Třebíč zničila Kadaň! Jednalo se o naše historicky nejvyšší vítězství v první lize

T ř e b í č - Tak tohle se povedlo! Třebíč dnes přivítala na svém ledě Kadaň, přičemž bílé hvězdy svého soupeře rozhodně nešetřily. Výsledkem jejich řádění je vítězství 11:1. Na tomto triumfu se rovnoměrně podílel takřka celý tým.

51.kolo, pondělí 17.2.2020
11:12:0, 4:1, 5:0
KAD KAD
Branky a nahrávky: 2. Bittner (Laš, Nedbal), 16. Vodný (Szathmáry), 23. Nedvídek (Šťovíček), 32. Bittner (Nedbal, Psota), 34. Psota (Furch, Bittner), 39. Laš (Psota, Nedbal), 42. Šťovíček (Vodný, Nedvídek), 43. Malec (Kowalczyk, Václavek), 49. Michálek (Král), 50. Vodný (TS), 58. Král (Ferda, Kowalczyk) - 25. Rindoš (Čech, D. Zeman). Rozhodčí: Jechoutek, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:5, navíc Malec (TRE) 5 minut + OT do konce utkání, Foltýn (KAD) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1044. Střely na branku: 65:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 11:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Szathmáry, Furch, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Hort, Jenáček – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, Podlaha.
SK Kadaň: Štěpánek (41. Galuška) – Trefný, Klodner, Foltýn, Delmarche, D. Zeman, Eliáš, Procházka – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Zd. Zabloudil, Žolobov, J. Müller – Homer, Rindoš, Koblížek – Čech.

Do vedení šli již ve druhé minutě domácí. Lašovu střelu vyrazil Štěpánek jen před sebe a Ladislav Bittner byl na brankovišti důrazný. I druhý gól padl po dorážce před brankářem, Štěpánek opět vyrazil kotouč před sebe a Michal Vodný zametl puk do sítě – 2:0.

Po třech odehraných minutých ve druhé třetině se černá guma dostala mezi kruhy k Lukáši Nedvídkovi, který zavěsil přesně na vzdálenější tyč. Trhači ovšem našli odpověď velmi brzy. Po necelých dvou minutách se zjevil sám před Jekelem Josef Rindoš a trefil se přesně nad beton třebíčského brankáře.

Pak se již ale trefovali jen hráči Třebíče. Druhou branku v utkání vsítil Ladislav Bittner, jenž parádně tečoval nahození Nedbala za brankáře Trhačů. V následující minutě padla branka zase po teči. Matěj Psota před brankovištěm usměrnil kotouč za záda Štěpánka a stav byl již 5:1. Do konce druhé dvacetiminutovky se třebíčští fanoušci radovali ještě jednou. Psota poslal puk před branku na Marka Laše, který se v pádu nemýlil.

Horácká Slavia pokračovala v aktivní hře i ve třetí třetině, Michal Vodný našel na pravém kruhu Martina Šťovíčka a ten střelou příklepem propálil již nového muže v brance – Petra Galušku. O 58 sekund později vystřelil od modré Daniel Kowalczyk, do jeho rány ještě vložil hůl Ondřej Malec a Galuška zase lovil puk ze sítě!

Ve 49. minutě se z dorážky prosadil David Michálek, což již byla devátá branka Třebíče! A nebyla poslední. Nařízené trestné střílení proměnil elegantně Michal Vodný, ten se před brankářem zastavil a umístil kotouč do protipohybu maskovaného muže. V utkání jsme dokonce viděli bitku mezi domácím Malcem a hostujícím Michalem Foltýnem, oba obdrželi tresty do konce zápasu.

Třebíčští stále útočili a odměnou jim byl další přesný zásah! Před brankou si počínal nejlépe Tadeáš Král a na světelné kostce svítil stav 11:1. Další gól již nepadl. Horáci si připsali historicky nejvyšší výhru v první lize a posunuli se na 10. místo.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní utkání bylo z našeho pohledu skvělé, hráli jsme dobře a dávali jsme pěkné branky. Věřím, že se utkaní líbilo i divákům, kteří byli dnes opět skvělí. My trenéři se na věc koukáme trochu jinak, viděli jsme ve hře pár věcí, na kterých je potřeba ještě zapracovat. Tak se na to ještě podíváme.

Tomáš Hamara - SK Trhači Kadaň: Dnešní utkaní byla ostuda. Do dalších zápasů musíme výrazně zapracovat a hrát lépe.