu před koncem prodloužení se prosadil Petr Mrázek, který zajistil bonusový bod pro Porubu. V sobotu čeká Horáckou LSavii další velmi těžký soupeř, do Třebíče míří třetí tým tabulky z Litoměřic.

16.kolo, středa 25.10.2023
POR POR
2:1p1:0, 0:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 18:19 Šedivý (Mrázek, Klimíček; 5/4), 64:59 Mrázek (Klimíček, Krenželok; 3/3) – 45:46 Psota (Dočekal, Bořuta; 5/4). Rozhodčí: Kubičík, Úlehla – Kleprlík, Otáhal. Diváci: 512. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:27 (11:10, 11:9, 7:8). Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 39:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – A. Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, A. Adamec – Tvrdoň, Střondala, Šoustal – Klímek, Berisha, Christov – Häring, Vachovec, Gřeš – P. Mrázek, Krenželok, O. Šedivý.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Vodička, Štebih, Baláž, Bořuta, Poizl, Kříž – Ferda, Malý, Dočekal – Psota, Bittner, Vodný – Horváth, Kučera, Frömel – Michalčuk, Maty. Svoboda, Matěj Svoboda.

Do první šance zápasu se hned po několika vteřinách dostal Střondala – neuspěl. Pokus porubského útočníka přeletěl branku. Za Třebíč kontroval v samostatném úniku Michal Vodný, který však trefil brankáře Dolejše do vyrážečky, skórovat se nepodařilo ani dorážejícímu Matěji Svobodovi. Následovala třebíčská přesilovka, kterou ale hráči v červeném nezužitkovali. Totéž platilo o první početní výhodě Poruby. Domácí nejenže neskórovali, největší šanci v ní dokonce měla Třebíč. Jakub Malý ujížděl na brankáře Dolejší zcela sám, ten ale jeho kličku do bekhendu přečetl a zpacifikoval. Poté dostal domácí HC RT Torax ještě jednu početní výhodu, ve které už svěřenci Jiřího Režnara udeřili. Ránu Marka Tvrdoně sice ještě Jan Mičán vyrazil, ovšem na dorážku Ondreje Šedivého už byl i on krátký. 1:0. Na světelné tabuli v tu chvíli svítil čas 18:19. Do kabin tedy oba celky putovaly za příznivějšího stavu pro Porubu.

Druhá perioda přinesla především hodně nepřesností na obou stranách. Třebíčští v ní měli k dispozici hned tři přesilové hry, ale ani jednu nedokázali přetavit v kýžený vyrovnávací gól. Patrně nejblíže měl k vyrovnání Bittner. Třebíčský kapitán mohl střílet do z poloviny odkryté svatyně, jenže zařízení netrefil. V závěru prostřední dvacetiminutovky si přesilovky naopak zahráli domácí, avšak po vzoru třebíčských hráčů ani oni neuspěli. Do třetí třetiny si ovšem Poruba přenesla minutu trvající přesilovku v poměru pět na tři.

Tu ale Porubští nevyužili. Největší příležitost k navýšení vedení ostravského celku měl Berisha – přestřelil. O chvíli později dostala příležitost dvojnásobné početní výhody také Třebíč, přičemž Horáci si poradili o poznání lépe. Puk se přes Antonína Bořutu a Martina Dočekala dostal až k Matěji Psotovi, který už měl jednoduchou pozici. Třebíčská pětaosmdesátka zametala puk do opuštěné klece a v čase 45:46 srovnávala na 1:1. Rozhodnutí utkání měl na holi porubský Šoustal, proti jeho zakončení se Mičán hbitě přesunul. Na druhé straně minul v mezikruží Bittner.

Šlo se tedy do prodloužení. V nastavené pětiminutovce se před Porubou otevřela možnost přesilovky čtyři na tři po vyloučení Dočekala. Tuhle krizovou situaci nicméně Třebíč přestála. I díky tomu, že Šoustal nasměroval svou teč pouze do tyče. Když už to vypadalo, že dojde na samostatné nájezdy, zjevil se před bránou nikým nehlídaný Petr Mrázek a rozhodl o tom, že druhý bonusový bod poputuje z Kravař do Poruby za vítězství 2:1 v prodloužení.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme vstoupili dobře, v první třetině jsme si vytvořili tři samostatné nájezdy, které jsme bohužel neproměnili a Poruba se dostala do vedení z přesilové hry, kterou jsme jí nabídli. Jinak jsme soupeře za dvacet minut k ničemu extra nebezpečnému nepustili. Bohužel nás v první třetině zradila koncovka, takže do druhé třetiny jsme šli s tím, že chceme pokračovat v naší trpělivé hře, měli jsme v ní i několik příležitostí přesilových her, které se nám nepovedlo využít. Ke konci třetiny a na začátku třetí části zápasu jsme se bránili ve třech. Toto oslabení jsme ubránili, a to si myslím, že byl klíč k tomu, abychom mohli vyrovnat. To se nám povedlo v přesilové hře. V šedesáti minutách zápasu tedy rozhodly speciální formace na obou stranách, když každý tým využil jednu přesilovou hru. V prodloužení jsme ubránili další oslabení čtyř proti třem, což bylo výborné. Bohužel jsme v poslední vteřině prodloužení inkasovali, a tak si odvážíme jeden bod. Každopádně tým se dnes vydal, výborně pracoval tak, jak jsme si řekli. Z tohoto pohledu nemůžeme hráčům nic vyčíst. Co musíme zlepšit, to je disciplína. S takto kvalitním soupeřem nemůžeme hrát tolik oslabení, navíc dvakrát ve třech. S hráči jsme se bavili, ve snaze oživit naši hru jsme udělali změny v prvních dvou formacích. Máme bod, tak snad ty změny pomohly, ale v průběhu zápasu se pak formace vracely k původnímu složení, protože se ve hře objevovaly věci, které se nám nelíbily. Ale to vycházelo z vývoje zápasu a hry samotné. Kamil Pokorný dnes nebyl na střídačce, protože po domácím utkání s Pardubicemi má disciplinární trest. Na střídačce jsem dnes proto byl já s Davidem Dolníčkem. Před zápasem jsme se s hlavním trenérem poradili, ale v zápase jsme měli volnou ruku. Zatím nevíme, jak dlouhý trest to je, zasedání disciplinární komise teprve bude. Pak budeme chytřejší. V sobotu chceme doma diváky potěšit, zmobilizujeme všechny síly k tomu, abychom předvedli co nejlepší výkon s co nejlepším výsledkem, nejlépe vítězstvím.