TRE - PIS 2:3 sn - Písek si odváží dva velmi cenné body

T ř e b í č - Další důležitý zápas domácím příliš nevyšel. Horáci se sice dostali v přesilové hře do vedení zásluhou Romana Kadely, hosté však kontrovali dvěma brankami po zásazích Bělohlava a Eberleho. O vyrovnání se opět při přesilové hře zasloužil Lukáš Sláma. Jelikož se žádná šance domácích do závěrečné sirény neujala, zápas dospěl do opatrného prodloužení a následných samostatných nájezdů. V této dodednostní disciplíně uspěl jen Tomáš Nouza a hosté si tak odvážejí i prémiový bod za vítězství 2:3 po samostatných nájezdech.

9.kolo, středa 5.10.2011
2:3sn1:1, 1:1, 0:0 - 0:0
PIS PIS
Branky a nahrávky: 9. Kadela R. (Kaut), 35. Sláma (Sobotka, Dočekal) - 13. Bělohlav (Nouza, Kotrla), 22. Eberle, 65. Nouza. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sobotka, Sláma, Brož, Dietz, Kadela R. - Laš, Dolníček, Vítek - Dočekal, Heřman, Burian - Vondráček, Honejsek, Čech - Stejskal, Kaut, Přibyl - Kovalský.
IHC Písek: Sedláček - Němeček, Parýzek, Kanov, Všetečka, Lukáč, Žovinec, Kolář - Bělohlav, Nouza, Kotrla - Šperger, Mrkvička, Eberle - Slavík, Suja, Polodna - Ferebauer, Kudrna, Vaniš.

Horáci nezačali špatně, soupeře dobře napadali ve středním pásmu a snažili se tlačit před branku. První velkou šanci si vytvořila ve 4. minutě dvojice Laš Dolníček. Druhý jmenovaný dostal přesný pas, ale zakončil pouze do brankáře Sedláčka. V 7. minutě byl vyloučen hostující Polodna a Třebíč si tak poprvé v dnešním zápase mohla vyzkoušet hru v početní převaze. Přesilovka byla opět prachbídná, ale tu se zjevil kotouč na hokejce Romanu Kadelovi a ten deset vteřin před skončením přesilovky vypálil od modré a skóroval. Ovšem ve 13. minutě byl vyloučen také domácí hráč Vítek. Hosté sevřeli Horáky v útočném pásmu a nebezpečně kombinovali, nakonec to vyústilo až v závar, ve kterém se nejlépe zorientoval hostující Radek Bělohlav, který překonal gólmana Hrubce a srovnal stav zápasu.

Do prostřední části se Horáci vrhli s větší vervou. Výsledkem toho byl pokus Dolníčka, který musel brankář Sedláček vyrážet nad branku svým ramenem. Bohužel pro domácí zvýšená aktivita nemá efektivitu, pokud mužstvo dělá školácké hrubky. Domácí bek naservíroval kotouč pro Jana Eberleho, a ten neměl nejmenší potíž, tváří v tvář domácímu Hrubcovi, vstřelit branku. Hluchou část ve třetině narušila až přesilovka Třebíče ve 33. minutě. Horákům se podařilo v přesilovce nebezpečně ohrozit branku. Po nastřeleném kotouči na brankáře se na natáhl Čech, ale tomu se nepodařilo ležícího brankáře překonat. Horáci však přeci jen vyrovnali a opět to bylo po střele od modré čáry, tentokráte se trefil do černého Lukáš Sláma.

Třetí část začala ve prospěch přesilovky hostujícího Písku. Hosté se nebezpečně napřahovali před gólmanem Hrubcem, avšak branku se jim tentokrát vstřelit nepodařilo. Netrvalo dlouho a domácí se museli bránit znovu. Pykat muselo domácí mužstvo za špatné vyhození gólmana. Hosté opět vyvinuli tlak, ale domácí znovu odolali. Písek byl ve 3. části lepší, lépe bruslil a domácí se museli hodně bránit. Náznak šance připomínala až individuální akce Dolníčka, v 54. minutě, kdy se domácí kapitán snažil překvapit brankáře střelou z úhlu. Třebíč dokázala v závěru několikrát ohrozit branku, jmenovitě Sláma, dobře v útočném pásmu bojoval o kotouč Burian, ale zvýšená aktivita dvě minuty před koncem už k ničemu nevedla.

V prodloužení znovu dominovali hosté. Při hře ve čtyřech ukázali, že mají zkušené mužstvo plné dobrých bruslařů. Výraznější brankové příležitosti ale k vidění nebyly.

Co říci k nájezdům? První se rozjel domácí Kaut. Jeho blafák do bekhendu nemohl brankáře překvapit. Na druhé straně neuspěl Polodna. Dolníček nestihl ani pořádně zakončit, puk skončil na betonech gólmana a Lašova střela jen potvrdila zmar domácích hráčů. Jela se rozhodující čtvrtá série. Jako první jel Nouza, který si dal repete po neúspěšné třetí sérii a byl úspěšný. Gólmana Hrubce překonal povedeným blafákem do bekhendu. Třebíčské nespasil ani Honejsek, který se také pokusil o blafák do bekhendu, ale u pokusu také zůstalo. Mizérie Horáků tak nekončí ani po 9. kole.

Tiskovka po utkání Třebíč - Písek 2:3sn

Roman Kadela po utkání Třebíč - Písek 2:3sn

Kamil Pokorný- Třebíč: Dali jsme vedoucí branku, hráči se snažili bruslit. Stála proti nám kvalita a zkušenost. Ve třetí třetině jsme se sedm minut museli bránit, hru jsme srovnali, ale v prodloužení již nebyla síla to obrátit. Penalty jsou o štěstí a tam rozhodl hostující Nouza. Naše dravost na soupeře dnes nestačila. Chtěli jsme ještě bod, ale ten bohužel spadl na druhou stranu.

Milan Stárek- IHC Písek: Získali jsme dva body, myslím, že mohly být i body tři. Půl zápasu jsme byli lepší. Musíme zlepšit přesilové hry. Musíme jít zápas od zápasu a sbírat body.