Bílé hvězdy se z Prostějova vracejí bez bodového zisku

T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného svého soupeře v klání přestřílely, ale bohužel to na vítězství nestačilo. Horácká Slavia inkasovala z hole Davida Ostřížka ve třinácté minutě a ve snaze o odpověď jí nepřálo štěstí. V závěrečné periodě pak domácí ztvrdili své vítězství v přesilové hře a rozhodli o osudu utkání.

26.kolo, sobota 3.12.2022
PRO PRO
2:01:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13. Ostřížek (Hašek, V. Burian), 46. Jansa (Valenta, T. Jáchym). Rozhodčí: Koziol, Rapák – Otáhal, Peluha. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 872. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 2:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Valenta, Kubeš, Poledna, Benda, Pěnčík, Staněk, Hamšík – Mar. Novák, T. Jáchym, Jiránek – Hašek, Ostřížek, V. Burian – Jansa, Venkrbec, Slanina – Maruna, Jandus.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Tureček, Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Krliš – Malý, Vodný, Meluzín – Svoboda, Šilhavý, Michalčuk.

Jestřábi mohli poprvé udeřit v přesilové hře, která jim byla nabídnuta již ve třetí minutě, ale neokázali se vypořádat s dobře organizovanou obranou Třebíče. Zahrozili však také z další akce, kdy Jan Maruna vysunul Tomáše Janduse, jehož střela nadělala strážci svatyně bílých hvězd hodně problémů. Jan Mičán však dokázal kotouč včas najít a zabránit domácím v otevření střeleckého účtu. Na druhé straně po otočce pálil Matyáš Svoboda, ale Pavelka zareagoval ramenem včas.

Střelecké mlčení ale nakonec přeci jen prolomili Jestřábi. Petr Hašek z kruhu nabil Davidu Ostřížkovi, který si skvěle najel a zakončil přesně. Na druhé straně mohla srovnat parta Ladislava Bittnera. Ta v přesilové hře ale neuspěla.

Ve druhé periodě mohl po pěti odehraných minutách na 1:1 upravit David Michálek po velké chybě domácího celku. Napálil však kotouč pouze do tyčky, která Pavelku zachránila. Na druhé straně se v oslabení dostal do velké příležitosti Tomáš Jiránek, který ale v předbrankovém prostoru nenašel recept na Jana Mičána. O pár minut později to zkoušel i Vítek Benda, ale třebíčský maskovaný hrdina se blýskl zákrokem vyrážečkou.

Úžasné gesto fair play ukázal Michal Vodným, který i když jeho tým prohrával, odvolal faul soupeře. Druhá perioda tedy branku nepřinesla a Prostějov šel do šaten s jednobrankovým náskokem.

Klid na domácí hokejky vrátil až šestačtyřicáté minutě Filip Jansa, jež pálil přes clonícího hráče a třebíčský gymnasta v brance tak nemohl zasáhnout. Dostat Třebíč do kontaktu mohl David Michálek, ale jeho kličkovaná v závěru přišla o happy end. K samotnému konci přišlo ještě jedno vyloučení z hostujících řad, které vzalo Třebíči šanci na závěrečný tlak a skóre tak zůstalo neměnné.

Autor: Viktor Pavlovec

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas se nám nehodnotí dobře, i když jsme špatně nehráli. Po jedné ztrátě ve středním pásmu domácí rychle otočili hru a my jsme z toho inkasovali první gól. To nás ale nepoložilo, dál jsme se drželi své hry a svého plánu, měli jsme i příležitosti dát branky, ale bohužel se nám to nepovedlo. Gól na 2:0 jsme dostali až ve třetí třetině v oslabení a v závěru jsme byli vyloučeni na čtyři minuty za vysokou hůl. Proto jsme se pak nedostali ani k power – play. Opakuji, že jsme neodehráli špatný zápas, ale trápí nás teď koncovka. Ve Vsetíně jsme dali jeden gól, doma Litoměřicím dva a dnes žádný. Hlavně na tom teď musíme zapracovat, bez gólů nemůžeme na vítězství pomýšlet. Věřím ale, že to rychle zlomíme, třeba už v pondělí v domácím zápase se Slavií Praha, na které zveme naše fanoušky.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Takticky dobře zvládnutý zápas, ale jinak jsme to dnes nebyli my. Neměli jsme takovou tu jiskru, hráli jsme málo na kotouči a k vidění bylo spoustu nepřesností. Důležité jsou každopádně 3 body, protože Třebíč je velmi silný soupeř. Těší nás také samozřejmě 2 zápasy s nulou, což je skvělá vizitka pro celý tým a hlavně pro Jardu Pavelku.