Menu +

Dalším soupeřem HST bude dvanáctý Písek, zlomí Třebíč konečně prokletí?

Aktuální zprávy
T ř e b í č -
V pořadí devátým kolem pokračuje 1. liga již ve středu 5. října. Horácká Slavia se po porážce v sobotním zápase v Šumperku opět představí na domácím ledě. Soupeřem jí bude tým IHC Písek. Jihočeši jsou v tabulce na dvanácté příčce. V kádru však mají řadu zkušených borců a budou pro Horáky náročným soupeřem v boji o potřebné body. Třebíčští již nutně potřebují bodovat a zastavit náskok svých soupeřů ze spodní části tabulky, tedy i týmu z Písku, jenž má aktuálně na Třebíč náskok čtyř bodů.
Utkání Třebíč – Písek začíná ve středu 5. října 2011 v 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Lední hokej má v Písku dlouholetou tradici. Bruslařský klub ve městě na řece Otavě vznikl již v roce 1876. Hokejový klub působil v regionálních soutěžích, v roce 1937 postoupil až do celostátní ligy. Jihočeši jsou v letošním ročníku 1. hokejové ligy nováčkem soutěže. Fanoušci dobře vědí, že se oba týmy v 1. lize utkávaly již v 90. letech. V klubu hráli i hokejisté později známí z extraligy jako Roman Němeček, Štěpán Hřebejk nebo Michal Vondrka. V minulých letech se Písek pokoušel dostat zpět do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže, vyšlo to až loni.

Loňskému nováčkovi 1. hokejové ligy z Písku minulá sezóna vůbec nevyšla. Mužstvo nakonec skončilo v baráži a ani v ní neuspělo. Po tomto neúspěchu se zdálo, že lední hokej v tomto městě bude živořit někde v nižších soutěžích. Nakonec však došlo k převodu prvoligové licence z Vrchlabí právě do Písku, a tím byl prvoligový hokej minimálně pro tuto sezónu ve městě na řece Otavě zachráněn. Právě kvůli dlouhodobé nejistotě po skončení minulé sezóny doznal kádr týmu IHC Písek proti minulé sezóně řady změn. Jeho aktuální složení však má svoji kvalitu. Jihočeši mají k dispozici kompaktní kádr s řadou zkušených borců a především proto se budou chtít vyvarovat loňské nepovedené sezóny. Nic na tom nemění ani fakt, že se jim to zatím příliš nedaří a v tabulce jim aktuálně patří až dvanáctá příčka.

Jaké změny nastaly po minulé nepovedené sezóně v kádru hokejistů Písku? Jihočeši spolupracují s extraligovou Spartou Praha, Českými Budějovicemi a Kladnem. Tato spolupráce se logicky odráží v kádru. Z loňského kádru zůstali v obranných řadách například David Všetečka nebo Roman Vráblík. Novou posilou je Jan Kanov. Z loňského týmu zůstali z útočníků například Jiří Kudrna a Jiří Ferebauer nebo Stanislav Polodna. Nováčky v týmu od Otavy jsou útočníci Zdeněk Šperger a Vojtěch Mrkvička. Staronovou posilou Písku je potom například také forvard David Nedorost, který u Otavy v minulosti nastupoval v první lize. Výraznou oporou by měl být zkušený útočník Tomáš Nouza, který se do Písku vrátil po sedmi letech. Na hostování se zpětným střídavým startem do Kladna budou v Písku působit útočníci Jan Eberle, David Stieler, Jindřich Kotrla a Radek Bělohlav. Stejnou formou budou moci v Písku využít také služeb brankáře Petra Přikryla.

Jihočechům patří v aktuální tabulce dvanáctá příčka, když zatím vybojovali sedm bodů. Aktuálně však mají na kontě čtyři porážky v řadě. Současné postavení v tabulce však velí jednoznačně vybojovat z následujícího utkání tolik potřebné prvoligové body především domácí Horácké Slavii Třebíč. Třebíčští stále zůstávají na samotném dně tabulky a v případě dalšího neúspěchu by jim právě tabulkově blízký soupeř z Písku opět bodově odskočil.

Poslední odehrané zápasy hokejistů IHC Písek:

Písek – Litoměřice 2:3 (PP) (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1), branky: Nouza, Ferebauer.

Kadaň – Písek 4:2 (4:0, 0:2, 0:0), branky: Nouza, Polodna.

Písek – Jihlava 1:4 (0:3, 0:1, 1:0), branka: Mrkvička.

Kanadské bodování týmu IHC Písek:

Tomáš Nouza 7Z – 3G+3A

Jindřich Kotrla 7Z – 2G+1A

Zdeněk Šperger 7Z – 1G+2A.

Hokejisté IHC Písek nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Sedláček - Němeček, Kolář, Lukáč, Parýzek, Všetečka, Kanov - Bělohlav, Nouza, Slavík - Stieler, Šperger, Mrkvička - Polodna, Vaniš, Suja - Ferebauer.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Štefl - Sedláček, Rangl, Sláma, Sobotka, Brož, Dietz, Kadela, Kania - Vítek, Dolníček, Laš - Burian, Heřman, Dočekal - Stejskal, Čech, Přibyl - Kovalský, Kaut, Vondráček.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – IHC Písek začíná ve středu 5. října 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Aktuální zprávy

Horké novinky

včera
Aktuální zprávy

HST v roce 2021 a budoucí směřování klubu

včera
Aktuální zprávy

Sezóna 2020/21 dětí a mládeže - její další vývoj

před 3 dny