Třebíčští poprvé v sezóně přehráli Litoměřice, doma neprohráli už devětkrát v řadě

T ř e b í č - Přesně od 28. října neprohráli na svém ledě hokejisté Horácké Slavie. Třebíčskou hokejovou tvrz nedobyly ani Litoměřice, s nimiž neměly Bílé hvězdy letos lichotivou bilanci. Možná právě proto chtěli Červenobílí hodně vyhrát. V první třetině si udělali z hostů doslova trhací kalendář. Jedna šance střídala druhou a Kališníci si museli připadat jako na kolotoči. Jenže z toho byly jen dvě vstřelené branky. Hosté vycítili šanci a od druhé třetiny vyrovnali hru a dokonce vyrovnali. Jenže třebíčská odpověď byla velmi rychlá, vítěznou trefu zařídil přesný Lukáš Vágner. Ve druhé třetině došlo k nepříjemnému momentu, kdy po střetu s hostujícím hráčem musel být do nemocnice odvezen brankář Pavel Jekel, kterého nahradil Dominik Svoboda. Ten svoji těžkou úlohu zvládl a Třebíčští přidali ještě jeden gól. Připisují si tak další důležité vítězství.

32.kolo, středa 20.12.2017
4:22:1, 2:1, 0:0
LTM LTM
Branky a nahrávky: 3. Kusko (Horký, L. Vágner), 5. Vodný (Kusko, Kristl), 27. L. Vágner (Diviš, Horký), 36. T. Havránek (Erat, Diviš) – 16. Strejček (Řehoř, Smetana), 26. M. Havelka (Strejček). Rozhodčí: Přikryl, Vrba – Lukš, Gančařík. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1042. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (29. Do. Svoboda) – L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Furch, Hort – Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – T. Havránek, Diviš, Horký – Malec, Tadeáš Král, Mlynář.
HC Stadion Litoměřice: Král – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, D. Málek – Kusý, J. Veselý, J. Dvořák – Řehoř, J. Šimeček, Jirásek – R. Pilař, Miškář, M. Havelka – Hanták, Zajan.

Úvodní vhazování zápasu vyhráli domácí hokejisté, kteří s kotoučem okamžitě zamířili do útočného pásma. Kratochvíl poslal puk před litoměřickou branku, ale žádný z hokejistů Horácké Slavie se k volnému kotouči nedostal. Netrvalo dlouho a k vidění byla první přesilovka zápasu. Smetana byl oceněn dvěma minutami za hákování. Kristl vybídl ke střele Luboše Horkého. Král byl ale proti této ráně připraven. Tvrdá rána Tomáše Kalába skončila ve výstroji Krále. Z následné akce už se však třebíčští hokejisté radovali. Luboš Horký našel výborně postaveného Silvestera Kuska, který přesnou střelou poslal domácí do vedení. Horácká Slavia tak svoji první přesilovku přetavila v branku. Strejčkovu ránu našel Jekel ve své lapačce. Než se hosté stačili vzpamatovat z první inkasované branky, Třebíč udeřila podruhé. Litoměřickému brankáři se nepodařilo dobře rozehrát a kotouč se dostal k Richardu Kristlovi, který ho obratem poslal na hokejku Silvestera Kuska. Kusko poslal přesný pas na Michala Vodného, jenž ranou z první překonal litoměřického maskovaného muže. Vágnerova rána byla zneškodněna litoměřickými obránci. Litoměřický brankář Král se měl co ohánět, aby neinkasoval potřetí. Horácká Slavia vytvářela na svého soupeře drtivý tlak a na Krále lítala jedna rána za druhou. Kratochvílovu střelu Král dokázal vyrazit. Hortovu střelu od modré čáry zachytil Král do lapačky. Poté přišlo další vyloučení hostů, které však zůstalo nepotrestáno. Litoměřice se dočkali snížení. Strejčkova střela od modré čáry se zastavila až v síti a domácí už vedli jen o jednu branku. Erat kombinoval s Kratochvílem a druhý jmenovaný nebezpečně vypálil na litoměřickou branku. Král měl však svůj beton na správném místě. Ke konci třetiny si domácí zahráli přesilovku, která ovšem trvala jen chvíli, protože se zanedlouho vylučovalo také z třebíčských řad. V první třetině už více branek nepadlo a Třebíč si tak do druhé třetiny odnášela jednobrankový náskok.

Čejkova rána mířila mimo tři tyče. Litoměřický Stadion se v šestadvacáté minutě utkání dočkal vyrovnání. Strejček přihrál Martinu Pavelkovi, který trefil kotouč přímo do šibenice Jekelovy branky. Třebíčská odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Domácí prchli do přečíslení dva na jednoho a Diviš vybídl ke skórování Lukáše Vágnera, který dopravil kotouč do litoměřické branky. Poté přišla situace, po které všem třebíčským fanouškům ztuhla krev v žilách. Pavel Jekel byl v souboji sražen k zemi a nezvedal se z ledu. Nakonec byl třebíčský brankář odnesen na nosítkách. Pavla Jekela nahradil v třebíčské brance Dominik Svoboda. Diviš našel rozjetého Luboše Horkého, který ovšem nedokázal Krále překonat. Dvořák vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl. Domácí sice početní výhodu nedokázali zužitkovat, ale hosté se nepoučili a dopustili se dalšího nedovoleného zákroku, který už třebíčští hokejisté potrestali. Diviš poslal puk přes šířku kluziště na Erata, jenž přihrál před branku Tomáši Havránkovi, který bez problémů uklidil kotouč do odkryté litoměřické klece. Litoměřice byly dnes na trestné lavici jako doma. Hosté si nepohlídali počet hráčů na ledě a hráli v šesti. Trest šel odsedět Dvořák. Dolníčkovu střelu si král pohlídal.

Třebíč si do třetí periody přenesla část přesilovky, kterou ovšem nevyužila. Střela Michal Vodného mířila mimo tři tyče. Erat našel Lukáše Vágnera, jehož střela skončila na Králově masce. Zajan se obtočil s kotoučem kolem třebíčské branky, ale Svoboda byl připraven a včas zakročil. Kristl přihrál Tomáši Malcovi, který ze skvělé pozice vypálil. Král si ale s Malcovou střelou poradil. Malec podrazil svého soupeře a hosté si zahráli dvouminutovou přesilovku. Řehoř se dostal před Svobodu a vypálil. Svoboda puk chytil, ale kotouč se následně ocitl v brance. Branka však neplatila, protože už před tím bylo pískáno. Erat byl vyloučen na dvě minuty za zdržování hry a hosté si zahráli přesilovku pět na tři. Svoboda však všechny střeli pokryl a domácí tak zvládli oslabení bez inkasovaného gólu. Vágnerovu střelu zastavil Král. Jandusovu střelu si pohlídal třebíčský Svoboda. Prudká rána Vágnera byla zastavena Králem. Kristlova střela minula hostující branku. Horácká Slavia už si zbytek utkání pohlídala a získala tři body.

Tiskovka po utkání Třebíč - Litoměřice 4:2

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Do utkání jsme vstoupili dobře. Vstřelili jsme rychlé dvě branky. Mohli jsme soupeři odskočit více, ale neproměnili jsme své velké šance. Následně jsme inkasovali a soupeř se ve druhé třetině vrátil do zápasu. Špatně jsme rozehráli a soupeři se podařilo srovnat utkání. Naše branka, která padla v zápětí, rozhodla o osudu utkání. Pak následovala z naší strany hluchá pasáž utkání. Podařilo se nám v přesilovce zvýšit na 4:2 a ve třetí třetině jsme si náskok pohlídali. Dnes jsme byli lepším týmem a tři body jsme si zasloužili. Pavel Jekel byl po jednom ze soubojů odnášen na nosítkách. Pavel by měl být v pořádku, ale bližší informace nemáme. Dominik Svoboda zaskočil za Pavla Jekela a neměl jednoduchou práci, ale chytal výborně a podržel nás. Hlavně ve třetí třetině Svoboda předvedl parádní zákroky. Na další zápas s pražskou Slávií se musíme pořádně připravit.

Miloš Říha - HC Stadion Litoměřice: Naše mladé mužstvo prochází změnami. Před odletem reprezentantů do devatenácti let jsme hráli pět zápasů v týdnu. Poté jsme tři týdny nehráli ani jeden zápas. Myslím si, že to bylo znát na začátku zápasu, když jsme inkasovali. Pokud jen trénujeme a nehrajeme ostré zápasy, tak se to na nás promítne. Prvních deset minut rozhodlo o osudu celého utkání. Náš soupeř se v těchto minutách dostal do dvoubrankového vedení. Vedení mohlo být ještě vyšší, ale podržel nás brankář. Ve druhé třetině jsme se zvedli a změnili jsme trošku herní systém. Naše vyrovnání bylo zasloužené, ale po srovnání se nemůžeme ihned střemhlav hnát za dalším gólem. Potom z toho vznikne přečíslení tři na jednoho, z čehož padne rozdílová branka. Pak jsme hráli hodně oslabení. Do hry jsme se mohli vrátit využitím přesilovky, ale nepovedlo se. Sice máme mladé mužstvo, ale musíme hrát rozvážněji a s trpělivostí.