Ujímáme se vedení v sérii! Třebíč po skvělém výkonu udolala Slavii

T ř e b í č - Skvělý start do série předvedla Třebíč, která odehrála v pondělní podvečer první utkání proti Slavii. Horáci byli od začátku střetnutí aktivnější a tvořili si slibné šance. Díky brance Psoty a Nedvídka si z první třetiny odnesli dvoubrankové vedení. Sešívaným se povedlo v úvodu druhé části vstřelit kontaktní branku, ale to bylo z jejich strany vše. Třebíč ve třetí třetině přidala ještě třetí gól a v závěru odolala tlaku domácích. Bílé hvězdy se ujímají vedení, které mohou v zítřejším utkání ještě navýšit!

, pondělí 9.3.2020
SLA SLA
1:30:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 22. Šmerha (M. Ondráček, Valík) – 14. Psota (Mlčák, Nedbal), 17. Nedvídek (Szathmáry), 50. Michálek (Tadeáš Král, Padrnos). Rozhodčí: Souček, Kostourek – Polák, Šimánek. Vyloučení: 5:3, navíc Bittner (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 554. Střely na branku: 25:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Slavia Praha: Michajlov – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Veber, Ryzák, Valík – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – Vlček, Kubík, Šteiner – Kubica, Kohút, Jar. Brož – Š. Jelínek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, V. Čejka, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.

Hned zkraje utkání se hokejisté Třebíče museli bránit v oslabení. Největší šancí sešívaných byla střela Nováka, kterou Jekel bez potíží ukryl ve své výstroji. O první velkou šanci utkání se postaraly bílé hvězdy, když Václavkovo nahození bylo před brankou tečované a nadělalo Michajlovi nemalé starosti. I další zajímavá akce byla v režii hostů. Ladislav Bittner získal puk u branky Slavie, kterou objel, jenže puk nezvládl zasunout na bližší tyč. Horáci byli jednoznačně aktivnějším týmem, který se chtěl ujmout vedení. To se povedlo na začátku 14. minuty. Domácí obrana vůbec nezareagovala na zrychlení Matěje Psoty, jenž se dostal až k bráně Michajlova, kde i pod nátlakem dojíždějícího obránce zvládl perfektně kličku do bekhendu a zavěsit kotouč do horního patra brány. Třebíč nadále těžila ze své aktivity, která přinesla v polovině 17. minuty další přesilovou hru, jež trvala pouze 25 vteřin. Lukáš Nedvídek měl před sebou spoustu prostoru, sjel si na vrchol levého kruhu a vyslal pryž nechytatelně za záda domácího brankáře. Do šaten tak odcházeli v mnohem lepším rozpoložení hostující hráči.

Slavia si vstup do prostředního dějství nemohla představit lépe. Již ve druhé minutě vyslal střelu na branku Valík, na kterou Jekel reagoval pouze vyražením puku na brankoviště, kde byl připraven s pohotovou dorážkou Tomáš Šmerha. Ani inkasovaná branka však nesebrala Třebíči vítr z plachet. Hra se přelévala ze strany na stranu, ovšem více práce měl domácí muž v masce. Ten musel řešit i dobrou šanci Ladislava Bittnera, jenž byl blízko ke vstřelení třetí branky, ale Michajlov udržel kotouč před brankovou čárou. V závěrečných dvou minutách si Horáci zahráli další početní výhodu, ve které se mohl o změnu skóre přičinit Michal Vodný, kterému puk předal mezi kruhy Šťovíček. Vodný mířil dobře, ale pražský brankář předvedl ukázkový semafor. Třebíč tak před vstupem do poslední části držela hubený brankový náskok.

Domácí hráči měli ve třetí periodě jasný úkol - minimálně utkání vyrovnat. Pražané se tlačili do útočného pásma, kde však nebyli příliš nebezpečí a Jekel nemusel řešit vážnější problém. A tak přišla třetí branka bílých hvězd. Michajlov ztratil rovnováhu po souboji Krále s domácím obráncem. Král se vydal za branku pro kotouč, který rychle poslal bekhendem na Davida Michálka, jenž puk úspěšně střelou dostal za záda dezorientovaného brankáře. Sešívání se snažili vsítit kontaktní branku, což se však domácím hráčům vůbec nedařilo. V závěru to dokonce zkoušeli v šesti hráčích, ale třebíčská obrana se překonat nenechala. Horáci tak mohou slavit zasloužené vítězství!

Třebíč se dostává v sérii do vedení 1:0. Druhý bod může přidat již v zítřejším utkání, které startuje v Edenu od 18:00.

Jan Srdínko - HC Slavia Praha: My jsme měli dobrý vstup do zápasu, pak jsme udělali chybičky a soupeř nás za ně potrestal. Neustále si ten dvoubrankový náskok hlídal. My jsme si nějaké šance vypracovali, ale bylo to od nás dost křečovité, chyběl důraz před brankou. Dostávali jsem se pod tlak hlavně v obranném pásmu, kde jsme prohráli většinu vhazování. V závěru už chyběla síla v zakončení a důrazu. Chtěl bych vypíchnout nasazení kluků, tomu se nedá nic vytknout, a výborný výkon Michajlova.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Neměli jsme dobrý vstup ani do jedné třetiny, ale postupně jsme získávali převahu a po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si plno gólových příležitostí a jen díky domácímu brankáři to skončilo jen o dvě branky. Série bude náročná, což jsme ovšem čekali. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nám vytvořili domácí prostředí. Byli skvělí a samozřejmě nám pomohli k první výhře v sérii!