Menu +

Roman Kadela: Měli jsme hrát agresivně a dohrávat souboje

Ohlasy po utkání
T ř e b í č – Další domácí zápas Horácké Slavie byl opět o pomyslných šest bodů, protože se Třebíčští utkali s Pískem, který byl před 9. kolem dvě příčky před nimi. Po zápase zůstalo pořadí obou týmů stejné, jen se soupeř Horákům o bod vzdálil. Třebíčští tak musí nadále bojovat, aby zvedli pohodu ve svých řadách a konečně se mohli radovat z první výhry.
Sdílejte článek
 

Utkání začalo poměrně ve svižném tempu. Hráči bruslili a dohrávali souboje. „Začali jsme dobře, dali jsme gól na 1:0,“ začal hodnocení zápasu Třebíč – Písek obránce Roman Kadela, jenž otevřel skóre utkání. Pak ovšem hráli domácí v oslabení, čehož hosté využili ke srovnání stavu. Toho litoval i mladý třebíčský bek. „Bohužel pak přišlo vyloučení a inkasovali jsme gól na 1:1.“

Roman KADELA
Narozen: 27.3.1989
Post: obránce
Výška: 188 cm
Váha: 86 kg
Hůl: pravá
Třebíčský odchovanec patří k úspěšné generaci mládeže, kde si zahrál jak dorosteneckou, tak juniorskou extraligu. V sezóně 2008 - 2009 už nakoukl i do první ligy mužů a pomalu, ale jistě se zabydlel v základní sestavě A týmu Horácké Slavie. Dvaadvacetiletý výborný bruslař pocházející z Velkého Meziříčí je jednou z nadějí třebíčského hokeje.

Na začátku druhé třetiny zaváhali třebíčští zadáci v rozehrávce, což potrestal přesnou střelou Eberle. „Po naší chybě jsme dostali gól na 2:1. Pak se nám to podařilo vyrovnat a pak už to šlo do prodloužení,“ posteskla si třebíčská sedmička. První pětka Písku byla velice silná. Obránci Němeček s Parýzkem a před nimi útok Kotrla – Nouza – Bělohlav. Svým pohybem dělala tato pětice třebíčským bránícím hráčům velké problémy v přesilových hrách a hned tu první dokázala zužitkovat díky Radku Bělohlavovi. „Měli tam víc zkušeností. Na druhé straně my jsme mladší tým, měli jsme hrát útočně, dohrávat osobní souboje a měli jsme hrát agresivně. Ale bylo vidět, že mají zkušenější tým,“ postřehl mladý třebíčský bek.

Po brance na 1:2 padla Horácká Slavia do herního útlumu, ze kterého se nemohla dlouho vymanit. „My jsme dneska hráli dobře. Tam to bylo o štěstí. Oni dali gól na 2:1, my jsme pak dotahovali výsledek na 2:2. Nájezdy už byly o štěstí,“ hodnotil Roman Kadela nejen druhou třetinu zápasu, ale i penaltové rozuzlení.

Přesilovky Písku byly jedním z témat taktické přípravy svěřenců trenérů Nováka a Pokorného. „Před zápasem jsme se dívali na video a tam nám bylo jasně řečeno, že oni to dávají na obránce, kteří střílí z voleje. Měli tam zkušeného Němečka s Parýzkem. Jsou to zkušení hráči, takže si to dávali do hokejky,“ komentoval píseckou přesilovku autor první branky utkání. „Po vyhraném buly to podjelo Milanovi pod nohama, naštěstí jsem tam byl já, takže jsem střílel z voleje,“ konstatoval dvaadvacetiletý hokejista.

Do písecké branky se trefovali pouze obránci Horáků v početní převaze. „Dneska nám to tam padalo. S Lukášem Slámou jsme dali gól. Škoda, že útočníci dneska nic nepřidali, jinak jsme mohli vyhrát,“ smutnil 188 cm vysoký hráč.

K dalšímu zápasu zajíždějí třebíčští hokejisté na led Benátek nad Jizerou. Recept na ně vidí Roman Kadela v podobném přístupu, jaký předvedl se svými spoluhráči v utkání s Pískem. „Jak na ně si řekneme před zápasem. Benátky hrají myslím tak, že to vytahují jedním hráčem, takže musíme hrát jak dneska a doufám, že se nám tam podaří vyhrát.“

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byl to zmar, říká Krliš o přesilovkách. Po gólu mu spadl kámen ze srdce

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Obrazem: Vítězné derby objektivem Markéty Křížové

03.12.2021
Ohlasy po utkání

Podali jsme výborný, soustředěný výkon a šli jsme si za vítězstvím, říká Tomáš Křehlík

02.12.2021