UNL-TRE 4:0 – V Ústí selhali střelci

Ú s t í /n/ L. – Zkusit štěstí jeli třebíčští hokejisté na sever Čech, kde se střetli s druhým týmem prvoligové tabulky – Ústeckými lvy. Ti do zápasu vstupovali jako favorit, což potvrdili hned ve 3. minutě, kdy Přeučil otevřel skóre. Domácí v první části hosty do vážnější šance nepustili, naopak přidali ještě jednu branku. Druhá ani třetí třetina nepřinesly změnu. Zatímco Lvi i nadále hráli svoji hru a postupně přidali další dvě branky do Luňákovy sítě, hosté se netrefili ani jednou.

46.kolo, pondělí 31.1.2005
UNL UNL
4:02:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Přeučil (Buďa, Koudelka), 18. Pavliš (Kříž), 30. Fink (Pazourek), 60. Pavlas (Buďa, Klobouček). Rozhodčí: R. Svoboda - Mašek, Vitík. Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 4:0. Střely na branku: 52:15 (19:6, 15:7, 18:2).
HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Drábek, Vála, Kudrna Jan, Kočí, Kříž, Mazanec, Pavlas, Kloubouček - Jankových, Sýkora, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus - Buďa, Koudelka, Přeučil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Míka, Kališ, Ščerban, Sedláček, Hrbáček, Kučný, Svačina - Holý, Žiška, Kubiš - Valko, Oliva, Fryauf - Vrbata, Sobotka, Škoda - Přibyl, Čech, Topol.

Na led Ústeckých Lvů přijeli hokejisté z Vysočiny, kteří v poslední době sbírali body jak na běžícím pásu. Svěřenci trenérů Horešovského a Otoupalíka ale svou pověst nepotvrdili a působili v Ústí trochu zakřiknutě. Výsledek 4:0 je pro ně ještě milosrdný, protože i přes drtivou převahu dokázali domácí hokejisté překonat vynikajícího Luňáka v brance pouze čtyřikrát.

Domácí hokejisté začali pěkně zostra, poprvé prověřil po půlminutě hry Luňáka po objetí branky Fink. Ve 2. minutě na led poprvé naskočil v ústeckém dresu Klobouček a hned zaznamenal při svém prvním kontaktu s pukem svou první střelu na branku. Poté se před Luňákem vytvořil závar a Přeučil efektním bekhendem poslal Lvy do vedení. Hned při příštím střídání mohl zvýšit vedení Fink, ale svou pohotovou střelou z mezikruží dal jen vyniknout Luňákově lapačce. V koncertování v útočné třetině poté pokračoval i Barus. V 7. minutě měli domácí první výhodu přesilové hry. Zprava zavezl kotouč do pásma Švík, nahrál Finkovi, který jen orazítkoval horní tyč třebíčské branky. O 2 minuty později se snažil skluzem zabránit soupeři ve střele Pavlas a domácím divákům zatrnulo, když se zdálo, že zaveze spolu se sebou do branky i kotouč. Další střelou z kruhu prověřil Zikmunda ve 12. minutě Oliva. Minutu nato, při hře 4 proti 4, byli v přečíslení Klobouček s Buďou, ale posledně jmenovaný přestřelil. Vzápětí do útočného pásma našlápl Drábek, ale jeho bomba jen rozezvučela pravou tyč Luňákovy svatyně. Naděje svitla hostům v 16. minutě. Mazanec ztlumil vyhozený kotouč, ten sebral Kubiš, ale jeho sólo ztroskotalo na pozorném Zikmundovi. Další přesilovku hráli Lvi v 17. minutě. Vytvořili si zámek a stupňovali tlak. Přetížená obrana hostí odolávala jen s potížemi a po Hrbáčkově krosčeku měli Lvi 50 vteřin výhodu dvou mužů v poli. Netrvalo dlouho, když od modré vyslal projektil Kříž, k odraženému kotouči se dostal Pavliš a pohotovou dorážkou ho poslal do sítě - 2:0. Domácí hráči poté trochu polevili a mohli brzy pykat, když se hosté těsně před sirénou dostali do přečíslení.

Neuběhla ještě ani celá první minuta a přesilovou hru měli i hosté. V té se sice domácí celkem v klidu ubránili, ale těsně po vyrovnání sil se dvakrát za sebou dostal do poměrně slibné šance Kubiš. Poté už ale převzali otěže zápasu domácí hráči. Ve 25. minutě vystřelil od modré Mazanec a přesto, že Hodek Luňákovi stínil, hostující brankář se překvapit nenechal. Vzápětí pálil z kruhu z voleje Šaffer, s jehož střelou měl brankář Třebíče plné ruce práce. Zásadní zlom v utkání přinesla 30. minuta. Pazourek od zadního mantinelu poslal kotouč do ohně před branku a Fink efektní rybičkou dostal v pádu puk za Luňákova záda potřetí. Poté už bylo na ledě jen jedno mužstvo. O minutu později našlápl v přesilovce opět Drábek, jeho střelu vytěsnil Luňák ramenem mimo. Poté mohl zvýšit vedení Přeučil, ale po jeho střele zůstal kotouč ležet těsně před brankovou čárou. Brzy poté, po příhře od zadního mantinelu, poslal Švík z první kotouč těsně vedle. O slovo se sporadicky přihlásili i hosté. Ve 35. minutě prověřil z kruhu Zikmundovu lapačku Žiška. Vzápětí na druhé straně Klobouček volil místo střely nahrávku na Přeučila před odkrytou branku, ale Luňák jeho úmysl vystihl. Že je potřeba hrát až do zaznění sirény se ukázalo těsně před koncem druhé třetiny. Domácí hokejisté už se zřejmě viděli v šatně, když při závaru před Zikmundem neproměnil velkou šanci Kališ.

Do třetího dějství vstoupila obě mužstva v poklidu. První 3 minuty byla na ledě poměrně nuda. Teprve až Mazanec v čase 42:30 napřáhl od modré, jeho pokus Luňák vyrazil jen ke Kloboučkovi, jehož pohotovou střelu zblokovala obrana hostí do ochranné sítě. Ve 45. minutě skončila na třebíčském brankáři i slibná akce Pavliše s Hodkem. Minutu poté hráli hosté přesilovku, Luňák při ní přišel o hůl, ale domácí jakoby to ani nevěděli a hrou ve svém obranném pásmu jen střádali cenné vteřiny. Po vyrovnání sil na ledě začala přehlídka zmařených šancí Slovanu. V domácím týmu se s postupem času začali všichni vrhat do útoku, čímž se otvírala okénka v obraně, ale nájezdy hostů byly vesměs neškodné. Necelé 4 minuty před koncem utkání dostal za nebezpečnou hru vysokou holí dvojnásobný trest obránce Třebíče Kučný. Bleskový kolotoč, který roztočili Lvi před Luňákem se podařilo zastavit až po 2 minutách Kališovi. Bohužel pro hosty opět nedovoleným zákrokem. Domácí hokejisté si tak opět mohli vyzkoušet dvojnásobnou přesilovku. Když už se zdálo, že z drtivého tlaku opět nic nevytěží, napřáhl v čase 59:50 od modré Pavlas a trefil přesně skulinku mezi Luňákovým levým betonem a tyčí - 4:0.

Josef Horešovský (SK HS Třebíč): "Na mne to dnes dělalo dojem, že sem naši hráči přijeli s tím, že tady se nedá nic uhrát a že to tu jen tak odehrají. Mne to mrzí, protože i když jsme si vědomi síly domácího mužstva, tak povinností každého je bojovat do posledního dechu o co nejlepší výsledek. Až když uděláme v kabině bouřku, mužstvo začne bojovat tak, jak je potřeba. To není dobré. Pak jsme totiž pro soupeře jednoduchým soustem. Spoustu úspěšných zásahu měl dneska Filip Luňák. Vychytal i spoustu jasných šancí. Samozřejmě, když se mu takhle daří, tak je to i o štěstí a ten výsledek je pak přijatelný. Ale s předvedenou hrou v poli, s tou tedy spokojeni nejsme. Posily do dnešní půlnoci? Ne, to už je uzavřená záležitost. Pokud by tam ještě manažer pan Čapek něco udělal, tak to ale nebude žádná velká ryba. Teď hrajeme doma s Budějovicemi, což je další špičkové mužstvo. V domácím prostředí, doufám, budou naši hráči bojovat o výsledek úplně jinak. Důležité zápasy pro nás ale přijdou později. Budeme hrát ještě v Olomouci a v Opavě. Bohužel nám totiž utekly dva zápasy doma. Ty kdybychom bývali zvládli, tak to vypadalo trochu jinak. Prohráli jsme s Opavou a v prodloužení s Hradcem, takže to je pět domácích bodů, které nám teď hodně chybějí."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkali jsme se s mužstvem z opačného konce tabulky. Do utkání jsme šli hlavně s tím soupeře nepodcenit. Třebíč poslední zápasy bodovala, zvedá se a dotahuje se na tu nebarážovou pozici. Pokud budu ale upřímný, čekali jsme dnes od nich trochu větší odpor a boj. On tomu také ale hodně napomohl ten první rychlý gól. První třetinu jsme ještě odehráli solidně. Potom už nás soupeř tolik neprověřil a my jsme se snažili kontrolovat hru a dovést utkání do vítězství. Přesto jsme se nevyvarovali některých drobných chyb nebo podcenění situací. Od stavu 3:0 už jsme se snažili hospodařit s pukem, kontrolovat hru a tlačit se více do zakončení. Myslím, že naši jednoznačnou převahu jsme mohli vyjádřit i více góly. Něco vychytal brankář, ale na druhou stranu tam byly situace, kdy to ten hráč musí dát, ať tam stojí kdokoliv. Daleko říznější jsme mohli být i v přesilovkách, mohli jsme se tam víc tlačit do zakončení. Poslední dva měsíce jsme sháněli obránce, který by nás posílil před play off. Měli jsme několik tipů, vždy to vypadalo nadějně, ale pak to nedopadlo. Podařilo se to až předposlední den. Nakonec se tu objevil Honza Klobouček a napomohlo tomu i to, že jsem měl možnost s ním pracovat i v minulosti a také jeho univerzálnost. K dnešnímu dni jsme také uvolnili do Písku Ondru Kubeše. Poslední týdny jsme také vyvíjeli enormní úsilí získat Honzu Čalouna. Věřili jsme, že když Litvínov bude ztrácet naději na play off, tak že rozhodne to ekonomické hledisko a že nám ho uvolní. Zřejmě se ještě nevzdali naděje na play off . Přeci jen je ve hře stále ještě 24 bodů. Stát se může cokoliv. Nás to může mrzet, protože jsme čekali, že to bude takový náš trumf na play off."