Třebíčští berou dva body ze zápasu se Zlínem, rozhodl gól v prodloužení

T ř e b í č - Posledních pět kol má před sebou základní část Chance ligy a v bojích o čtyřku přituhuje. Horácká Slavia bojovala o další body v domácím prostředí s jedním z konkurentů, Zlínem. Z důležité bitvy berou domácí velmi cenné vítězství za dva body. Hokej se hrál spíše bojovný a oba brankáři měli dobře postavené tyčky. Za oběma gólmany totiž v průběhu utkání zazvonily. Do vedení šli hosté gólem v poslední minutě druhé třetiny, když se mimo dosah jinak výborného Jana Mičána trefil Denis Kindl. Domácí ale obdržená branka spíše nabudila a v přesilové hře v minutě devětačtyřicáté doslova dotlačil puk za Hufa kapitán Ladislav Bittner. Do konce základní části už se skóre neměnilo a tak přišlo na řadu prodloužení. Domácí měli více ze hry už v závěru třetí třetiny a aktivitu si přenesli i do nastaveného času. V něm využil svou šanci Martin Dočekal, na jehož střelu Daniel Huf nestačil. To na kostce svítil čas 62:37 a domácí se mohli radovat z druhého bonusového bodu. V sobotu čeká bílé hvězdy těžký souboj ve Frýdku a doma se představí netradičně ve čtvrtek v utkání s Kolínem.

47.kolo, středa 14.2.2024
2:1p0:0, 0:1, 1:0 – 1:0
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 48:40 Bittner (Psota, Vodný; 5/4), 62:37 Dočekal (3/3) – 39:05 Kindl (Köhler, Süss; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Micka – Polák, Teršíp. Diváci: 1113. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:25 (14:8, 11:10, 9:7). Zblokované střely: 12:13. Vhazování: 28:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž – Dočekal, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Vodný – Malý, Ondráček, Maty. Svoboda – Kučera, Frömel, Matěj Svoboda.
PSG Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Suhrada, Talafa, M. Novotný – Novák, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Salmio – Kindl, Süss, Tomi – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler.

První dějství zápasu nabídlo jen pár šancí na obou stranách. Zlínský Kindl trefil sám před Mičánem tyč, na druhé straně Bittner nevyzrál na Hufa. Další příležitost k otevření skóre měl Petr Holík, ale ani on svůj pokus o kličku ve vedoucí gól zápasu nepřetavil.

Druhé dějství započalo ránou do tyče, kterou obstaral Miha Štebih. Zlín oplatil stejnou mincí, když svou druhou brankovou konstrukci v zápase nastřelil Denis Kindl. Poté měli Berani k dispozici první přesilovku, přičemž v šanci se ocitl znovu Kindl, avšak puk za Mičána ve skrumáži před bránou nedotlačil. Po konci přesilovky ujela Třebíč do rychlého kontru, který zakončoval exzlínský Jiří Ondráček, ten ale přestřelil zařízení. Úvodní gól utkání přišel na řadu v čase 39:05. Denis Kindl vyslal nechytatelnou ránu do Mičánova protipohybu a Zlín vedl. 0:1.

Ve třetím dějství dlouho nebylo k vidění mnoho zajímavého. Hra se spíše kouskovala, což šancím na obou stranách nikterak neprospívalo. Horákům pomohly přesilové hry. Tu první ještě třebíčská družina nevyužila, ale když seděl na trestné lavici zlínský Fin Salonen, udeřilo. V čase 48:40 dotlačil puk za Hufa Ladislav Bittner. 1:1. Ve zbytku základní hrací doby žádný další gól ani na jedné ze soupeřících stran nepadl. Následovalo tedy pětiminutové prodloužení, které rozsekl přesnou ránou mířenou na bližší tyč Martin Dočekal. Časomíra se v tu chvíli zastavila na čase 62:37.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Od rána jsem z týmu cítil, že kluci chtějí napravit ten výbuch z posledního utkání. Důležité bylo, že se hrálo chvíli po tom zápase, tak to kluci nemuseli mít dlouho v hlavách. Pokud si Zlín v první třetině dokázal vytvořit nějaké šance, tak to byly chyby spíše z naší strany. Hráli tvrdě, byli důrazní a nám se nedařilo v první dvacetiminutovce ve hře 5 na 5 dostávat do předbrankového prostoru, odkud padá nejvíc gólů. Druhá třetina byla první půli velmi vyrovnaná, v druhé půli jsme začali lehce ztrácet na pohybu a Zlín nás dostal pod tlak. Stálo nás to hodně osobních soubojů, situace jsme řešili špatně a nakonec to vyústilo v branku. Soupeř se tak dostal do vedení. Klukům jsem pak říkal v kabině, že s takto mentálně silným mužstvem, jako máme my, nemůže jedna branka zatřást. Byli jsme trpěliví, upravili jsme sestavu a v přesilovce se nám podařilo vyrovnat. Od té branky jsme pak byli aktivnějším mužstvem. V prodloužení jsme asi chtěli ten bod více jak soupeř. Jsem moc rád, že Dodo ujel a dokázal vstřelit rozhodující branku.

Jan Srdínko - PSG Berani Zlín: Věděli jsme, že dnes moc gólů nepadne, neboť oba celky mají velmi dobře zajištěnou obranu, což se i potvrdilo. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme proměňovat šance. V minulých zápasech jsme si vytvářeli příležitosti, ale nedokázali jsme je proměnit. Dnes to bylo obdobné, vytvářeli jsme si šance, dostávali se před gólmana a povedlo se nám vstřelit první branku. Dá se říci, že jsme v tu dobu měli zápas pod kontrolou. Hloupými až stupidními vyloučeními jsme dali soupeři prostor a ten toho využil ke srovnání. Poté přišlo prodloužení, na které jsme se snažili v reprezentační přestávce zaměřit, nastoupili v něm naši nejzkušenější hráči. Bohužel jsme v prodloužení dostali gól a dnešní zápas vnímám jako ztrátu dvou bodů.