Rozhodčímu jsem hned říkal, že to nic nebylo, líčí o gestu fair play Vodný. Chce zlepšit koncovku

Polovina základní čísti je minulostí. Hokejisté Třebíče ji uzavřeli v Prostějově, kde po boji prohráli 0:2. Výkon špatný sice nebyl, jenže bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá. Přesně tak to vidí i zkušený útočník Michal Vodný, který hodnotí nejen utkání proti Jestřábům, ale také dosavadní průběh soutěže.

Jak se hodnotí zápas v Prostějově, který z vaší strany nebyl špatný, ale body stejně nemáte?

Špatně. Prohráli jsme tři zápasy v řadě a řekl bych, že kromě první třetiny ve Vsetíně jsme horší nebyli ani v jednom utkání. Řeknu to trošku hloupě, ale možná by bylo lepší, kdybychom některý z těchto zápasů dostali pořádný világoš, abychom se trošku probrali. Takto jsme všechny zápasy tahali až do šedesáté minuty a nic z toho.

Kde se podle tebe včerejší zápas lámal?

Včera mi nepřišlo, že by se zápas lámal nějakým momentem. Šance jsme měli ve všech třetinách a za každého stavu. Spíš to bylo čekání, kdy už to prolomíme.

Tebou zmíněná produktivita pokulhává v několika posledních zápasech, že?

Přesně tak. V poslední době nás tlačí bota primárně v koncovce. Je sice fajn, že se do šancí dostáváme, ale finální fázi a důraz před bránou máme špatné. To musíme v dalších zápasech zlepšit.

„Rozhodčímu jsem hned říkal, že to nic nebylo."

Ve druhé třetině jsi předvedl gesto fair play a odvolal trest pro soupeře. Jak bys situaci popsal?

Jejich obrana přede mnou hodně couvla a já se zkoušel proháčkovat mezi třemi hráči. To se skoro povedlo, ale v posledním momentu se mi hokejka zasekla o obránce, když jsem si ji chtěl přehodit a vypadla mi. Rozhodčímu jsem hned říkal, že je to hodně přísné, že tam nic nebylo.

Letos máš výrazně víc přihrávek než gólů. Cítíš se být spíš tvůrcem hry než střelcem?

Určitě. S tímto mám "problém" celou kariéru, že moje první myšlenka je ještě někoho najít. Spíš těch gólů mělo byt víc na to, kolik šancí jsem už letos měl. (usmívá se)

Na přesilovky chodíš společně s první lajnou v roli falešného obránce. Vyhovuje ti role dispečera na modré čáře?

Naprosto. Sedlo si to, že si umíme vyhovět i zaimprovizovat a zatím nám to tam v přesilovkách relativně padá.

Zápasem v Prostějově skončila první polovina základní části, jak bys ji z týmového hlediska zhodnotil?

Zatím dobré. Škoda těch posledních tří zápasů, ale před sezonou bychom toto postavení v tabulce brali. Teď se musíme odpíchnout a znovu začít sbírat body.

První možnost budete mít hned v pondělí proti Slavii, jaký je to soupeř?

Nepříjemný, silný v osobních soubojích. Ale zítra to bude hlavně o nás. Jak se semkneme, začneme zase vyhrávat.