VRC - TRE 4:8 - Přestřelka ve Vrchlabí - tři body pro Třebíč

T ř e b í č - Horáci cestovali na led Vrchlabí. O osudu zápasu rozhodla druhá perioda, kterou vyhráli Třebíčští 5:2. Celkově nastříleli do sítě vrchlabských gólmanů osm branek. Čtyřmi kanadskými body ze v zápase blýsknul Lukáš Nahodil, když vstřelil dva góly a na dva přihrál. Skvěle se předvedl útok Laš, Nahodil, Obdržálek, který získal jedenáct kanadských bodů. První gól v dresu Třebíče dal Jakub Krätzer.

24.kolo, středa 25.11.2009
VRC VRC
4:81:2, 2:5, 1:1
Branky a nahrávky: 3. Andres (Zíma), 26. Gengel (Čaloun) 39. Anders (Chaloupka, Filip), 48. Filip (Rusnák) - 8. Krätzer (Ostřížek, Hrbáček), 18. Obdržálek (Laš, Nahodil), 22. Zahradník (Krätzer), 28. Burian V. (Hrbáček), 29. Obdržálek (Laš, Nahodil), 32. Nahodil (Obdržálek), 38. V. Burian (Nahodil), 50. Nahodil (Laš, Obdržálek). Rozhodčí: Přikryl - Padevět, Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1020. Střely na branku: 40:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:7, 4:7, 4:8.
HC Vrchlabí: Ševčík (29. Biegl) - Matějíček, Pácal, Čížek, Chmelíř, Bendík, Hanzl, Chaloupka - Tvrdek, Kříž, Látal - Gengel, Čaloun, Klimt - Hanzal, Filip, Rusnák - Andres, Zíma, Mikšovský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Kempný, Sláma, Kania, Koktan, Sedĺáček, Odstrčil, Hrbáček, Gula - Káňa, Dolníček, Čech, Laš, Nahodil, Obdržálek, Burian, Ostřížek, Krätzer, Přibyl, Zahradník, Kundela.

Po úvodním vzájemném oťukávání padl hned z první střely na branku gól. Zíma vyslal mezi kruhy přesnou přihrávku na volného Bronislava Andrese a ten poslal domácí ve 3. minutě do vedení. Vstřelená branka zapříčinila mírnou převahu Vrchlabských, ale pokusy Tvrdka či Matějíčka nebyly z kategorie gólových. To už se nedalo říci o dorážce Jakuba Krätzera, který po závaru před vrchlabskou brankou poslal puk v 8. minutě do sítě a vyrovnal.

Vyrovnání pro změnu vlilo novou energii do žil hráčům Horácké Slavie, kteří začali domácí obraně zatápět. Ta však dalším ofenzivním nájezdům odolala a hra se postupem času vyrovnala. Další vážnější šance se diváci dočkali až v 18. minutě a hned z toho byla branka. Petr Obdržálek si s pukem vybruslil před branku a prostřelil domácího gólmana. V poslední minutě třetiny byl navíc vyloučen vrchlabský Zíma, ale do konce první dvacetiminutovky se již skóre nezměnilo.

Pokračující přesilovou hru z první části sice Třebíčtí nevyužili, ale moc je to mrzet nemuselo. O několik vteřin později našel Krätzer u tyčky stojícího Petra Zahradníka, který ve 22. minutě zvýšil na 3:1 pro hosty. Poté se první početní výhody dočkali i hráči Vrchlabí, kteří si s nabídnutou příležitostí poradili a snížili na rozdíl jedné branky. Šťastným střelcem byl ve 26. minutě po Čalounově tečované přihrávce Ladislav Gengel. Ani tento stav však dlouho nesetrval.

Pouhé dvě minuty po Gengelově brance vrátil hostům dvoubrankový náskok přesnou střelou z levého kruhu Vilém Burian. Ještě hůř bylo pro Vrchlabské při vyloučení Hanzala. Hostujícímu Petru Obdržálkovi stačilo pouhých deset vteřin, aby početní výhodu využil a vyhnal vrchlabského brankáře z branky. Ve 29. minutě tak nahradil Ševčíka za stavu 2:5 Radovan Biegl. O rychlou odpověď se snažili Látal či Pácal, ale Lev v brance Třebíče odolal. To se nedalo říci o Bieglovi, který inkasoval z první střely na branku.

Ve 32. minutě se totiž do samostatného úniku dostal Lukáš Nahodil, který oklamal nerozehřátého gólmana a zvýšil již na 6:2 z pohledu Horácké Slavie. V následujících minutách se hra zklidnila, ale jednalo se jen o menší oddych před dalším brankovým přídělem. Sedmou ránu zasadil Vrchlabí ve vlastním oslabení Vilém Burian, který se dostal do brejku a v 38. minutě zvýšil na 7:2. Ještě ve druhé třetině se domácí dočkali kosmetické úpravy skóre, když v 39. minutě puk po střele Chaloupky úspěšně dorazil Bronislav Andres. Další příležitost ke snížení dostali hráči Vrchlabí ke konci druhého dějství, když na trestnou lavici usedli hned dva hráči Třebíče.

Pokračující početní výhodu ve třetí části hry se vrchlabským hráčům však využít nepodařilo. Přesilovou hru si vyzkoušeli i hosté, ale úspěšní také nebyli. Naopak po samostatné akci Rusnáka mohli inkasovat, ale Lev byl proti. Chuť si Rusnák spravil v 49. minutě, kdy připravil palebnou pozici pro Martina Filipa, který propálil brankáře soupeře počtvrté. Naději domácích na možný zvrat v zápase však zahnal o minutu později Lukáš Nahodil, který vrátil Třebíči čtyřbrankový náskok.

Do konce zápasu si ještě obě mužstva vyzkoušela početní výhodu, ale gólově se neprosadil ani jeden tým. I když především Vrchlabští měli ke vstřelení branky blízko, ale Bendikovu ránu zastavil na poslední chvíli beton gólmana. Utkání se poté jen dohrávalo, protože o výsledku již bylo rozhodnuto. Třebíč si tak z Vrchlabí odváží tři body za výhru 8:4. Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Ladislav Gengel a Petr Obdržálek.

Vladimír Jeřábek, trenér HC Vrchlabí: Nedokázali jsme zopakovat takový výkon jako v posledních dvou zápasech. Možná se projevila i únava hráčů. Nevážili jsme si vedení a po individuálních hrubých chybách jsme dostali Třebíč do hry. Navíc v dnešním zápase nepomáhali defenzivě útočníci, a proto se obránci dostávali pod velký tlak. Třebíč trestala všechny naše chyby. Za stavu 1:0 jsme ten zápas měli odehrát jinak.

Roman Vondráček, trenér SK Horácká Slavia Třebíč: Jeli jsme do Vrchlabí bojovat a splatit body, které jsme ztratili doma s Havířovem. Chtěli jsme hrát od zadu, a i když šli domácí do vedení, nám se podařilo v první třetině utkání otočit. Ve druhé třetině se nám podařily protiútoky, ze kterých jsme dali krásné góly a bylo rozhodnuto. Třetí část jsme již hráli pod kontrolou. Spokojený jsme, i když jsme udělali několik chyb v obraně. Soupeř byl určitě nebezpečný, i za nepříznivého stavu bojoval až do konce.