Do Třebíče míří v pondělí Motor, Bílé hvězdy ho nechtějí nechat rozjet

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již potřetí v tomto ročníku si zahrají hokejisté Horácké Slavie Třebíč s týmem HC Motor České Budějovice. Utkání začíná v pondělí 2. prosince 2013 v tradičním čase 17:30 hodin. Jihočechům se v poslední době příliš nedaří a aktuálně jim patří až třináctá příčka v tabulce. Prohráli šest z posledních sedmi zápasů. V minulém kole prohráli doma s Havlíčkovým Brodem 1:2. Třebíčští v minulém kole na ledě Olomouce dlouho bojovali o bodový zisk. Nakonec však odešli poraženi v poměru 1:3.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Motor České Budějovice začíná v pondělí 2. prosince 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Představení soupeře - HC Motor České Budějovice

Tým HC Motor České Budějovice je nováčkem tohoto ročníku 1. hokejové ligy. Na začátku soutěže byl tento klub pasován do role černého koně ligy. Jihočeši sice nevyhlašovali žádné velké cíle, bylo však zřejmé již před začátkem nové sezóny, že v soutěži nebudou chtít být jen do počtu. Českobudějovičtí by dle složení kádru opravdu měli patřit k nadprůměrným prvoligovým týmům a pohybovat se v horní polovině tabulky. Jedna věc jsou ovšem určité teoretické předpoklady a druhou věcí potom reálná skutečnost. Výsledky týmu nedělají vždy jen samotná zvučná jména. Jihočechy v poslední době trápí i značná marodka a již delší dobu marně hledají herní pohodu. V první čtvrtině základní části nasbírali hokejisté z jihočeské metropole solidních 17 bodů. Výsledky ve druhé čtvrtině základní části již byly slabší a bodový zisk již činil jen 11 bodů.

Podle očekávání patří k nejproduktivnějším hráčům týmu především ti zkušení Aleš Kotalík, Petr Šachl, Václav Skuhravý a Zdeněk Ondřej. Výraznou oporou týmu je brankář Dominik Halmoši. Horácká Slavia v prvním vzájemném utkání sezóny doma proti Motoru neuspěla a prohrála těsně 1:2. Odveta na jihu Čech opět přinesla vyrovnaný boj a vítězství domácích až v prodloužení v poměru 5:4. Třebíčští hokejisté tak mají silnou motivaci svého soupeře poprvé v sezóně porazit.

Jak si vedli oba soupeři v minulém kole

Hokejisté Českých Budějovic i Horácké Slavie Třebíč se v minulém kole postavili proti týmům z aktuálně nejlepší čtyřky prvoligové tabulky. Českobudějovičtí se představili na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu. Jihočeši i v tomto utkání pokračovali v neúspěšné sérii, když svému soupeři podlehli těsně 1:2. Třebíčští se hráli na ledě Olomouce. Odehráli tam kvalitní zápas, když dlouho bojovali o bodový zisk. Nakonec se však radovali favorizovaní domácí z těsného vítězství v poměru 3:1, který potvrdili až v závěrečné power - play

Poslední odehrané zápasy hokejistů Českých Budějovic:

České Budějovice - Havl. Brod 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), branky: Ferebauer.

Havířov - České Budějovice 4:2 (2:1, 1:0, 1:1), branky: Prokop, Kuchejda.

České Budějovice – Olomouc 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

2. kolo: Třebíč – České Budějovice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), branky: Vondráček – Ferebauer, Vaniš.

První měření sil obou soupeřů v nové sezóně přineslo vyrovnaný zápas. Třebíčští se v první části dostali do vedení. Druhou třetinu ovládlo hostující mužstvo, které nejprve vyrovnalo a posléze se i dostalo do vedení. Nakonec se ukázalo, že tento těsný náskok jihočeský tým udrží po celý zbytek zápasu. Herně vyrovnané utkání tak pro sebe rozhodli šťastnější hosté.

15. kolo: České Budějovice - Třebíč 5:4 (PP) (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0), branky: Kříž, Šachl, Rob, Kotalík, Melka – Čuřík, Fořt, Křivohlávek, Laš.

Druhý zápas obou soupeřů v sezóně se odehrál na jihu Čech. Horácká Slavia výborným způsobem zvládla úvodní třetinu a zaslouženě se dostala do jednobrankového náskoku. Pokud by tímto skóre skončil celý zápas, Horácké Slavii by se tak podařila dokonalá odveta za neúspěch v domácím utkání. Jenže v dalším průběhu domácí dokázali stav srovnat a po šedesáti minutách základní hrací doby tak svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 4:4. Českobudějovičtí v prodloužení dokázali vsítit vítěznou branku. Horácká Slavia se však za předvedený výkon rozhodně nemusela stydět.