ZNO – TRE 6:5sn – S Orly Třebíč remizovala, ale v nájezdech neuspěla

T ř e b í č - Ve druhém přípravném utkání nastoupila Horácká Slavia na znojemském ledě. Domácí Orli prohrávali už v čase 1:02, kdy se prosadil Vondráček, pak ale čtyřmi brankami otočili skóre. Třebíč mohutně dotahovala, v devětatřicáté minutě se jí podařilo vyrovnat na 4:4. Po kombinaci s Vilémem Burianem zakončoval Ostřížek. Pátý gól vstřelili Znojemští v padesáté minutě, na 5:5 vyrovnával v čase 59:46 Jakub Čuřík. Kromě Buriana a Ostřížka nastoupil v sestavě Horácké Slavie mj. i extřinecký Rostislav Marosz. V následujících nájezdech byli úspěšnější domácí.

reg. pohár, úterý 7.8.2012
ZNO ZNO
6:5sn4:2, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 5. Beroun (Pucher), 6. Bartoš (Lattner), 13. Lattner (Bartoš), 16. Fiala (Jarůšek), 50. Jarůšek (Pucher, Uram), rozhodující samostatný nájezd Havlík - 2. Vondráček (Vítek), 17. Čuřík, 34. Kaut (Vondráček), 39. Ostřížek (Burian), 60. Čuřík (Kaut). Rozhodčí: Čech. Vyloučení: 1:6, navíc Škadra, Lattner (ZNO) a Přibyl (TRE) 5 minut OT + trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1293. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5.
Orli Znojmo: Landsman – Pláněk, Bořuta, Stehlík, Henry, Škadra, Sova, Štach, Wharton, Zábojník – Strömberg, Beránek, Crowder, Havlík, Komínek, Beroun, Lattner, Fiala, Pucher, Jarůšek, Uram, Bartoš, Jankovič.
SK Horácká Slavia Třebíč: Barus (31. Dusík) – Krejčiřík, Rangl, Sláma, Sobotka, Peroutka, Zítka, Čejka – Marosz, Ostřížek, Burian, Vítek, Kaut, Vondráček, Kadela, Moučka, Čuřík, Přibyl, Stejskal, Vysloužil.

Pro Orly nezačal zápas příliš šťastně, už po 62 vteřinách doklepl nahozený kotouč od modré za bezmocného Landsmana útočník Tomáš Vondráček. Jenže hosté se z vedení neradovali dlouho, Znojmo dokázalo za pět minut dvěma slepenými góly Davida Bartoše a Jiřího Berouna otočit nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Zápas pokračoval ve velkém tempu, oba týmy si vyzkoušely přesilovku, ale ani jeden ji nevyužil. Byl to však znovu domácí tým, který dokázal skórovat. Ve 12. minutě se po Bartošově akci trefil mezi Barusovy betony Jan Lattner a za další tři minuty přidal čtvrtý gól nový hráč v mužstvu Ondřej Fiala. S Třebíčí to vypadalo hodně špatně, naději ještě do konce první části vykřesal Jakub Čuřík.

Druhé dějství bylo o poznání slabší než to první. Jako první střílel Marosz, ale Landsman si poradil. Na druhé straně to dvakrát zkoušel Havlík, ale poprvé pálil jen do brankáře, podruhé mířil puk nad branku. Podobně si vedli o chvíli později Beroun a Sova. Krátce po polovině utkání udeřili znovu Třebíčští. Vondráček přebruslil znojemskou obranu a přihrál volnému Tomáši Kautovi, pro kterého nebyl problém trefit puk do odkryté části branky. Znojmo sice mohlo vzápětí v početní převaze odpovědět, avšak i přes několik dobrých šancí neuspěli. A přišel trest. Jen co se hráči soupeře vymanili z oslabení, rozehrál Burian rychlou akci před domácí svatyni, kde využil chyby znojemské obrany, poslal kotouč Davidu Ostřížkovi, jenž se zblízka nemýlil.

Ve třetí části došlo v brankovišti Třebíče k výměně brankářů, nový strážce svatyně se rozhodně nenudil, Orli na něj vyslali několik nebezpečných pokusů, ale Dusík za svá záda nepustil žádný. Až deset minut před koncem se puk po ose Uram – Pucher dostal k Richardu Jarůškovi a urostlý útočník nezaváhal. Třebíč zavelela k vyrovnání, impulsem jí byla pětiminutová přesilovka, ale domácí se dokázali v klidu ubránit. Až 14 vteřin před koncem při power play šťastně odražený kotouč našel na své holi Jakub Čuřík a zasunul za ležícího gólmana.

Jediný samostatný nájezd poté proměnil Adam Havlík, a rozhodl tak přeci jen o výhře domácích.

Kamil Pokorný po utkání Znojmo - Třebíč 6:5sn

Martin Stloukal - Orli Znojmo: Těžko hodnotit podle jednoho zápasu. Chtěl jsem, abychom se dnes soustředili na útok, bránění mě až tak nezajímalo. Jsme v plné přípravě a ještě dopoledne byl na programu těžký trénink. Dokud jsme mohli, byli jsme lepší a vedli 4:1, poté nám došly síly a soupeř srovnal.

Kamil Pokorný - Horácká Slavia Třebíč: V první řadě je to stále příprava. Ne, že by výsledek nebyl důležitý, ale především potřebujeme vidět hráče v akci. První třetinu sice vyhrálo Znojmo 4:2, ale my jsme trefili tyčku a měli jsme další tři tutovky, hrálo se nahoru, dolů. O přestávce jsme si museli ujasnit, jak chceme hrát, protože jsme propadali za kotouč a Znojmo to trestalo. Od druhé třetiny už jsme hráli to, co jsme po hráčích chtěli. Znojmo hraje útočný hokej a my jsme je dokázali v obraně potrestat a dát nějaké góly. Výkony některých hráčů mě zaujaly, některé míň, ale o tom ta příprava je. Vím, že v soutěži, kterou Znojmo hraje, je plno bitek, ale myslel jsme si, že férových z očí do očí a ne, že hráč Znojma skočí našemu hráči na záda a pak se raduje z nějakého v úvozovkách vítězství. Tu situaci nechápu. Poprvé za nás nastoupil obránce Komety Krejčiřík, z Třince přijeli Ostřížek a Marosz, pro tréninky a přípravné záípasy v Třebíči byl Budějovicemi uvolněn Vilda Burian, ale tam ještě dál jednáme. Co se týká Marosze a Ostřížka, máme o ně zájem a i oni by tady chtěli hrát, chtějí se přes naše mužstvo pokusit probojovat zpátky do kádru Ocelářů. Jednáme už jen o podmínkách a já věřím, že se domluvíme. Pokud vše dobře dopadne, měli bychom do konce týdne podepsast smlouvu i s Jakubem Čuříkem.