Z těžkého utkání vydřeli Třebíčští bod, diváci viděli 28 samostatných nájezdů

T ř e b í č - Utkání s Českými Budějovicemi se dá bez nadsázky nazvat hokejovou lahůdkou. Smlsnout si na ní musel každý, koho lední hokej baví. Diváci viděli nejen šest branek ze hry, když domácí třikrát vyrovnávali, ale i prodloužení s velkými šancemi domácího týmu a pak také dvacet osm samostatných nájezdů. Nakonec v nich byli šťastnější hosté. Třebíčští ale znovu dokázali, že s týmy z čela tabulky se mohou směle měřit, pokud všichni dají do hry vše, co v nich je. A to dnes opravdu dali, včetně vynikajícího brankáře Dominika Svobody, který po každém úspěšném zákroku předváděl divákům, jak moc ho hokej baví. Parádní práce boys!

41.kolo, čtvrtek 3.1.2019
3:4sn2:2, 0:1, 1:0 - 0:0
CEB CEB
Branky a nahrávky: 13. Kusko, 15. Raška (Střondala, L. Vágner), 48. Vodný (Střondala) – 7. Z. Doležal (Gilbert), 13. Bradley (Čermák, Pavlin), 30. Fillman, rozhodující samostatný nájezd Pýcha. Rozhodčí: Kopeček, Pilný – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1567. Střely na branku: 25:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – Střondala, Raška, Vodný – Psota, Nedvídek, Kusko – Paták, Süss, Malec – P. Kratochvíl, Mlynář, M. Novák.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin – Beránek, Šimánek, Babka – M. Novák, Gilbert, Z. Doležal – Čermák, Bradley, Karabáček – Heřman, R. Přikryl, Endál – Dančišin.

Utkání bylo od první minuty bojovné, hrálo se spíše ve střením pásmu. O něco aktivnějším celkem byly České Budějovice, které působily živějším dojmem. Brankář Svoboda byl ale od začátku pozorný a s pokusy hráčů v modrém si poradil.

V 7. minutě už ale domácí gólman kapituloval. Novák objel třebíčskou branku, nahrál k pravé tyči Zdeňku Doležalovi, a ten překonal domácího gólmana, který se marně snažil betonem zasáhnout.

Ani vedoucí branka hostů nepřinesla příliš klid na hokejky. Hra byla hodně neurovnaná, nepřesná a obě mužstva spíše o kotouč bojovala, než aby tvořila hru. Ve 13. minutě se Třebíči tak nějak z ničeho nic podařilo vyrovnat. Silvester Kusko zachytil rozehrávku hostů a tváří v tvář se řítil na hostujícího brankáře, jehož prostřelil mezi rukou a tělem.

Sotva hlasatel na stadionu ohlásil vyrovnávací gól, Motor opět odskočil. Střelu Pavlina dorazil za Svobodova záda Cody Bradley.

Na řadě byla opět Horácká Slavia Třebíč. Tlak před brankářem Strmeňem si vytvořila Raškova pětka, kdy bylo na konci celé akce vyrovnání právě Adama Rašky, který se nejlépe zorientoval před brankovištěm a překonal klečícího brankáře.

V prostřední třetině byl k vidění asi neméně atraktivní hokej. Ani jedno z mužstev se nebylo schopno dostat do kloudné šance. Třebíč doslova promarnila dvojnásobnou početní výhodu a nepotvrdila tak pověst dobrých přesilovek a při jediné větší šanci orazítkoval Kratochvíl tyč Strmeňovi branky.

Branku jsme viděli ve druhé třetině jen jednu. Ve 30. minutě tečoval nahození od modré čáry nechytatelně za Svobodova záda Mitchell Fillman a překlopil skóre opět na stranu Českých Budějovic.

Třetí třetina nabídla vyrovnání. Ve 48. minutě zachytil rozehrávku hostů Michal Vodný, přenechal kotouč Střondalovi, ten Vodnému vrátil k pravé tyčce a třebíčská čtyřiačtyřicítka vyrovnala.

V utkání se moc nevylučovalo, ale když se v 51. minutě se po vzájemné strkanici rozhodli hlavní sudí potrestat o dvě minuty více domácího hráč, stál před svěřenci trenéra Sobotky těžký úkol, znovu rychle neinkasovat. To se povedlo a zápas dospěl až do prodloužení.

V prodloužení měli Třebíčští obrovskou šanci rozhodnout, protože hráli dvě minuty početní výhodu čtyři na tři. Dnes ale přesilovky nefungovaly. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Nájezdy, to byla dnes velká podívaná. Než se rozhodlo, muselo se jet třináct sérií, což divákům nabídlo pěknou porci hokeje navíc. Za Třebíč se dvakrát prosadil fantom nájezdů Kusko a jednou Vodný. Za Motor se trefil dvakrát Karabáček, jednou Doležal a rozdílovou trefu v nájezdech si připsal Pavel Pýcha, který zajistil Motoru dnes bod navíc.

Tiskovka po utkání Třebíč - Motor 3:4sn

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Utkání mělo parametry. Třikrát jsme dnes museli dotahovat, což proti tak silnému soupeři bylo hrozně těžké. Budějovice dobře bruslily a lépe kombinovali. My jsme tam měli ve druhé třetin hluchou desetiminutovku a dostali jsme branku. Chvilkami jsme tahali za kratší konec, ale nahradili jsme to obětavostí. Jsme rádi za bod, ale ten druhý jsme chtěli také. Dominik Svoboda podává dobré výkony, tam není třeba nic měnit.

Václav Prospal - České Budějovice: K vidění bylo slušné utkání dvou mužstev, která jsou šikovná na puku. V první třetině se to skóre měnilo zleva doprava. Myslím si, že jsme tu odehráli dobrý zápas proti dobrému soupeři. Ty nájezdy, to bylo pro diváky takové koření. Pro nás trenéry to bylo nervydrásající. Druhý bod jsme chtěli a jsme za něj rádi. Udělali jsme dnes chyby, hokej je hra chyb, ale zápas byl mnohem lepší než doma s Ústím.