Třebíčští vydřeli proti Kometě remízu, v nájezdech byli lepší hosté

T ř e b í č - Ke druhému přípravnému utkání si Horácká Slavia pozvala jednoho z nejatraktivnějších možných soupeřů, Kometu Brno. Než se Komeťáci rozkoukali, tahal jejich brankář Lukeš puk ze své sítě. Lišák Matěj Psota na něj vyzrál možná už zpoza brankové čáry. Na časomíře svítil čas 00:48. Hosté vyrovnali za devět minut, když přesilovou hru využil šťastně Marek Ďaloga. I když zbytek zápasu už branku ze hry nepřinesl, téměř dva tisíce diváků na tribunách se rozhodně nenudily. Hrál se na začátek přípravného období atraktivní a otevřený hokej. Oba celky si vypracovaly dostatek gólových příležitostí, které by v rozehrané sezóně nejspíše brankou skončily. Hráči stále teprve získávají jistotu po letní herní pauze. Kdo chtěl vidět dobrý hokej s dobrou atmosférou, ten si rozhodně přišel na své. Navíc si mohl odnést zážitek podpis a fotografii z osobního setkání s automobilovým pilotem týmu Toyota HS Automobil Tomášem Engem, který měl přímo na stadionu autogramiádu. Už v úterý přijede do Třebíče k dalšímu atraktivnímu zápasu tým Znojma.

, čtvrtek 10.8.2023
1:2sn1:1, 0:0, 0:0 - 0:0
KOM KOM
Branky a nahrávky: 1. Psota (Dočekal) – 10. Ďaloga (Zbořil, F. Němec), rozhodující samostatný nájezd Pospíšil. Rozhodčí: Čuňočka, Maršálek, Kučera, Viskot. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 823. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (21. Mičán) – Baláž, Hamšík, Poizl, Vašíček, Kříž, Kovář, Vodička – Dočekal, Bittner, Psota, Matyáš Svoboda, Vodný, Frömel, Bernat, Matěj Svoboda, Stehlík, Michalčuk, Michálek, Ferda.
HC Kometa Brno: Lukeš (29. Kavan) – Ďaloga, Kaňák, Zahradníček, Gazda, Kučeřík, F. Němec – Pospíšil, Kollár, Kohout, Vincour, Zembol, Jenyš, Boltvan, Zbořil, Horváth, Kratochvíl.

Do roka a do dne od posledního vzájemného zápasu se utkala Třebíč v rámci přípravy na novou sezonu opět s brněnskou Kometou. Společně se svým klubem přijela na Vysočinu i početná skupina brněnských fanoušků a o atmosféru tak bylo postaráno.

Taky se začalo zostra. Po 48 vteřinách zápasu Matěj Psota překvapil z úhlu Lukeše a na kostce k radosti domácích svítil stav 1:0. V desáté minutě utkání byl vyloučen Patrik Vašíček, jeden z nově příchozích hráčů na zkoušku, za podrážení. Kometa dokázala přesilovou hru využít, když Jekela propálil Marek Ďaloga. Od druhé třetiny bránil svatyni Horácké Slavie Jan Mičán. V deváté minutě druhé třetiny vystřídali brankáře i hosté a na led se tak dostal teprve osmnáctiletý Jan Kavan. Zápas nabídl ještě několik šancí, ale oba gólmani se činili, a tak utkání dospělo do samostatných nájezdů. Z třebíčských proměnil pouze při chuti hrající Psota, na druhé straně zajistili Kometě výhru Zbořil s Pospíšilem.

Zatímco Kometa svůj první přípravný zápas vyhrála, Třebíč po dvou zápasech stále na první výhru čeká. Tuto bilanci může zlomit v úterý na domácím ledě proti Znojmu.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: I přes nekompletní družstvo měl soupeř v kádru reprezentanty a šlo to vidět. Díky šťastně odraženému puku se nám povedlo jít hned z kraje zápasu do vedení, což nám dlouho nevydrželo a podobná situace přišla před naší brankou a soupeř tím dorovnal skóre. V průběhu zápasu přišlo několik šancí na obou stranách, ale brankáři předvedli své umění. Osobně se mi nejvíce líbila třetí třetina, kde jsme se dostávali do šancí, vyhrávali jsme souboje a měli jsme větší zápal, což se o prvních dvou třetinách říci nedá. Do hry se nám podařilo zasadit další stálé hráče kromě Tondy Buřuty, Michala Furcha a Jakuba Malého, kteří jsou teď nemocní. Celý zápas se nesl v dobrém tempu a byla to další prověrka pro naše kluky. Zatím nemohu prozradit, kdo z hráčů na try-out by mohl zůstat, sledujeme je na tréninku i během zápasu, teď si s hráči sedneme a budeme to řešit.

Jaroslav Modrý - HC Kometa Brno: Dnešní zápas bych zhodnotil velice pozitivně, kluci hráli jen na tři formace a díky tomu dostali větší prostor na ledě, než by dostali normálně. Nejvíce jsme spokojení se zahrnutím mladého gólmana do sestavy, který se parádně ukázal. V týmu jsme měli plno juniorů a hráčů na zkoušku, které učíme seniorský hokej, abychom byli co nejlépe připraveni na sezónu. Zápas jsme si komplikovali, hráli jsme často oslabení a moc přemýšleli nad hrou, příště to budeme muset zjednodušit a více střílet.