Válec jede dál, Třebíč před koncem roku přejela i Zlín

T ř e b í č - Horácká Slavia je doma vynikající a soupeři jen těžko hledají recept na její hru. Hráče HST zdobí hned několik věcí. Obrovská vůle, bojovnost, soudržnost, chce se až říct jeden za všechny, všichni za jednoho. To poznali i loni ještě extraligoví hokejisté Zlína. Ačkoli bílé hvězdy prohrávaly, dokázaly třemi góly Bořuty, Furcha a kapitána Bittnera v přesilových hrách dovést utkání do vítězného konce a udělat tak hezčí závěr roku sobě, i svým fanynkám a fanouškům. Stínem zápasu bylo neurvalé chování příznivců Zlína, kteří se téměř celý zápas snažili vyvolávat potyčky a nepokoje. Pořadatelé ale vše zvládli a domácí fans si své symboly uchránili.

33.kolo, čtvrtek 29.12.2022
3:20:0, 2:1, 1:1
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 32. Ferda (Bořuta), 40. Furch (Šilhavý), 48. Bittner (Bořuta, Dočekal) – 21. Mrázek (Honejsek), 56. Talafa (Kindl). Rozhodčí: Skopal, Čáp – Roischel, Roupec. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1661. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Kříž, Poizl, Furch, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzín, Mat. Svoboda, Mat. Novák.
PSG Zlín: Huf – Talafa, Gazda, Suhrada, M. Novotný, A. Burian, Zbořil, Hefka – P. Sedláček, Honejsek, Mrázek – Luža, Kindl, Z. Sedlák – Ondráček, Hejcman, Kubiš – Frömel, Zabloudil, Köhler.

Do posledního zápasu kalendářního roku 2022 vstoupila Třebíč aktivně, ovšem tečovaný pokus Martina Dočekala dokázal Daniel Huf vyrazit. Následovala přesilovka Zlína po vyloučení Antonína Bořuty, do velké šance se během ní dostal Antonín Honejsek, jenže ten nedokázal přehodit Jekelův beton. Stav tedy zůstal neměnný 0:0. V 16. minutě znovu zahrozil Honejsek, tentokrát při samostatném úniku, puk mu ale při zakončení přeskočil hokejku.

Hned na začátku druhého dějství Zlínští otevřeli skóre zápasu, Honejsek tentokrát nahrával Petru Mrázkovi, jehož zakončení bylo milimetrově přesné. Vyrovnat mohl před polovinou zápasu Matěj Psota, proti jeho střele ovšem vytasil Daniel Huf svůj beton. Co se nepovedlo Psotovi, zvládl o minutu později Antonín Bořuta, zlínský odchovanec využil zmatků v obraně Beranů a při přesilové hře vyrovnal na 1:1. Překlopit skóre na stranu Třebíče mohl Matěj Psota, člen první útočné formace ovšem z mezikruží vypálil jen do připraveného Hufa. Přesto Třebíč ještě ve druhé třetině skóre zápasu otočila, šikovnou střelu Furcha od modré čáry přizvedl mimo Hufův dosah jeden ze zlínských bránících hráčů.

Třetí gól přidali Horáci ve 47. minutě – opět zásluhou početní výhody. Od modré pálil Bořuta, přičemž jeho ránu dokázal tentokrát tečovat Ladislav Bittner. Definitivní pojistku na třebíčské vedení mohl hned poté přidat Michálek - neuspěl. Na druhé straně vypálil nebezpečně Mikuláš Zbořil, proti jeho bombě vytáhl bravurní zákrok Pavel Jekel. Stejně jako proti samostatnému úniku Zdeňka Sedláka o chvíli později. I tak se ale Zlín dostal na dostřel, pět minut před vypršením základní hrací doby vystřelil švihem od modré Tadeáš Talafa, jehož pokus třebíčský fantom díky cloně Pavla Kubiše neviděl a byl tak proti němu bezmocný. Největší příležitost k vyrovnání měli Berani pár vteřin před koncem, kdy tečovaný puk z hole Kindla skončil na tyči. Prakticky hned nato mohla propuknout velká třebíčská radost, Horáci poslední zápas roku 2022 před 1600 diváky zvládli.

Miloš Říha ml po utkání TRE - ZLN 3:2

J. Barvíř po utkání TRE - ZLN 3:2

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme velmi rádi za tři body a jsme i spokojeni s předvedenou hrou. Zlín je po změně trenéra velmi silný v ofenzivě a nebyl líný na krok. My jsme zase měli sestavu postavenou trošku jinak než minule a odvedli jsme skvělý disciplinovaný defenzivní a obětavý výkon, který nás dovedl ke třem bodům. Pomohli jsme si třemi přesilovkami, což je skvělé. Věděli jsme, že to bude hodně o prvním gólu, který jsme ale inkasovali my. Asi pět minut po tomto gólu jsme byli trošku v útlumu a dostali jsme se pod tlak. Nakopla nás vyrovnávací branka z přesilové hry. Myslím si, že jsme zaslouženě získali tři body. Každá šance, kterou Zlín měl, byla strašně nebezpečná. Ale jak říkám, nás zdobí obětavost a skvělý výkon našeho gólmana. Za to patří klukům dík a teď máme zasloužené volno. Možná to opticky vypadalo, že byli hosté lepší, protože jsou ofenzivně laděni, napadali dvěma třemi hráči. My to zase máme postavené na výborné obraně a myslím si, že v určitých fázích zápasu jsme jejich útoky řešili slušně. Byly pasáže, kdy se do nějakých gólových šancí vůbec nedostávali a šlo o to, aby stříleli z méně nebezpečných prostorů. Takovýto pozorný defenzivní výkon a využité přesilové hry nás dovedly ke třem bodům. Nemáme moc obránců a jsme rádi, že Fajec a Křížák nás doplnili, ale bylo to jen do konce roku. Teď se vrací do svých klubů a budou si plnit povinnosti tam. Lukáš Kříž v Táboře a Patrik Fajmon v Kometě. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Teď momentálně máme mimo hru pouze Jirku Hunkese, věřím, že na tom bude dobře a že budeme mít k dispozici aspoň těch šest beků. Chci poděkovat skvělým fanouškům, že když jsme byli pod tlakem, tak to poznali a jejich podpora byla cítit a strašně nám pomohla. Za celý tým i klub jim přejeme krásný nový rok a doufám, že tímto vítězstvím jsme jim ho trošku zpříjemnili.

Miloš Říha ml. - PSG Berani Zlín: První třetinu jsme hráli velice dobře, vytvořili jsme si tři gólové situace, které jsme bohužel neproměnili, a třetina tak skončila 0:0. Něco jsme si k tomu řekli a úvod druhé třetiny byl jednoznačně v naší režii, určitě i díky vstřelenému gólu. Změnili jsme rozestavení hráčů a myslím, že zaslouženě jsme vedli. Bohužel jsme neodskočili na rozdíl dvou branek. Po tom prvním vyloučení a inkasovaném gólu jsme zbytečně znervózněli a hru jsme zbytečně změnili. Nevím z jakého důvodu. Bohužel domácí vstřelili druhý gól, což určilo ráz toho zápasu. Ve třetí třetině jsme soupeře zatlačili, v power – play jsme sahali po bodu, byly tam dvě situace, kdy jsem přesvědčený, že nám to tam mělo padnout. Bohužel se tak nestalo, takže nejsme spokojeni, nemáme být s čím. Těžko se to hodnotí. Při hře pět na pět si myslím, že jsme byli jasně lepším týmem. Zápas prakticky rozhodlo to, že domácí vstřelili branky v přesilových hrách, kdežto my ne. Na přesilovky domácích jsme byli připraveni, ale ty branky padly z úplně odlišných situací, než jaký má Třebíč vzorec, nebylo to ze situací, jaké obvykle hrají. V oslabení jsme do teď hráli výborně, dneska jsme tam bohužel inkasovali, což je špatně. To si budeme muset rozebrat.