Menu +

Pocity skvělé, úžasná euforie, raduje se po první brance v A – týmu obránce Jiří Peroutka

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Druhou polovinu základní části první ligy na domácím kluzišti zahájila Horácká Slavia atraktivním soubojem s Českými Budějovicemi. I když se Jihočeši trápí, jedná se o velice kvalitní tým s výraznými individualitami. Třebíčští ale dokázali zlomit prokletí minulých domácích zápasů a Motor přehráli. Rozdílovou a tím pádem i vítěznou branku vstřelil mladý odchovanec třebíčského hokeje, obránce Jiří Peroutka, který se po utkání stal respondentem pozápasových ohlasů.
Sdílejte článek
 

Konečně, mohli si po utkání oddechnout hokejisté Horácké Slavie. Poslední dva domácí duely se jim totiž výsledkově nepovedly a tak v souboji s Českými Budějovicemi moc chtěli vyhrát a potěšit diváky. To se nakonec povedlo, i když to byl velký boj a v závěru i pořádné drama.

“Děkuji za gratulaci. Na začátku zápasu jsme si řekli, že do soupeře budeme chodit, aby neměl moc času na rozehrávku, což se nám dařilo. Hlavně v první třetině, kdy nám tam padly i dva góly. Na konci jsme to dobře ubránili a jsme teď ti šťastnější,“ oddechl si teprve dvacetiletý bek, který kromě Horácké Slavie sbírá zkušenosti také v týmu druholigových Moravských Budějovic.

Horáckou Slavii trápí řada zranění a tím pádem nutné změny v sestavě. Už delší dobu hrají Třebíčští jen na šest obránců, v utkání s Motorem musel dokonce na postu beka naskočit jinak spíše útočník Milan Přibyl. On i ostatní hráči ale těžkou úlohu zvládli a vybojovali cenné tři body.

“Pro mě osobně to zas tak náročné nebylo, protože jsem zatím nedostával tolik prostoru. Pro kluky, co dohrávali poslední zápasy třeba jen na dvě lajny, to ale určitě bylo hodně náročné a bylo by dobré, kdyby se nám někteří hráči už uzdravili,“ přeje si nadějný a pracovitý obránce, jenž je dalším odchovancem Horácké Slavie, který dostává šanci v prvoligovém A týmu HST.

Zápas s Motorem byl velice náročný, hosté od stavu 2:0 zvýšili tvrdost v osobních soubojích a každý z nich dohrávali doslova na hranici pravidel. “Jsou to tvrdí chlapi, šli do toho, občas ale i za hranicí pravidel. Třeba faul na Lukáše Patáka, nebo píchání hokejkou na Honzu Křivohlávka, takové zákroky do hokeje snad ani nepatří,“ připomíná Jiří Peroutka dva momenty, které patřily spíše k těm méně sportovním. Jinak ale na pondělí slušná návštěva tisíc a tři stovky diváků viděla velice zajímavé a bojovné utkání se šťastným koncem pro domácí Bílé hvězdy.

Běžela už poslední minuta první třetiny, když Jiří Peroutka vstřelil velice důležitý a jak se později ukázalo, i vítězný gól. “Vondrc bobře vystřelil na beton gólmana, puk se ke mně odrazil, brankář se přesouval a já jsem už jen zavřel oči, práskl do puku a padlo to tam. Byl to můj první gól za áčko, pocity skvělé… Byl jsem pak spíš trošku nervózní, ale euforie to byla úžasná. Tomáš Vondráček mi pak ještě přivezl puk, který jsem si schoval, takže spokojenost veliká,“ usmívá se šťastně spokojený střelec.

Pro Jiřího Peroutku bylo utkání s Českými Budějovicemi desátým zápasem první ligy, do kterého letos zasáhl. On sám by si přál, aby šancí a prostoru na ledě dostával více. “Doufám, že se propracuju do kádru, abych byl stabilním členem týmu.

Hned za dva dny, ve středu 4. prosince posílá los hokejisty Horácké Slavie Třebíč k derby do Havlíčkova Brodu, kam za nimi přijedou i jejich fanoušci. “Je důležité v tom nabitém programu dobře odpočívat a regenerovat. Teď po zápase se půjdeme vyběhat, zítra bude lehký trénink, trochu tu únavu vyjezdíme a ve středu na ně vlítnem. Na derby se určitě těším, bývají to vypjaté zápasy, což k tomu patří a já to mám rád. Doufám, že potvrdíme formu z venkovních zápasů, získáme tři body a budeme se v tabulce držet tak dobře, jako doposud,“ těší se do brodské Kotliny obránce, který na svém dresu letos nosí číslo 28.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020