Menu +

Autobus bílých hvězd nabírá směr Prostějov, kde je na programu střetnutí s Jestřáby

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia vyráží k dalšímu klání. Jestřábi mají cíl jasný. Chtějí konečně ustálit své výkony a vyhnout se tomu, aby se na ně dotáhli blížící se konkurenti. Třebíč by se ráda vrátila na vítěznou vlnu a udržela si svou druhou příčku těsně za ambiciózní Porubou, která se snaží vytvořit si bodový polštář. Klání bílých hvězd s Jestřáby je na programu v sobotu v 17:00 na zimním stadionu v Prostějově. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčská parta se chystá na cestu do Prostějova, kde ji čeká střetnutí s Jestřáby. Svěřenci Kamila Pokorného po těsné prohře se Vsetínem doma v třaskavém duelu nestačili na Litoměřice, které o své výhře rozhodly díky slepeným gólům v závěrečné periodě. Byla to vůbec první víc jak jednobodová ztráta na domácím ledě v letošní sezoně. I tak si ale bílé hvězdy udržely svou druhou pozici a vylepšily úspěšnost přesilových her. Třebíč se teď opět chystá na led soupeře, kde se bude snažit navrátit na vítěznou vlnu, a dále tak pronásledovat vedoucí Porubu.

Horácká Slavia už má zpět zkušeného Jiřího Hunkese, který se po zranění s Jihlavou navrátil zpět do sestavy. Chybí ale Filip Kovář, který do minulého zápasu s Litoměřicemi ještě nebyl k dispozici trenérskému štábu. Jeho rekonvalescence ještě určitý čas potrvá.

Bílé hvězdy stále vkládají velké naděje do produktivního Martina Dočekala, který je devátým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Ladislav Bittner je s třinácti brankami na druhé pozici v porovnání střelců, kde se na výsluní osamostatnil šumperský kanonýr Lukáš Žálčík. Svoji pozici si kontroluje i třebíčský Michal Vodný, který i v minulých kláních nezapomněl na zápis do statistik a je třetím nejlepším nahrávačem vůbec.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (10+13)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (13+7)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (2+17)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,73 %, Jan Mičán 88,35 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Krliš – Meluzín, D. Michálek, Ferda – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy sice v posledních klání neuspěly, ale jejich přesilové hry si stále drží velmi vysokou úroveň. Svěřenci Kamila Pokorného v branku přetaví každou čtvrtou přesilovou hru, a kromě Litoměřic je v této statistice nikdo nepředčí. Jestřábi jsou na tom podstatně hůře s procentuální úspěšností využití 18,28 %. I v oslabení má Třebíč navrch. Horácká Slavia drží v tomto ohledu páté a Prostějov sedmé místo. Oproti bílým hvězdám však Jestřábi tráví hodně času na trestné lavici. Naproti tomu Třebíč platí stále za nejslušnější celek.

LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi zatím střídají dobré zápasy se špatnými, což jim zajišťuje zatím střed tabulky. Konkrétně sedmé místo. Prostějov nezvládl duely se Vsetínem, či Sokolovem. Naopak dokázal přehrát silné Kališníky. Co to ale bylo platné, když přišlo zaváhání s pražskou Slavií. Částečný reparát pak dokázal tým Aleše Tottera složit proti Přerovu. Zatím tedy výkony Prostějova připomínají sinusoidu, která neustále osciluje mezi úspěchy a zklamáním.

Prostějov má ve svém kádru mimo jiné i dva bývalé hokejisty Třebíče, kteří v dresu s bílou hvězdou na hrudi pořádně rozjeli své kariéry. Jedná se o Davida Ostřížka a Viléma Buriana. První jmenovaný působí po delší odmlce opět v Chance lize a zatím pálí ostrými. Je druhým nejlepším střelcem soutěže a táhne svůj tým vzhůru. Hlavní lídrem je Tomáš Jáchym, který nepolevuje v produktivitě ani ve své druhé sezoně v jestřábích barvách. Předsezónní přesun z Benátek nad Jizerou pomohl i Filipu Jansovi, který se již ve 20 letech zařadil k nepostradatelným tahounům.

Poslední důležitou změnou v sestavě je angažování cestovatele Jakuba Kubeše. Ten už si letos vyzkoušel dres Přerova, rakouského Lince a právě Jestřábů. A to prosím stihl odehrát pouze sedmnáct duelů.

Statistiky hráčů LHK Jestřábi Prostějov

lídr kanadského bodování: Tomáš Jáchym (5+18)

nejlepší střelec: David Ostřížek (13+3)

nejlepší nahrávač: Tomáš Jáchym (5+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jaroslav Pavelka 91,15 %, Josef Němeček 90,91 %, Jan Přecechtěl 100%, Adam Brízgala 91,06 %

Sestava Prostějova z minulého utkání: Pavelka (Němeček) – Kubeš, Valenta, Benda, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek (A), Jáchym (A), Novák (C) – Burian, Vlach, Ostřížek – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec, Maruna.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023