Třebíčští Kometě statečně vzdorovali, definitivně rozhodlo až power-play

T ř e b í č - Horácká Slavia cestovala do Brna bez zraněného Filipa Luňáka a v sestavě s dvěma juniory Nahodilem a Burianem. Přestože se Třebíčští ujali vedení brankou Martina Čecha z jedenácté minuty, dokázala Kometa vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch brankami Hodka a Baruse. Definitivní rozhodnutí pak přišlo v power-play, k níž trenéři Třebíče sáhli sedmdesát vteřin před třetí sirénou. Třetí branku Komety vstřelil pět sekund před třetí sirénou do prázdné branky Moskal.

přát., pátek 11.8.2006
KOM KOM
3:11:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 17. Hodek (Lhotský, Malena), 42. Barus (Hodek) - 11. Čech (Rehák, Zahradník). Rozhodčí: Volf - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 3:7. Diváci: 837. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1.
HC Kometa Brno: Kubeš (Maláč), Malena, Lhotský, David, Martínek, Vyrůbalík, Karlíček, Špelda - Moskal, Brančík, Hodek - Hruška, Barus, Foltýn - Sojčík, Meluzín, Černý - Šúrek, Zábranský, Obdržálek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Valent (Ludvík), Šefčík, Dvořák, Bulička, Ščerban, Rehák, Hrbáček, Laš, Dolníček, Látal, Handlovský, Zahradník, Čech, Pelán, Sobotka, Přibyl, Nahodil, Burian.

Po včerejším náročném zápase v Pardubicích působila Kometa unaveným dojmem. I přes tento handicap si vynutila v první desetiminutovce převahu, kterou však nedokázala korunovat úvodní brankou. Naopak hosté se hned z první akce radovali. Průnik Reháka s Martinem Čechem, zúročil druhý jmenovaný, nepovedou střelou, kterou překonal Kubeše, jenž pro tentokrát nahradil Pavla Maláče 0.1. To Kometu vyburcovalo ke zvýšení herní aktivity, což mělo za následek několik vyloučených hráčů z řad hostujícího týmu. Až druhá přesilovka pět na tři přinesla vyrovnání. Po střele Lhotského od modré čáry se nejlépe v brankovišti zorientoval Daniel Hodek a vyrovnal na 1:1. I nadále byla Kometa aktivnější, ale i přes obrovské šance Davida a Foltýna se skóre neměnilo, a tak první třetina skončila nerozhodně.

Ve druhé třetině se domácí Kometa přizpůsobila tempu Horácké Slávie, jehož výsledkem byl nezáživný hokej protknutý několika šancemi na obou stranách. Zvláště obrovská šance hostujícího Zahradníka volala po gólu. Hráč s číslem "25" se prokličkoval domácí obranou, ale na dobrý postoj Kubeše si nepřišel. Domácí si vypracovali také několik šancí, ale ani jedna z nich neskončila za zády slovenského brankáře Michala Valenta. Druhá tedy skončila bez branek.

Třetí třetina začala stejně, jak skončila předcházející dvacetiminutovka. Snaživí hosté se pokoušeli překonat domácí obranu, ale ta díky svému přehledu a zkušenosti nedávala hostům mnoho příležitostí k ohrožení Kubeše. Naopak domácí se dostávali čím dál častěji před hostující svatyni, výsledkem byl vedoucí gól brněnské Komety, který zařídili střílející Hodek a dorážející Miroslav Barus 2:1. Brňané se po vstřelené brance ještě více uklidnili a Třebíč do další vyložené šance již nepustili. Zvýšit na rozdíl dvou branek mohl bek Jiří David, který si krásně najel na přihrávku Hrušky, ale nedokázal svou kličku do prázdné branky zakončit. I přesto se nakonec podařilo Kometě vstřelit třetí branku, a to když hosté při power play zapomněli na Patrika Moskala, jenž pečetil střelou do prázdné brány druhé domácí vítězství v přípravě.