Třebíčští přehráli lídra z Poruby s čistým kontem a berou tři body

P o r u b a - S Porubou odehrála Horácká Slavia tři vyrovnaná utkání, ani jedno z nich nerozhodla základní hrací doba. Dvakrát se šlo do prodloužení, jednou do nájezdů. Až na čtvrtý pokus jeden ze soupeřů bere tři body. A jsou to naši borci! Třebíčští šli do zápasu s cílem přerušit nepříznivou sérii, což se jim povedlo dokonale. Lídra tabulky zaskočili výborným pohybem, skvělým celoplošným hokejem a kolektivní poctivou hrou. Důležitým faktorem celého zápasu byla i parádní disciplína Třebíčských. Jako jediný se dokázal gólově prosadit Miha Štebih už v páté minutě po přihrávkách Matyáše Svobody a Michal Vodného. Poruba si nevěděla rady s pozornou a obětavou třebíčskou defenzivou a bílé hvězdy tak dovedly, i přes několik závarů a power play soupeře, zápas k tříbododovému důležitému vítězství. Jan Mičán vychytal třetí čisté konto v sezóně, k němuž mu tentokrát hodně pomohla pozorná defenziva a obětavost všech hráčů.

42.kolo, středa 24.1.2024
POR POR
0:10:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 04:03 Štebih (Vodný, M. Svoboda; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Maršálek – Jindra, Hanzlík. Diváci: 437. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Střely na branku: 24:17 (5:8, 9:5, 10:4). Zblokované střely: 17:8. Vhazování: 41:24. Průběh utkání: 0:1.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Doudera, J. Stehlík, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – P. Mrázek, Střondala, Christov – Razgals, Honejsek, Berisha – Vehovský, Vachovec, Gřeš – Přibyl, Klímek, Brodek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl, Kříž – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Vodný, Maty. Svoboda – Ondráček, Kučera, Frömel – Michalčuk, Malý, Matěj Svoboda.

Úvod zápasu zvládla lépe Horácká Slavia. Hned v prvních minutách si vytvářela ofenzivní tlak a brzy také slavila branku. V čase 4:03 totiž od modré čáry skóroval obránce Miha Štebih a zapsal svůj čtvrtý gól v letošní sezoně. RT TORAX se poté snažil usadit před Mičánem a rychle srovnat. Ani jedna z ostravských akcí ovšem úspěchem neskončila. Ve čtrnácté minutě navíc Lukáš Doudera vyfasoval od rozhodčích trest za sevření puku rukou. Třebíč tedy znovu začala zaměstnávat Dolejše i celou domácí obranu. Postupně to v útoku zkoušeli například Bittner, Dočekal či Frömel, na stavu to však nic nezměnilo. Na opačné straně se do šance dostali ještě Christov a Střondala, do kabin se však stejně šlo za průběžného výsledku 0:1.

Porubská snaha o vyrovnání pokračovala i po přestávce. Vachovec, Doudera ani Klimek ovšem recept na hostujícího gólmana nenašli. Několik zajímavých akcí si pak vypracovala také třebíčská strana, Kučera i Malý však rovněž skórovat nedokázali. Hosté se posléze dočkali další přesilovky, tentokrát po hákování Michala Gutwalda. RT TORAX však tuto situaci přečkal bez újmy. Po skončení početní výhody se ke kotouči dral také Matěj Psota, Dolejše však nepřekonal. Také po prostřední části tedy platil (tak trochu fotbalový) stav 0:1.

Do třetí třetiny Porubané opět naskočili se snahou vyrovnat. Jan Mičán byl nicméně v třebíčské kleci i nadále ostražitý a se všemi domácími pokusy si poradil. Střely Doudery, Berishy či Střondaly tedy do vytouženého cíle nedoputovaly. Třebíč poté zahrozila z protiútoku, Vodný s Poizlem ale další gól nepřidali. A ke změně nedošlo ani při Honejskově vyloučení. Role se poté sice otočily, trest si vykoledoval i Furch a přesilovku si tudíž otestovala také Poruba. I nadále ale platil totožný výsledek. Furch o chvíli později obdržel ještě další trest, spolu s Michal Vachovcem totiž museli po menší strkanici před bránou pykat za hrubost. Ani to však pro skóre nic neznamenalo. A nepomohlo ani odvolání Daniela Dolejše. Třebíč si tedy z Ostravy veze těsnou výhru 1:0.

Jiří Režnar - HC RT TORAX Poruba 2011: Není ranky, není branky. A když není branky, není vítězství. Třebíč hraje takový hokej, jaký hraje. Připravovali jsme se na to, ale bohužel jsme nedali gól. Na ně se hraje, ne na krásu. Byl to takový uspávací hokej, ale přijde play off a v něm soupeři budou hrát stejným systémem a stylem. Musíme se s tím vypořádat a dát nějaké góly. Máme sice některé hráče zraněné, ale ti, co naskočili, musejí dokázat, že jsou plnoplatnými členy týmu a taky brankově přispět.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Pro nás šlo o velmi důležitý zápas, ve kterém jsme získali důležité tři body, navíc u prvního týmu tabulky. Odehráli jsme slušnou první třetinu, v níž jsme si vytvořili šance a dostali jsme se i do vedení. Ve druhé třetině začali domácí stupňovat tempo a my jsme se chtěli soustředit na výbornou a poctivou obrannou hru, která nás vždycky zdobila. Myslím si, že se nám to dařilo. Ve třetí třetině domácí vyvinuli velký tlak a nám už nezbývalo moc sil na útok, proto jsme ještě víc kladli důraz na obrannou fázi hry. Kluci dnes velké množství střel zblokovali, odlehali, odbojovali to… Podstoupili velké množství soubojů a zvládli to skvěle, samozřejmě s Mičim v zádech. Po velmi týmovém výkonu nakonec hráči tři body uhráli a zasloužili si je. Jsme za to samozřejmě velmi rádi. Vyzdvihnout musím naši disciplínu, měli jsme vlastně jen jednoho vyloučeného, druhé vyloučení bylo vzájemné. To všechno k dobré obranné hře patří, včetně dodržování herního systému. Tři body jsme potřebovali i kvůli sebevědomí a já doufám, že je potvrdíme v domácím sobotním utkání.

Zápas nedohrál Antonín Bořuta po nepříjemné sekeře jednoho z domácích hráčů. Už víte, jaký je jeho stav?

Ano, Tonda bohužel musel už v první třetině odstoupit, zatím teď bezprostředně po utkání přesně nevíme, jaký je jeho stav. Pokud to bude vážnější, budeme o tom informovat.