Vyrovnáno, sérii Třebíč - Litoměřice rozhodne až sobotní pátý duel

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie měli před čtvrtým zápasem doslova nůž na krku, prostě museli vyhrát aby odvrátili konec sezóny. To se jim povedlo, i když za cenu velké obětavosti, bojovnosti a neutuchající víry v tým. Do zápasu tentokrát lépe vstoupili hosté, kteří měli lepší pohyb, jenže do vedení šli v závěru první třetiny domácí. Přesilovou hru využil parádní střelou Ondřej Baláž. Skvělou práci odvedli i jeho parťáci, clonící před Cichoněm - 1:0. Hosté vyrovnali v sedmadvacáté minutě, když důraz na brankovišti předvedl Jiří Jebavý a zpod Mičánovy lapačky vydoloval puk, který dopravil do sítě - 1:1. Bílé hvězdy znovu udeřily před konce třetiny, tentokrát druhé. Skvělou střelu bekhendem předvedl zády k brance Matěj Psota a Cichoň neměl nárok - 2:1. Infarktový zápas pokračovala znovu bylo vyrovnáno v čase 49:20, kdy se Husákovo nahození odrazilo od zadního mantinelu přímo na hůl Přemysla Svobody - 2:2. Do konce šedesáté minuty už se skóre neměnilo a tak musela na led rolba, aby upravila ledovou plochu před dvacetiminutovým prodloužením, hraným na náhlé vítězství. To ukončil už v čase 63:41 nejlepší hráč základní části soutěže Martin Dočekal, který dostal krásnou nahrávku od zadního mantinelu do Matěje Psoty - 3:2. Takový rachot Zimní stadion Města Třebíče - KHNP Arena už dlouho nezažil. Radost tribun byla obrovská, slavilo se na nich ještě dlouho po konci utkání a hráči vyjeli z kabin ke druhé děkovačce, Doufejme, že tyto okamžiky jim vlily novou krev do žil. V sobotu ji budou potřebovat. Speciální vzkaz putuje do třebíčské nemocnice Lukáši Křížovi, který utrpěl po zásahu pukem vážné zranění a musel být do nemocnice převezen. Lukáši drže se, jsme s tebou!

, čtvrtek 14.3.2024
3:2p1:0, 1:1, 0:1 – 1:0
LTM LTM
Branky a nahrávky: 18:07 Baláž (Ferda, Michálek; 5/4), 39:04 Psota (Dočekal, Bittner; 5/5), 63:41 Dočekal (Psota; 5/5) – 27:34 Jebavý (Plos, Sihvonen; 5/5), 49:20 P. Svoboda (Husák, Černohorský; 5/5). Rozhodčí: Vrba, Kosnar – Štěpánek, Pěkný. Diváci: 1648. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:22 (12:8, 12:6, 4:8). Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Baláž, Vodička, Furch, Kříž, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Maty. Svoboda, Malý, Ondráček – Matěj Svoboda, Kučera, Michalčuk – Frömel.
HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Pavlák, Krutil, Husák, Černohorský, Tomek – Kordule, Jícha, Costa – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, M. Vitouch, P. Svoboda – D. Vitouch, Plos, Žmola – Hrabík.