UNL - TRE 6:2 - Překvapení se nekonalo, Krätzer vsítil stý gól Třebíčských

AKTUALIZOVÁNO! T ř e b í č - Hned tři hořké piluky museli v prvních pěti minutách spolknout hokejisté Horácké Slavie v Ústí nad Labem. Po třetím gólu si třebíčská lavička vyžádala oddechový čas a Jakuba Lva vystřídal Pavel Míča. V deváté minutě dal Jakub Krätzer svůj třetí gól v dresu Horáků, zároveň to byl také stý třebíčský gól v této sezóně. Nejpovedenější byla ze strany hostů druhá třetina, ale bez gólového efektu. Až za stavu 6:1 snižoval v přesilovce pět na tři na konečných 6:2 Petr Obdržálek.

36.kolo, pondělí 4.1.2010
UNL UNL
6:24:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 1. Pajič (Sklenička, Klobouček), 4. Alinč (Pazourek, Janků), 5. Šagát (Hanzl, Heřman), 17. Janků (Alinč, Trončinský), 46. Heřman (Hanzl, Vobořil), 49. Hanzl (Kloz) - 9. Krätzer (Přibyl), 55. Obdržálek (Ostrčil, Koktan). Rozhodčí: Kubičík – M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:5, navíc M. Pšurný (UNL) 5 min. + OT do konce utkání, Laš (TRE) 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2308. Střely na branku: 54:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Orct – Němeček, Trončinský, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Novotný, Gýna – Janků, Alinč, Pazourek – Kloz, Pajič, Sklenička – Šagát, Hanzl, Heřman – M. Pšurný, R. Pšurný, Pojkar.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev (5. Míča) – Bulička, Ostrčil, Kania, Koktan, Sedláček, Kadela, Hrbáček – Laš, Krätzer, Přibyl – Rod, Nahodil, Obdržálek – Burian, Dolníček, Stejskal – Čech, Kadela, Vítek.

První domácí pětice se propracovala hned v úvodu k rozcvičení gólmana soupeře. Střelu od modré na něj vyslal Němeček, Lev puk podržel před dotírajícími hráči. Celou situaci okopírovala druhá formace Ústeckých, tentokrát byl střelcem od modré Klobouček, jemuž se podařilo procpat puk klubkem hráčů před brankou. Z toho se bleskurychle vymotal Rok Pajič, aby puk doklepl do třebíčské branky – 1:0. Hosté se nestihli otřepat z nečekaného úvodu. Dál pořádali den otevřených dveří ve své třetině. Následující gólová akce začala u Pavla Janků, který objel branku a pokusil se zasunout k bližší tyči, Lev mu postavil do cesty beton. Jenže ústecký útočník zůstal u puku, posunul ho Pazourkovi k tyči a ten ještě vylepšil situaci, když jej poslal na protější stranu branky. Tam se ho ujal Jan Alinč a bez potíží doklepl do sítě hostů – 2:0. Lvům se poslední dobou daří překvapovat soupeře slepenými góly. K těmto dvěma zanedlouho přidali i třetí. Hanzl nahrál zpoza branky Martinovi Šagátovi a ten z nemožného úhlu prostřelil rozhozeného gólmana – 3:0. To už bylo na Třebíčské moc. Následoval oddechový čas a střídání brankářů. Chvíli ještě trvalo, než z hostů spadla pomyslná deka, ale nakonec se jim podařilo zvednout hlavy. Přibyl nabruslil nikým nehlídán do pásma, nerozpakoval se a vystřelil, z dojíždějících hráčů byl nejrychlejší Jakub Krätzer, který doklepl puk za Orctova záda – 3:1. Stále se ale nic nezměnilo na tom, že domácí si takřka nepřetržitě vytvářeli tlak na branku, z čehož vyplývaly i další promarněné příležitosti. Hosté naopak nestíhali pokrývat protihráče, nevyhrávali v osobních soubojích a do útoku zavítali sporadicky. To se znovu projevilo na skóre. Alinč a Janků ujeli dva na jednoho, prvnímu z nich se podařilo prostrčit puk pod padajícím obráncem. Pavel Janků se do něj jen vší silou opřel a dostal ho do sítě, aby uzavřel skóre první třetiny na 4:1.

Druhé dějství začali hosté přesilovou hrou, přesto se nedokázali delší dobu udržet v útoku a nevypracovali si žádnou vážnější příležitost. I v plném počtu hráčů bylo patrné, že tempo se oproti prvnímu dvacetiminutovce znatelně snížilo. Před soupeřovu branku se domácí posunuli, až když si několikrát vyměnil puk Hanzl s Heřmanem, aby se ve finále puku ujal Šagát, tomu se jej ale nepovedlo vtěsnat mezi tyče. Takřka vzápětí se o rozruch postaral Obdržálek na opačné straně kluziště. Z chumlu hráčů se mu podařilo posunout puk až k Orctovi. Domácí gólman toho moc neviděl, a tak neměl kotouč plně pod kontrolou, stihl ho ale přikrýt dříve, než se k němu dostali hole dorážejících soupeřů. V této fázi se rozhodně nehrálo na jednu branku, hráči obou týmů nesčetněkrát přebruslili celé kluziště. Navzdory tomu většina situací vyzněla do ztracena. Přesto se našlo pár pohledných hokejových okamžiků, jakým byla akce na tři dotyky, v níž se před Míčou nedostal k puku Pajič. Janků už si Alinčovy přihrávky dokáže sklepnout rukou přímo na hokejku, jenže v tomto případě mu stejně stál v cestě připravený gólman. Diváky mohla zvednout ze sedadel i boxerská vložka. U mantinelu za brankou se do sebe řádně opřeli M. Pšurný s Lašem. Lvi nadále nikam nespěchali, jako by už měli utkání za rozhodnuté. Z jejich pasivity se začínaly rodit šance Třebíče. R. Kadela se prodral až před Orcta a ten se musel hodně činit, aby puk udržel před čárou. Do samostatného úniku se dostal Nahodil, volil střelu do protipohybu gólmana, Orct tam ale nezapomněl nechat beton. V závěru zvládli ještě hosté oslabení, a tak se v prostřední třetině nikdo gólu nedočkal.

Poslední dvacetiminutovku začali Ústečí opět aktivněji. Pazourek využil zmatků v obraně, puk poslal ale jen do brankové konstrukce. Trončinský vzápětí minul branku. Obdobně se vedlo Zemanovi, který si dobrým pohybem na modré čáře získal trochu prostoru. Sklenička se zase natlačil před obráncem a cpal se do brankoviště tak vehementně, až si vysloužil faul. Následující přesilovou hru využil záhy Jan Heřman, třebíčského gólmana propálil ranou z pravého kruhu – 5:1. Vstřelená branka zase vlila Lvům krev do žil a vrátili se ke hře z první třetiny. Zajímavě se před branku prodral Trončinský, jehož do Ústí uvolnili na střídavé starty z Kladna. O chvíli později si Kloz poradil s dvěma soupeři, které nechal u hrazení, zatímco sám obkroužil branku a pokusil se zakončit. Tato snaha byla odměněna šestou brankou. Robin Hanzl si poradil v osobním souboji a získal už téměř ztracený puk, následně si to prosvištěl jak raketa přímo před branku, kde měl ještě dost času na blafák, jímž oklamal Míču a změnil skóre na 6:1. Po této trefě se hra zase poněkud zklidnila, ve sportu se sice zázraky občas dějí, ale tohle už by bylo trochu moc. Slovan tedy začal opět šetřit střelivem. Další zajímavé okamžiky tak přineslo až dvojnásobné vyloučení domácích. Hosté to nejprve zkoušeli kombinačně, proti Obdržálkovi se Orct ale stihl přesunout. Změna taktiky na střelbu od modré se hostům vyplatila. Ostrčilovu ránu Petr Obdržálek už do branky doklepl – 6:2. Zbývalo pět minut do konce utkání a nikdo už se nikam nehrnul. Přesto mohl ještě navýšit Pazourek, v souboji tváří v tvář byl ale úspěšnější Míča. Ukazatel skóre už se tedy neměnil.