TRE - CEB 2:1 - Bílé hvězdy pokořily vzdorující Motor

T ř e b í č - Ke dvacátému osmému kolu zavítal na led Horácké Slavie tým HC Motor České Budějovice. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej s množstvím šancí na obou stranách, domácí však byli aktivnější, což jim v 16. minutě přineslo ovoce, když se trefil Vondráček. Třináct vteřin před první sirénou se Třebíč prosadila podruhé z hole Peroutky. Ve druhé dvacetiminutovce se pokračovalo v nastoleném trednu, jen hosté přidali na důrazu, ale ani jeden tým branku nevstřelil, proto se i podruhé šlo do kabin za stavu 2:0. Do třetí třetiny vstoupili hosté aktivně a zle zatápěli domácímu týmu, který se snažil bránit vybudované vítězství. Komplikace pro Třebíč přišla ve 46. minutě, když se u tyče prosadil Ondřej. Českobudějovičtí se pak o tlak připravili sami, když Skuhravý zbytečně v souboji vytrčil koleno a byl vyloučen na 5 minut a do konce utkání. V závěru Motor sáhl ke hře bez brankáře, ale Třebíč již změnu skóre nepřipustila.

28.kolo, pondělí 2.12.2013
2:12:0, 0:0, 0:1
CEB CEB
Branky a nahrávky: 16. Vondráček (Nahodil), 20. Peroutka (Vondráček, Nahodil) – 46. Ondřej (Kuchejda, Šachl). Rozhodčí: Vampola – Klein, Toman. Vyloučení: 1:4, navíc Šachl 10 minut OT, Skuhravý (oba CEB) 5 min + OT do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1270. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Dietz, Dlapa, Peroutka, Přibyl M., Čejka – Vondráček, Nahodil, Laš – Čuřík, Holec, Mikeska – Paták, Kaut, Křivohlávek – Horký, Kadela, Čech.
ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela – Kříž, Kasík, Pavlíček, Chmelíř, Moravec, Prokop, Přibyl A., Kotaška – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Skuhravý, Bárta, Eberle – Rob, Ferebauer, Kniazev – Šperger, Vaniš, Kotalík.

Utkání začalo ve svižném tempu. Na dělovku Laše odpověděl Kniazov. Oba týmy převážně útočily, brankáři měli spoustu práce s řadou nepříjemných střel. Tutovku měl na své holi Paták, jenže ho zastavil nedovoleným zákrokem Pavlíček.

V úvodu 16. minuty zakombinovala před brankou Nahodilova formace, její vedoucí vypálil, Tomáš Vondráček byl na správném místě a pohotově dorazil puk za Kůdelova záda. Bílé hvězdy přidaly Motoru gól na cestu do šatny. Pokus Vondráčka vyrazil budějovický gólman před sebe, Jiří Peroutka udělal dva kroky a nekompromisně napálil kotouč do levého horního růžku. Třebíč tak vedla po první třetině 2:0.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení přesilovky domácích. Vondráček ani Bilčík třetí branku nepřidali. Kůdela vykopl Přibylovu střelu kolem hráčů v poslední chvíli pravým betonem. Motor měl problémy se prosadit přes dobře organizovanou obranu Třebíče. V polovině utkání se však hostům povedlo ohrozit Faltera opakovaně z bezprostřední blízkosti, konkrétně Skuhravý.

Hosté zvýšili obrátky, motali Třebíč před její brankou. Aktivitu Motoru však zbrzdil Pavlíček faulem na Nahodila. Po křečovité početní výhodě měli domácí několik dobrých střel, nejlepší pozici měl Nahodil před brankou, jenže z voleje těsně přestřelil.

Třebíčští měli ve třetí třetině za úkol pozorně bránit. Českobudějovickým se podařilo zápas zdramatizovat v čase 45:42. Kuchejda pěknou přihrávkou našel u pravé tyčky Zdeňka Ondřeje, po jehož střele bylo zaděláno na drama. Ve 47. minutě šel pod sprchy Skuhravý za faul kolenem na Patáka. Horácké Slavii však letos přesilovky nejdou, navíc dvě minuty z výhody ukrojil Nahodil trestem za držení protihráče.

Motor značně zvýšil obrátky, dělal pořádný vítr v obraně Třebíče. Falter zastavil Kotalíka. Rozhodnout mohl Laš, kdyby jeho dorážka Dietzovy dělovky od modré čáry neskončila těsně vedle. Minutu před koncem normální hrací doby prchnul do brejku Eberle, mířil mezi betony, ovšem Falter se přelstít nenechal. Hosté odvolali brankáře, zle dotírali na třebíčskou branku, Martin Falter byl famózní a Bílé hvězdy podržel. Třebíč se pak vymanila ze své obranné třetiny a závěrečné vteřiny zvládla velice dobře takticky. Horácká Slavia doma vyhrála za tři body poprvé od 11. listopadu.

Tiskovka po utkání Třebíč - Č: Budějovice 2:1

Jiří Peroutka po utkání Třebíč - Č: Budějovice 2:1

Kamil Pokorný – Třebíč: My jsme hráli 35 minut výborně. Dobře jsme bruslili, uklidnili nás ty dva góly, které vzešly z tlaku do brány. První gól padl z nulového úhlu, druhý po střele z úhlu, která se odrazila k našemu bekovi. Pak soupeř naznačil v posledních minutách druhé třetiny, že bude hrát vabank. Měli jsme trochu problém na to reagovat a ve třetí třetině mi připadalo, že nám chyběla šťáva, protože soupeř hrál na hranici rizika a my jsme neměli sílu jít do protiútoku a potrestat to. Dostali jsme se pod tlak. Naše sestava je každý zápas jiná, máme spoustu zraněných, spousta hráčů cestuje po republice s extraligou. Hráči, co dnes dostali důvěru, se vyždímali do maxima. V závěru to bylo hodně hektické, protože máme mladé kluky, ti se pod tlakem báli o výsledek, soupeř hrál na maximální riziko, všechno do brány. Tam nás podržel Martin Falter a my jsme zvládli vyhrát za tři body, za což jsme rádi, protože to pro nás byl strašně důležitý zápas.

Jaroslav Jágr – České Budějovice: Bylo to jedenácté utkání o gól. Utkání jsou jak přes kopírák, my se pak honíme za výsledkem. Dneska ještě navíc, když se dostaneme do tlaku, tak dva nejstarší hráči Šachl a Skuhravý faulují, jeden za píchání. S tímhle se opravdu nedá nic dělat, je to v těch hráčích. Máme problémy, chybí nám branky lídrů. Máme problémy se sestavou, pořád to lepíme. Máme jednu kompletní lajnu, to je Šachlova. Ti dají občas gól.