Vyrovnaná bitva pro Slavii. V neděli se série přesouvá do Prahy

T ř e b í č - Bílé hvězdy první duel předkola play off vyhrály a do druhého utkání šly s vedením 1:0 na zápasy. Páteční zápas nabídl velkou bitvu, střelci dlouho mlčeli a činili se hlavně obránci obou týmů. Ovšem v 57. minutě rozhodl duel zkušený Jaroslav Bednář a Slavia poté v závěru trefila odkrytou klec. Série je tak vyrovnaná a v neděli a v pondělí se bude hrát v hlavním městě.

, pátek 12.3.2021
0:20:0, 0:0, 0:2
SLA SLA
Branky a nahrávky: 57. Jaroslav Bednář (Vlček, Šmerha), 60. M. Ondráček. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Zídek, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Šťovíček, Bittner, Psota – Křehlík, Nedvídek, Š. Kratochvil – P. Beránek, Michálek, Ferda – Krliš, Malý, Oščádal – Hrubec.
HC Slavia Praha: Michajlov – T. Duda, Sedlák, Jeřábek, J. Říha, D. Krejčí, J. Novák, Buchta – Vlček, Vampola, Šmerha – Kafka, Jaroslav Bednář, Kuťák – M. Ondráček, Poletín, Kružík – J. Doležal, Šteiner, Pšenička.

Jako když člověk otevře knihu na záložce tam, kde minulý den skončil. Charakteristika utkání by se dala popsat naprosto totožným způsobem. Tvrdost, vyčkávání na chyby a opatrnost. Té dnes ještě trochu přibylo.

Brankový účet mohl otevřít Matěj Psota, který ve 14. minutě pelášil sám na Michajlova, nicméně neuspěl. V závěru třetiny pak mohli vstřelit branku Pražané, ale závaru po střelách Bednáře s Kuťákem brankář Jekel odolal.

Polovina druhé části mohla konečně posunout skóre, neboť hosté hráli více než půl minuty přesilovou hru pěti proti třem. Sešívaní ale se zvýhodněnou početní výhodou dobře nenaložili a dobře posléze nenaložil se samostatným únikem znovu Matěj Psota, který to zkoušel mezi betony.

Na začátku třetí třetiny si pět na tři zahrála i Třebíč, a to téměř celé dvě minuty. Horácká Slávia ale touto výhodou naložila prachbídně, neboť ani jednou nevystřelila na branku.

Zdálo se, že ve třetí třetině měli hosté o malinko více sil a více méně se čekalo, kdo udělá první chybu, která by vedla ke vstřelení branky. V 57. minutě se hosté dostali do přečíslení a po přihrávce Kuťáka se v dobré pozici mezi kruhy ocitl Jaroslav Bednář a obrovské radosti hostující střídačky prostřelil Jekela.

Času mnoho nezbývalo a Třebíč v závěru zkusila i power play. V té se Pražané trefili podruhé. Odkrytou klec trefil Martin Ondráček.

Horáckou Slavii mohou mrzet nevyužité šance a dlouhá dvojnásobná přesilová hra, která se nepovedla vůbec. V neděli se však hraje zase od nuly a Slávie si to mezi sebou utkají o první matchball v sérii.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas byl pro nás výsledkově krutý, protože si myslím, že jsme si vytvořili vyloženější šance. Měli jsme tam tři až čtyři úniky, ale bohužel se nám nepodařilo dostat do vedení. A pak jedna taková naše větší chyba ve třetí třetině rozhodla. Kluci dřeli a nemůže jim říct půl slova. Série pokračuje, my dobře zregenerujeme a jedeme ven.

Pavel Kolařík - HC Slavia Praha: Zápas to byl vyrovnaný. Myslím si, že jsme byli aktivnější než včera. Naštěstí jsme dobře ubránili oslabení ve třech proti pěti, v závěru jsme dali gól na 1:0 a poté druhý do prázdné. Za nás tedy naprostá spokojenost a jeden zápas si odsud odvážíme.