Tuhou bitvu v Šumperku rozhodl gól Mlčáka. Bílé hvězdy berou tři body

Na ledě Šumperka se Třebíči letos daří. Horáci opanovali v dračím hnízdě první vzájemný zápas tohoto ročníku a dařilo se jim také nyní. Velkou zásluhu na tom měl gól Jana Mlčáka, který padl v šesté minutě. Pro poctivého beka šlo zároveň o první trefu aktuální sezony. Skvělý výkon předvedl opět Pavel Jekel. Třebíčská zeď tentokrát zastavila 31 střel soutěže, díky čemuž si Jekel připsal další letošní čisté konto

40.kolo, sobota 26.2.2022
SUM SUM
0:10:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Mlčák (M. Zabloudil). Rozhodčí: Wagner, Svoboda - Měkýš, Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1.
Draci Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, L. Rutar, Řezáč, Březák – Žálčík, D. Kindl, P. Kratochvíl – Kohút, Vildumetz, Vachutka – Šuhaj, Šilhavý, A. Furch – Spratek, Macuh, Antoníček – Scheuter.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Vodný, Meluzín – Gajarský, Nedvídek, Krliš – D. Sklenář, D. Michálek, M. Zabloudil.

Souboj Draků a bílých hvězd odstartoval zhurta. Jako první se ke slovu přihlásil Vojtěch Střondala, který vyslal na brankáře Šumperka jedovatou pumelici. Ten si s ní ale poradil. Za záda Mokrého neprošla ani následná dorážka Meluzína. Přesto se Horáci prvního gólu přece jen dočkali. A nemuseli na něj čekat dlouho. V čase 05:39 se na útočný výlet vydal obránce Jan Mlčák, přičemž jeho nenápadná, ale o to přesněji mířená střela zapadla do sítě. Pro dvacetiletého beka šlo o první gól v sezoně. Draci se pokusili okamžitě reagovat. Po vyhraném buly vystřelil golfákem Martin Pěnčík a Pavel Jekel se za jeho ránou jen ohlédl. Naštěstí mu pomohla dobře postavená tyč. Šanci na zvýšení svého náskoku dostaly bílé hvězdy v následné přesilovce. Nejblíže druhé trefě byl Michal Vodný, který ale nakonec pálil jen do boční sítě. Ve vlastním oslabení zahrozili také Draci. Konkrétně Petr Kratochvil, jehož štiplavá střela Pavla Jekela pořádně vystrašila. Třebíčský mág měl s pokusem svého bývalého spoluhráče plné ruce i nohy práce. Složitou situaci však dokázal ustát. Poradil si rovněž s tvrdým projektilem Tomáše Drtila od modré čáry. Nutno říct, že eliminace této bomby Pavla Jekela dost možná zabolela. Puk v síti každopádně neskončil. Totéž platilo na druhé straně po ráně Sklenáře, kterou Mokry dokázal ukrýt do své výstroje. V závěru první periody o sobě dal vědět ještě Lukáš Žalčík. Snajpr Draků zkusil Pavla Jekela překonat švihem z kruhu. Neuspěl.

Druhá perioda přinesla opatrný hokej, ve kterém obrany dominovaly nad útoky. Šancí bylo k vidění poskromnu. Do jedné z nich se proháčkoval Michal Furch, který jako by chtěl napodobit svého kolegu z obrany Mlčáka. Furchův bekhendový pokus ale Mokry vyrazil. K dorážce se sice cpal Martin Šťovíček, nicméně ani on strážce dračí svatyně nepřelstil. Následovala početní výhoda Šumperka. Tu ale dokázala třebíčská obrana v čele s pozorným Jekelem přestát. Ba co víc, domácí si během těchto dvou minut nic zásadního nevypracovali. Zásluhu na tom měl dobrý pohyb horáckého obranného valu. Ten si v těchto chvílích počínal vskutku neprostupně. Těsně po polovině zápasu zahrozil Vachutka. Útočník Draků směřoval svůj projektil do horních pater brány. Pavel Jekel však s touto variantou zakončení počítal a nastavil puku svou lapačku. Hned poté se před Lukášem Nedvídkem otevřela dálnice. Třebíčský forvard tak mohl neohroženě zavelet k útočné zteči, ve které jej podporoval z druhé vlny najíždějící Adam Gajarský. Právě ten se také dostal ke střele. Mokry však držel akcie Draků nad vodou. Propad na šumperské burze nenastal ani po další šanci Střondaly. Technicky velmi zdatný útočník vlétl do útočného pásma jako velká voda, načež jeho zakončení skončilo na rameni pozorného Vojtěcha Mokrého. V samém závěru prostředního dějství poslal Pavlu Jekelovi svou navštívenku Ludvík Rutar. I on ovšem pocítil, že šumperští střelci našli svého mistra.

Třetí třetina přinesla snahu Horáků o pečlivý taktický výkon. Dařilo se. Draci se totiž do velkých šancí příliš neodstávali. Když už to přece jen „smrdělo“ nebezpečím, opět zasáhl spolehlivý Jekel. Byli to ale Horáci, kdo měli na své holi jako první opravdu velkou šanci. Michal Vodný se dostal k odraženému puku, když na něj zívala prázdná brána. Třebíčský útočník měl ale těžkou pozici a kus černé gumy navíc nepředvídatelně poskakoval. Také proto za brankovou čárou nakonec neskončil. O pár minut později ukázal všem přítomným svůj raketový pohon Erik Meluzín. Když zažehl své trysky, měl brankář Mokry, co dělat, aby touš včas odpálil do bezpečí. V tu chvíli se už Drakům čas na vyrovnání krátil. Jejich trenérský štáb proto stáhl sestavu v naději, že se šumperským podaří vystupňovat tempo. Z části to také vyšlo, ale defenzivní činnost bílých hvězd byla tentokrát zkrátka téměř bezchybná. Největší šanci Šumperka k vyrovnání měl Petr Kratochvil. Ten dostal v 56. minutě ideální přihrávku na levý kruh a někteří fanoušci domácích už zvedali ruce nad hlavu. Předčasně. Kratochvil sice dokázal vystřelit, jak se v hokejová hantýrce říká z jedničky, jenže radost z gólu mu opět překazil fantastický Pavel Jekel. Ten se ve svém brankovišti natáhl jak chobotnice, v jejichž chapadlech zmizely veškeré naděje Draků na bodový zisk. Doslova. Ani 31 střeleckých pokusů nestačilo Šumperským k tomu, aby třebíčského fantoma překonali. Horáci si i proto odváží domů tři body za vítězství 1.0.

Autor reportáže Pavel Mandát

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme maximálně spokojeni jak s výsledkem, tak s děním na ledě a naší hrou. Vrátili jsme se k tomu, co nás zdobilo většinu sezóny, a to je výborná defenzivní hra celého týmu. Sice jsme dali jen jeden gól a ještě ho dal obránce (úsměv), ale šancí jsme měli poměrně dost, dvakrát jsme nastřelili tyčku. Dvě třetiny jsme měli víc ze hry a výborně jsme ubránili přesilovky domácích. Tým Šumperka má velkou kvalitu směrem dopředu, a když to ve třetí třetině rozbalil, podržel nás Pavel Jekel, který tak vrátil týmu bojovnost a blokování střel z prvních dvou třetin. Jsme rádi, že tato chemie v týmu funguje. Chtěli bychom za celý tým poděkovat skupině našich fanoušků, kteří za námi cestovali takovou vzdálenost. Jejich podpora nám hodně pomohla.

Martin Janeček - DRACI PARS ŠUMPERK: Pro nás je to jednoznačně zklamání. My jsme samozřejmě chtěli za každou cenu tři body, které jsme potřebovali do tabulky. Co se týče hry, nedali jsme sice branku, ale musím jednoznačně stát za mužstvem. Kluci tvrdě pracovali. Dneska jsme narazili na výbornou Třebíč, kterou známe z podzimu ze začátku soutěže a byla to doopravdy vysoká škola defenzivy a parádně odpracovaný zápas včetně gólmana. My jsme za poslední zápasy tam nějaký skulinky viděli, ale ty dneska byly zavřené. Takže bylo to těžké prosadit se. Hráči hlavně ve třetí třetině samozřejmě šli do toho více se zvýšeným úsilím. Nějaké příležitosti jsme si vytvořili, nicméně nám to nepadlo a trošku se nám to štěstíčko dneska odvrátilo. My teď ale nesmíme skládat zbraně a musíme jet dál. Máme ve hře šest bodů a musíme hrát prostě za sebe. Určitě nic nevzdáváme, i když bylo po zápase v kabině úplně hrobové ticho. Věděli jsme od začátku sezóny, co nás čeká a že se bude bojovat až do posledního zápasu. Takže v tomhle duchu musíme pracovat a musíme pořád věřit, že se vyhneme něčemu, co nechceme. Na závěr bych chtěl moc poděkovat fanouškům za neskutečnou podporu. Nesmírně si toho vážíme.