Menu +

Vyrovnáno, sérii Třebíč - Litoměřice rozhodne až sobotní pátý duel

Reportáže
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie měli před čtvrtým zápasem doslova nůž na krku, prostě museli vyhrát aby odvrátili konec sezóny. To se jim povedlo, i když za cenu velké obětavosti, bojovnosti a neutuchající víry v tým. Do zápasu tentokrát lépe vstoupili hosté, kteří měli lepší pohyb, jenže do vedení šli v závěru první třetiny domácí. Přesilovou hru využil parádní střelou Ondřej Baláž. Skvělou práci odvedli i jeho parťáci, clonící před Cichoněm - 1:0. Hosté vyrovnali v sedmadvacáté minutě, když důraz na brankovišti předvedl Jiří Jebavý a zpod Mičánovy lapačky vydoloval puk, který dopravil do sítě - 1:1. Bílé hvězdy znovu udeřily před konce třetiny, tentokrát druhé. Skvělou střelu bekhendem předvedl zády k brance Matěj Psota a Cichoň neměl nárok - 2:1. Infarktový zápas pokračovala znovu bylo vyrovnáno v čase 49:20, kdy se Husákovo nahození odrazilo od zadního mantinelu přímo na hůl Přemysla Svobody - 2:2. Do konce šedesáté minuty už se skóre neměnilo a tak musela na led rolba, aby upravila ledovou plochu před dvacetiminutovým prodloužením, hraným na náhlé vítězství. To ukončil už v čase 63:41 nejlepší hráč základní části soutěže Martin Dočekal, který dostal krásnou nahrávku od zadního mantinelu do Matěje Psoty - 3:2. Takový rachot Zimní stadion Města Třebíče - KHNP Arena už dlouho nezažil. Radost tribun byla obrovská, slavilo se na nich ještě dlouho po konci utkání a hráči vyjeli z kabin ke druhé děkovačce, Doufejme, že tyto okamžiky jim vlily novou krev do žil. V sobotu ji budou potřebovat. Speciální vzkaz putuje do třebíčské nemocnice Lukáši Křížovi, který utrpěl po zásahu pukem vážné zranění a musel být do nemocnice převezen. Lukáši drže se, jsme s tebou!
Sdílejte článek
 
, čtvrtek 14.3.2024
TRE TRE
3:2p1:0, 1:1, 0:1 – 1:0
LTM LTM
Statistiky
Branky a nahrávky: 18:07 Baláž (Ferda, Michálek; 5/4), 39:04 Psota (Dočekal, Bittner; 5/5), 63:41 Dočekal (Psota; 5/5) – 27:34 Jebavý (Plos, Sihvonen; 5/5), 49:20 P. Svoboda (Husák, Černohorský; 5/5). Rozhodčí: Vrba, Kosnar – Štěpánek, Pěkný. Diváci: 1648. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:22 (12:8, 12:6, 4:8). Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Baláž, Vodička, Furch, Kříž, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Maty. Svoboda, Malý, Ondráček – Matěj Svoboda, Kučera, Michalčuk – Frömel.
HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Pavlák, Krutil, Husák, Černohorský, Tomek – Kordule, Jícha, Costa – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, M. Vitouch, P. Svoboda – D. Vitouch, Plos, Žmola – Hrabík.

Komentář k zápasu

První velkou šanci zápasu měl na své holi litoměřický Pavel Kordule, ten ale nezamířil přesně. Na druhé straně kontroval Martin Dočekal, který v samostatném úniku na Cichoně nevyzrál. První gól zápasu přišel v čase 18:07, Horáci měli přesilovku a rána Ondřeje Baláže od modré čáry zapadla přesně do sítě. 1:0.

Druhá perioda nabídla vyrovnanou hru a také vyrovnání skóre. V čase 27:04 dotlačil puk do sítě Jiří Jebavý. 1:1 Následovala prudká bomba Bořuty, která však skončila jen na betonech Cichoně. Další velkou šanci měl Michálek, ale ani on síť za litoměřickým brankářem nerozvlnil. Přesto si však Horáci vzdali vedení ještě ve druhé třetině zpět. V čase 39:04 předvedl pohlednou individuální akci Matěj Psota a v KHNP ARÉNĚ bylo veselo. 2:1

Třetí dějství bylo opět vyrovnané, přičemž kališníci opět vyrovnali průběžné skóre. Úspěšným střelcem byl v čase 49:20 Přemysl Svoboda. 2:2 Další gól už v základní hrací době nepadl, rozhodnout tedy muselo prodloužení. Nastavený čas utnul v čase 63:41 Martin Dočekal, jenž z mezikruží překonal Cichoně a rozhodl o tom, že čtvrtfinálová série ještě jednou zamíří do Litoměřic, kde se také v sobotu 16. března rozhodne o postupujícím do semifinále.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Pro nás to byl dnes velmi těžký zápas, prohrávali jsme v sérii. V zápas jsme dvakrát vedli, Litoměřice vždy srovnaly. Po prvním prohraném duelu v Litoměřicích jsem říkal, že se připravíme lépe. Za dnešek to slibuji všem. Osobně věřím tomu, že poslední utkání s Litoměřicemi vyhrajeme, už teď se na zápas všichni těšíme. Jsme si vědomi obrovské podpory fanoušků, vnímáme ji. Už kvůli nim a jejich podpoře to chceme dotáhnout co nejdál.

František Ptáček - HC Stadion Litoměřice: Nehráli jsme tak dobře jako v třetím zápase, zatím nevím z jakého důvodu, ale určitě si to rozebereme. Dotahovali jsme, vypadalo to, že se možná nadechneme, ale myslím si, že za ten dnešní výkon jsme si to úplně nezasloužili. První branku sice vstřelili domácí, ale nemyslím si, že to bylo dnes klíčové, když jsme dokázali vždy odpovědět. Samozřejmě je to pro psychiku lepší, dýchá se vám lépe. Klíčové bych dneska řekl, že byla naše chyba v prodloužení. Není možné, abychom nechali stát soupeře volně před naší brankou.

Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024