Menu +

Zanechali stopu v novodobých dějinách klubu…

Galerie hráčů třebíčského hokeje

Galerie hráčů

Do galerie byli zařazeni takoví hráči, kteří odehráli v novodobých dějinách klubu v základní sestavě Horácké Slavie minimálně pět prvoligových sezón nebo stihli alespoň 125 utkání v dresu Třebíče (platí i u hráčů, kteří byli u postupu Třebíče do první ligy a záhy ukončili hráčskou kariéru). Nechybí ani významní hráči devadesátých let. Opomenuti nezůstali ani vítězové klubové produktivity. Zařazeni naopak nejsou kvůli duplicitě osobnosti, těm je věnována Síň slávy. Čestné místo v Galerie hráčů zaujímají Brendan Morrison, dlouholetý hráč kanadsko-americké NHL, jenž odehrál dva zápasy v dresu Horácké Slavie, Tomáš Čachotský, který odešel v sedmnácti letech do Jihlavy a z ní se prosadil i do extraligy, a Martin Souček, účastník juniorského mistrovství světa, jenž musel skončit s vrcholovým hokejem pro zranění. Řazeno abecedně. Aktualizováno do roku 2019 - prvních 22 prvoligových sezón.

Galerie hráčů

Petr Altrichter Oldřich Bakus Vlastimil Bilčík Petr Blecha Milan Buďa Pavel Buďa Pavel Bulička Tomáš Čachotský Martin Čech Václav Čejka Jakub Čuřík Stanislav Dietz David Dolníček Martin Fryauf Roman Hlouch Robert Holý Marcel Hrbáček Jindřich Juříček Eduard Kadela Roman Kadela Tomáš Kadula Tomáš Kaláb Michal Kaňka Tomáš Kaut Michael Kralert Jan Křivohlávek Pavel Kříž Zdeněk Kučírek Silvester Kusko Lukáš Květoň Ondřej Látal Filip Luňák Martin Mejzlík Brendan Morrison Stanislav Neruda Radek Novák Petr Obdržálek Jiří Oliva David Ostřížek Lukáš Paták Aleš Pecka Martin Polívka Milan Přibyl David Rangl Adam Raška Zdeněk Sedláček Lukáš Sláma Martin Sobotka Martin Souček Jaroslav Sýkora Karel Šefčík Jiří Ševčík Zdeněk Vedral Karel Vejmelka st. Jozef Vozárik Jan Wasserbauer Petr Zahradník Jan Zdráhal František Zeman Tomáš Zeman Jakub Žiška

Portréty osobností

Petr Altrichter

Křídelní útočník Petr Altrichter, nastupující nejčastěji s číslem 24, hrál za Horáckou Slavii tři roky, v sezónách 2001/02 a 2002/03 nosil na dresu kapitánské „C“.

Oldřich Bakus

Oldřich Bakus patřil mezi klíčové hráče a lídry Horácké Slavie na přelomu tisíciletí. Vydatnou měrou pomohl Třebíči k historickému postupu do 1. hokejové ligy, když byl jejím nejproduktivnějším hráčem v baráži. V sezóně 1998/99 se stal hráč s číslem 14 na dresu kapitánem mužstva, v ročníku 2000/01 se ale vynikající střední útočník s Horáckou Slavií rozloučil a odešel do mateřské Jihlavy, ve které se stal ikonou Dukly i celé 1. ligy.

Vlastimil Bilčík

Defenzivní obránce Vlastimil Bilčík přišel do Třebíče z Brna a stal se stabilním členem zadních řad Horácké Slavie. Byl u semifinálových úspěchů Bílých hvězd.

Petr Blecha

Petr Blecha byl důrazným útočníkem, který se nebál tvrdých střetů před brankovištěm soupeře. Podílel se na historickém postupu Třebíče do první ligy, poté svoji hokejovou kariéru ukončil a dal se na dráhu profesionálního sudího.

Milan Buďa

Milan Buďa je dalším pamětníkem všech tří baráží o 1. ligu, které hrála Horácká Slavia Třebíč tři roky po sobě. V té postupové byl třetím nejproduktivnějším hráčem Třebíče. Za mateřský klub odehrál produktivní forvard hrající s devětadvacítkou ještě několik sezón (v ročníku 2000/01 byl společně s Romanem Hlouchem nejproduktivnějším hráčem) a poté odešel zkusit štěstí do extraligového Znojma. V české nejvyšší soutěži se ale příliš neprosadil, v první lize vystřídal několik klubů. Pamatovat si ho můžete v dresu Ústí nad Labem. Za zmínku stojí i roční angažmá ve Francii.

Pavel Buďa

Obránce Pavel Buďa odehrál za Horáckou Slavii Třebíč několik druholigových sezón, byl u postupu Třebíče do 1. ligy. V sezóně 1994/95 vykonával funkci kapitána mužstva.

Pavel Bulička

Pavel Bulička odešel v dorosteneckém věku do extraligového Zlína, kde hrál nejvyšší soutěž dorostenců a poté i juniorů. Do „A“ týmu se ale neprosadil, a proto se vrátil do mateřského klubu. V Horácké Slavii odehrál kvalitní obránce šest prvoligových sezón, nejčastěji nastupoval s číslem 77.

Tomáš Čachotský

Odchovanec Horácké Slavie, Tomáš Čachotský, hrál v hokejovém národním juniorském mužstvu. Z Třebíče odešel už v sedmnácti letech do Jihlavy, kde se vypracoval ve vynikajícího útočníka. Nejvyšší soutěž si zahrál kromě Jihlavy i ve Znojmě a Karlových Varech.

Martin Čech

Martin Čech působil v Třebíči až do dorostu. Coby člen mužstva osmé třídy získal například společně s Pavlem Kubišem či Pavlem Buličkou bronzové medaile na mistrovství republiky v Litvínově. V dorosteneckém věku odešel do extraligového Zlína, kde hrál nejvyšší soutěž dorostenců a poté i juniorů. Do „A“ týmu se ale neprosadil (odehrál jen dvanáct utkání), a proto se vydal do mateřského klubu, kde působil s číslem 26 na dresu od sezóny 2004/05 až do sezóny 2016/17 (nejčastěji nastupoval v útoku s Petrem Zahradníkem). V letech 2009/10 a 2010/11 byl křídelní útočník kapitánem mužstva. Po ukončení aktivní hráčské kariéry se stal trenérem mládeže.

Václav Čejka

Obránce Václav Čejka přišel do Třebíče před sezónou 2012/13 z Litvínova. Za Horáckou Slavii pak nastupoval s číslem 14 na dresu stabilně několik prvoligových sezón. Od sezóny 2018/19 byl kapitánem mužstva.

Jakub Čuřík

Rychlonohý a postavou nevelký útočník Jakub Čuřík přišel do Třebíče v létě roku 2012 z druholigového Prostějova, kam ho odeslala Olomouc. V Horácké Slavii, ve které oblékl dres s číslem 4, doslova restartoval kariéru a stal se zejména v sezóně 2013/14 produktivní oporou a jedním z lídrů kanadského bodování základní části i play-off. Po třech letech u Bílých hvězd, ve kterých se vždy hrálo v Třebíči semifinále play-off první ligy, k čemuž nevysoký forvard vydatně pomohl, zamířil fanoušky oblíbený útočník do Prostějova.

Stanislav Dietz

Defenzivní obránce Stanislav Dietz je odchovancem Českých Budějovic. V Horácké Slavii působil od sezóny 2011/12 a za Bílé hvězdy stihl odehrát ve třech sezónách celkově 154 prvoligových utkání.

David Dolníček

David Dolníček je odchovancem Horácké Slavie, vojenská léta strávil v Jindřichově Hradci a Liberci. Do pětadvaceti let působil v Třebíči, ale pak se skoro na dva roky vytratil do 2. hokejové ligy. Už to skoro vypadalo, že s profesionálním hokejem pomalu skončí, ale v roce 2006 slavil triumfální návrat do mateřského klubu a od té doby patřil k nejlepším hráčům Horácké Slavie. Jeho životní sezónu byl ročník 2011/12. V 50 startech si připsal 17 branek a na 23 dalších se podílel, od 37. kola bodoval ve 12 zápasech a zaznamenal v nich 17 bodů. Jako správný kapitán navíc poslal svůj tým za vteřinu dvanáct do play-off, když rozhodl ve třetí sérii samostatných nájezdů v zápase 52. kola s Ústím nad Labem. Pro středního útočníka hrajícího nejčastěji s číslem 10 to byla navíc jubilejní stá branka v dresu Horácké Slavie. Lídrem klubové produktivity byl už také v sezóně 2006/07.

Ve svých čtyřiatřiceti letech se útočník a kapitán Horácké Slavie dočkal premiérového startu v české nejvyšší soutěži v utkání 49. kola Vítkovice – Kometa (5:3) v sezóně 2012/13. Vstup do extraligy okořenil třebíčský forvard brankou, na kterou mu přihrával Roman Erat, s nímž hrával už v mládežnických kategoriích Třebíče.

Martin Fryauf

Martin Fryauf začínal rovněž v třebíčské přípravce, byl univerzálním hráčem, dokázal hrát na postu útočníka i obránce. Dlouholetý hráč základní sestavy Horácké Slavie s číslem 17 se podílel na historickém postupu Třebíče do 1. ligy.

Roman Hlouch

Roman Hlouch odehrál několik sezón v útočné formaci s Oldřichem Bakusem a Martinem Fryaufem, i on se podílel na historickém postupu Horácké Slavie do 1. hokejové ligy. Odchovanec Třebíče s desítkou na dresu, jenž byl společně s Milanem Buďou v sezóně 2000/01 lídrem klubové produktivity, spojil svoji budoucnost později s jihlavskou Duklou a Prostějovem.

Robert Holý

Odchovanec Brna hrající s číslem 20, Robert Holý, vytvořil společně s Michalem Kaňkou na křídle a Jakubem Žiškou v centru produktivní formaci, která dominovala celé 1. lize. Střílel velké množství branek (v sezóně 2002/03 byl lídrem klubové produktivity, když vstřelil 21 branek a připsal si 18 asistencí), závěr jeho hokejové kariery ale provázely bolesti zad a znemožňovaly mu hrát.

Marcel Hrbáček

Marcel Hrbáček byl nestorem v zadních řadách Horácké Slavie, neboť působil v kádru mužů od sezóny 1992/93 po ročník 2010/2011. Podílel se na historickém postupu Třebíče do 1. ligy. V sezónách 2003/04 a 2007/08 byl kapitánem mužstva, v dalších sedmi ročnících nosil na dresu kromě čísla 27 i „A“. Po ukončení aktivní hráčské činnosti se stal trenérem mládeže.

Jindřich Juříček

Útočník Jindřich Juříček se objevuje poprvé v sestavě Horácké Slavie v sezóně 1988/89, kdy tým vedený trenéry Vladimírem Bouzkem a Pavlem Bakusem vyhrál krajský přebor a postoupil do druhé ligy. Právě Juříček byl nejlepším hráčem sezóny. V Třebíči působil až do ročníku 1994/95.

Eduard Kadela

Defenzivní útočník Eduard Kadela, odchovanec Třebíče, startoval poprvé v týmu mužů stejně jako jeho bratr Roman v závěru sezóny 2008/09. V ročníku 2010/11 patřil mezi stabilní členy sestavy Horácké Slavie, další sezónu strávil přesto na hostování v druholigovém Jindřichově Hradci. Po roce se však do mateřského klubu vrátil a opět naskakoval do prvoligových bojů v barvách Bílých hvězd.

Roman Kadela

Talentovaný obránce Roman Kadela, odchovanec Třebíče, naskočil poprvé do týmu mužů v závěru sezóny 2008/09. Od ročníku 2010/11 už patřil mezi stabilní členy defenzívy Horácké Slavie. Extraligový dres oblékl poprvé v brněnské Kometě. V roce 2014 vybojoval s Olomoucí postup do nejvyšší soutěže.

Tomáš Kadula

Tomáš Kadula byl dlouholetým brankářem Horácké Slavie, v Třebíči chytal od sezóny 1988/89 do ročníku 1995/96.

Tomáš Kaláb

Odchovanec Horácké Slavie, ofenzivní obránce Tomáš Kaláb, nakoukl do týmu mužů už v závěru ročníku 2006/07, a protože nezklamal, byl už od další sezóny stálicí zadních řad Třebíče. Po třech letech přestoupil do týmu HC Dukla Jihlava, kde odehrál sedm prvoligových sezón. V ročníku 2017/18 opět působil v mateřském klubu.

Michal Kaňka

Michal Kaňka z Benešova se v Třebíči objevil poprvé ve druholigové sezóně 1995/96, ve slavistickém dresu ale úřadoval až o šest let později, kdy se formuje jeden z nejobávanějších útoků celé 1. ligy ve složení Kaňka – Žiška – Holý. V sezóně 2003/04 byl forvard s číslem 29 na dresu lídrem Horácké Slavie, přestože odehrál devět zápasů za Opavu.

Tomáš Kaut

Útočník Tomáš Kaut se objevil v mládežnických výběrech dorostu a juniorů Horácké Slavie v ročníku 2005/06, po čtyřech juniorských letech v Pardubicích a ročníku v Chrudimi zamířil zpět do Třebíče, kde působil v kádru mužů do sezóny 2014/15.

Michael Kralert

Útočník Michael Kralert začínal s hokejem na Kuchyňce, při studiích hrál v Brně, poté se vrátil zpět do Třebíče a odehrál za Horáckou Slavii několik druholigových sezón.

Jan Křivohlávek

Útočník Jan Křivohlávek přišel do Třebíče z Komety a v barvách Horácké Slavie získával cenné zkušenosti se seniorským hokejem. Velmi se mu vydařila sezóna 2013/14, tu následující, ve které se mohl posunout zase o něco výše, pak ale ovlivnilo zranění.

Pavel Kříž

Nymburský odchovanec, produktivní obránce Pavel Kříž, přišel do Třebíče před sezónou 2000/01 z Pardubic, nakonec odehrál za Horáckou Slavii ve čtyřech sezonách 131 zápasů.

Zdeněk Kučírek

Zdeněk Kučírek přišel do Třebíče před sezónou 1996/1997 a vydatnou měrou pomohl Horácké Slavii k historickému postupu do 1. hokejové ligy, když inkasoval v 8 zápasech baráže pouhých deset gólů s průměrem inkasovaných branek 1,25. I ve vyšší soutěži patřil ke klíčovým hráčům, společně se Stanislavem Nerudou vytvořil vyrovnanou brankářskou dvojici, která patřila k nejlepším v celé lize. Po šesti letech v barvách Třebíče se vydal na zkušenou do Norska, nejprve se sice ještě v rozehrané soutěži vrátil, od dalšího ročníku už ale působil v severské zemi brankář s číslem 31 na dresu nepřetržitě.

Silvester Kusko

Silvester Kusko se poprvé objevil v Třebíči v jednom soutěžním utkání sezóny 2014/15, svůj start navíc okořenil brankou. Od dalšího ročníku nastupoval v dresu Horácké Slavie pravidelně několik prvoligových sezón. Výrazný výkonností vzestup udělal v sezóně 2018/19, a proto dohrával sezónu v Kometě.

Lukáš Květoň

Z Českých Budějovic přišel do Třebíče forvard Lukáš Květoň. Když se stal v Horácké Slavii v sezóně 2005/06 lídrem mužstva, nic už nebránilo jeho trvalému prosazení se do extraligy.

Ondřej Látal

Útočník Ondřej Látal, odchovanec Třebíče, s Pardubicemi vybojoval juniorský titul. Zkoušel to také v Kanadě v týmu Titans Burthers v Qubecku, v sezóně 2002/03 působil ve francouzské extralize v týmu Neuilly an Marné. Od sezóny 2005/06 hrál za mateřskou Horáckou Slavii, poté přesídlil do Vrchlabí.

Filip Luňák

Filip Luňák přišel do Třebíče v rozehraném ročníku 2003/04 z druholigového Pelhřimova. Na další čtyři sezóny se pak stal sympatický brankář hrající s jednatřicítkou miláčkem publika. V roce 2008 odešel z Horácké Slavie do mateřského Hradce Králové.

Martin Mejzlík

Útočník Martin Mejzlík oblékl dres „A“ týmu Horácké Slavie už v dorosteneckém věku ke konci sezóny 1987/88. V týmu mužů působil, vyjma základní vojenské služby, do sezóny 1992/93.

Brendan Morrison

Dlouholetý hráč kanadsko-americké NHL, Brendan Morrison, se objevil v Horácké Slavii ve dvou utkáních na začátku sezóny 1999/2000, když vyjednával společně s Patrikem Eliášem o nové smlouvě.

Stanislav Neruda

Stanislav Neruda se v Třebíči poprvé objevil v sezóně 1995/1996, když přišel pomoci v baráži o 1. ligu. Natrvalo se v kádru Horácké Slavie zabydlel ale až po postupu Třebíčských o rok později. Stal se rovnocenným brankářem a dlouholetým partnerem v brankovišti se Zdeňkem Kučírkem. V sezóně 2003/2004 chytal 2. ligu za Pelhřimov, aby se v dalším ročníku objevil v brance Havlíčkova Brodu, se kterým vybojoval v roce 2006 postup do 1. ligy. Díky spolupráci se Slavií Praha se dostal několikrát na soupisku v mistrovském play-off v sezóně 2007/2008, a proto, aniž by si zachytal, získal i on medaili pro extraligového mistra.

Den před Štědrým dnem roku 2008 dostal příležitost od Vladimíra Růžičky a ve svých 34 letech debutoval v české nejvyšší soutěži, byť nastoupil v závěru již ztraceného utkání (10 minut, 4 zásahy). Slavia byla v krizi. Proti Litvínovu, který byl na první příčce tabulky, se o pět dní později (28. prosince 2008) postavil právě třiačtyřicetiletý gólman ke svému prvnímu celému extraligovému startu. Slavia vyhrála 6:1. Neruda v brance už zůstal a v prvních sedmi startech si připsal sedm vítězství. Pro své zákroky i skromnou povahu se okamžitě stal miláčkem červenobílého publika. Adam Svoboda odešel do ruského Omsku a havlíčkobrodský brankář se stal slávistickým. Neruda se začal v brance pravidelně střídat s Dominikem Furchem a ačkoliv se s ním počítalo spíše do role dvojky, ve vyřazovacích bojích play-off chytal v 11 zápasech. Na den svých 35. narozenin vychytal Slavii postup do semifinále, ve finále ale červenobílí nestačili na Karlovy Vary. Slavia se tak stala vicemistrem, ačkoliv byla hlavně kvůli gólmanům před play-off zatracována. Furch ani Neruda předtím extraligové play-off nikdy nechytali.

Na konci sezóny 2010/11 se Stanislav Neruda objevil znovu po letech v dresu Horácké Slavie, když ho zapůjčil Třebíči na hostovaní Havlíčkův Brod. Už neoblékl tradiční číslo 35, ale dvaačtyřicítku.

Radek Novák

Radek Novák je odchovancem Horácké Slavie a patří do zlaté generace třebíčského hokeje, která vybojovala pro Třebíč postup do první ligy. Jako hráč byl známý svojí vynikající fyzickou kondicí, jeho doménou byly zvláště osobní souboje před bránou, odkud byl vysoký útočník téměř neodstavitelný a díky tomu zařídil spoustu gólů. Na dresu nosil číslo 13 a to až do té doby, než musel kvůli zdravotním problémům ukončit hráčskou kariéru. Poté v Třebíči působil jako trenér mládeže a pracoval jako sekretář klubu. Několik sezón vedl z pozice asistenta i „A“ tým.

Petr Obdržálek

Forvard z Brna, Petr Obdržálek, vytvořil v sezóně 2009/10 údernou dvojici s Lukášem Nahodilem, jenž po úspěšné sezóně zamířil do extraligových Pardubic. Ani Obdržálek, lídr klubové produktivity ze sezóny 2010/11 (společně s Vilémem Burianem), v Horácké Slavii dlouho nezůstal – v průběhu dalšího ročníku odešel z Třebíče hrát slovenskou nejvyšší soutěž, konkrétně do Skalice, kde se výrazně prosadil.

Jiří Oliva

Jiří Oliva, ikona klubu Horácká Slavia Třebíč hrající s číslem 21 na dresu. V postupové sezóně vykonával funkci kapitána mužstva, byl i prvním kapitánem prvoligových hokejistů. Do konce kariéry nosil poté na dresu „A“. Vynikající střední útočník, měl cit pro hru, byl produktivní. Legenda klubu Horácká Slavia Třebíč v novodobých dějinách. V první lize odehrál celkem 441 utkání, připsal si v nich 208 bodů (za 90 branek a 118 asistencí).

David Ostřížek

David Ostřížek je odchovancem Třince, jenže tam nebylo lehké se prosadit, a proto nastupoval produktivní forvard od sezóny 2009/10 pravidelně v prvoligové Třebíči. V Horácké Slavii se hráči s číslem 44 na dresu očividně zalíbilo, a i proto se z Třince vydával za angažmá několik sezón právě na Vysočinu. Významně se podílel na úspěšné sezóně 2012/13, kdy skončily Bílé hvězdy dva zápasy od baráže o extraligu.

Lukáš Paták

Lukáš Paták je odchovancem Horácké Slavie, do „A“ týmu nakoukl coby junior poprvé v sezóně 2011/12. V následujících pěti letech sbíral zkušenosti ve 2. lize, od sezóny 2017/18 už byl stabilním členem prvoligového mužstva.

Aleš Pecka

Defenzivní obránce Aleš Pecka byl dlouholetým hráčem Horácké Slavie Třebíč.

Martin Polívka

Odchovanec Tábora, produktivní obránce s číslem 79, Martin Polívka, odehrál v Třebíči pět prvoligových sezón, poté se vydal podobně jako Zdeněk Kučírek do Norska.

Milan Přibyl

Důrazný útočník hrající s číslem 96 a po návratu Rostislava Maleny s číslem 88, Milan Přibyl, je odchovancem Horácké Slavie, za mateřský klub odehrál řadu prvoligových sezón. V posledních letech kariéry nastupoval na postu obránce. Po ukončení aktivní hráčské činnosti se stal kondičním trenérem "A" týmu.

David Rangl

Produktivní obránce David Rangl, jenž nastoupil ke dvaceti extraligovým startům za Třinec, dostal pořádnou příležitost na ledě až v Třebíči. V sezónách 2011/12 a 2012/13 patřil k oporám zadních řad Horácké Slavie. V obou případech byl suverénně nejproduktivnějším obráncem Bílých hvězd a právě s ohledem na tento fakt byl hráč nastupující s číslem 8 zařazen zcela po právu do galerie hráčů třebíčského hokeje. V následujícím ročníku se David Rangl zranil a sezóna pro něj skončila předčasně. K lednímu hokeji se pak rozhodl po doléčení zranění – i přes vynikající sezóny v barvách Třebíče – překvapivě už nevrátit. Počet odehraných zápasů za Horáckou Slavii se tak zastavil na čísle 124.

Adam Raška

Adam Raška se poprvé objevil v dresu Horácké Slavie v jednom soutěžním utkání sezóny 2012/13, v následujících čtyřech sezónách nastupoval střídavě v extralize a Třebíči. V ročníku 2017/18 hrál EBEL ligu za Znojmo. Následující sezónu už byl oporou Bílých hvězd, přičemž v jejím průběhu dostal nabídku z Chomutova a zamířil znovu do nejvyšší české soutěže.

Zdeněk Sedláček

Zdeněk Sedláček je odchovancem Horácké Slavie, do „A“ mužstva nakoukl poprvé ještě coby junior v postupové sezóně 1996/97. Za rodnou Třebíč odehrál řadu prvoligových sezón. Po skončení hráčské kariéry se stal defenzivní obránce kondičním trenérem Horácké Slavie.

Lukáš Sláma

S osmnáctkou hrající obránce Lukáš Sláma je odchovancem Horácké Slavie, stabilním členem prvoligového týmu byl od sezóny 2005/06.

Martin Sobotka

Produktivní forvard ze Žďáru nad Sázavou, Martin Sobotka, byl u historického postupu Horácké Slavie do 1. hokejové ligy. Do Třebíče se ještě jednou vrátil, v roce 2003, a odehrál za ni několik prvoligových sezón. Od sezóny 2016/17 působil v Horácké Slavii jako trenér "A" týmu.

Martin Souček

Martin Souček patřil k nadějným obráncům třebíčského hokeje, v roce 2001 reprezentoval Českou republiku na juniorském mistrovství světa do osmnácti let, aktivní sportovní činnost musel ale přerušit pro zranění.

Jaroslav Sýkora

Spolehlivý třebíčský obránce Jaroslav Sýkora odehrál za Horáckou Slavii pět druholigových sezón. Dlouhé roky poté působil u „A“ týmu jako masér a kustod.

Karel Šefčík

Karel Šefčík byl dlouholetým hráčem Horácké Slavie Třebíč, vynikajícím střelcem od modré čáry, prosadil se i do extraligy ledního hokeje. V sezóně 1996/97 se podílel na historickém postupu Třebíče do 1. hokejové ligy. Po ukončení aktivní sportovní činnosti se dal ofenzivní obránce hrající s číslem 23 na dráhu trenéra mládeže.

Jiří Ševčík

Jiří Ševčík byl vynikajícím střelcem od modré čáry, produktivním obráncem. Do Třebíče přišel po postupu do první ligy z Karviné a obléknul dres s číslem 7. Za Horáckou Slavii odehrál několik prvoligových sezón.

Zdeněk Vedral

S dvacítkou na dresu hrající útočník Zdeněk Vedral byl dlouholetým hráčem Horácké Slavie Třebíč. Vydatně pomohl k postupu Třebíče do 1. ligy, jeho životní sezónou byl ročník 1998/99.

Karel Vejmelka st.

Útočník Karel Vejmelka st., další z nadějných třebíčských hokejistů, byl dlouholetým hráčem Horácké Slavie, se kterou postoupil do 1. hokejové ligy. Po postupu ukončil aktivní sportovní činnost a stal se trenérem mládeže, zejména působil u dorostu.

Jozef Vozárik

Jozef Vozárik byl dlouholetým brankářem Horácké Slavie, v Třebíči chytal od sezóny 1987/88 do ročníku 1995/96.

Jan Wasserbauer

Útočník Jan Wasserbauer se objevil v Třebíči na hostování z partnerské Komety Brno v sezóně 2013/14 a za Horáckou Slavii nastupoval stabilně řadu prvoligových sezón.

Petr Zahradník

Petr Zahradník je odchovancem Horácké Slavie, do „A“ týmu nakoukl poprvé v sezóně 2001/02. Následující tři roky hokejově rostl ve 2. lize v dresu Pelhřimova, od sezóny 2005/06 do ročníku 2010/11 byl nepostradatelným stavebním kamenem Třebíče. V sezóně 2007/08 byl hráč s číslem 25 na dresu lídrem klubové produktivity, v následujícím ročníku vykonával funkci kapitána mužstva.

Jan Zdráhal

Obránce Jan Zdráhal přišel do Třebíče z Pardubic před sezónou 2012/13 a v mužstvu Horácké Slavie odehrál svoji první úplnou sezónu v seniorském hokeji. V dalším roce nastupoval střídavě v Pardubicích a prvoligovém Havlíčkově Brodě, aby se v sezóně 2014/15 stal oporou zadních řad Bílých hvězd. Po roce v Šumperku zamířil už potřetí do Třebíče a z pozice asistenta kapitána vyhrál díky výrazné produktivitě kanadské bodování obránců, v ligovém měřítku byl v tomto ohledu šestý. Po úspěšné sezóně si ho v Třebíči vyhlédla do extraligy postoupivší Jihlava.

František Zeman

František Zeman odehrál za Horáckou Slavii Třebíč šest sezón ve 2. lize. Po skončení hráčské kariéry se stal trenérem. Kromě mládeže působil i u „A“ týmu mužů jako asistent Kamila Pokorného. Dlouhodobě pak trénoval mládežnické týmy v Jihlavě.

Tomáš Zeman

Tomáš Zeman byl dlouholetým hráčem Horácké Slavie Třebíč, výrazně se podílel na postupu Třebíče do 1. hokejové ligy, když vstřelil ve čtvrtém finálovém barážovém utkání Karviné dvě branky.

Jakub Žiška

Odchovanec Zlína, Jakub Žiška, přišel do Třebíče v sezóně 2000/01, aby zacelil mezeru po odcházejícím Bakusovi, což se mu podařilo na výbornou, neboť od dalšího ročníku vytvořil společně s Michalem Kaňkou a Robertem Holým jeden z nejobávanějších útoků celé 1. ligy. V sezónách 2002/03 a 2003/04 převzal vždy v průběhu sezóny kapitánské „C“ (po odcházejícím Altrichterovi, respektive ne v příliš velké formě hrajícím Hrbáčkovi), v ročníku 2004/05 už byl střední útočník s číslem 11 na dresu právoplatným kapitánem mužstva i lídrem Horácké Slavie. Poté se rozhodl svoji profesionální hokejovou karieru ukončit.

Autor: Michal Martoch, foto: hstrebic.cz, Pavel Navrkal - Hoši, děkujeme... (Akcent, Třebíč 2003), hcdukla.cz a soukromý archiv autora

casino