Menu +

Dokáže Horácká Slavia skolit Berounské Medvědy?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčským hokejistům poslední odehraný zápas na vlastním ledě výsledkově nevyšel, když prohráli s Havířovem 2:5, ovšem již v sobotu mají šanci tuto ztrátu nahradit. V cestě za dalšími prvoligovými body jim bude stát tým HC Berounští Medvědi.
Zápas Horácká Slavia Třebíč – HC Berounští Medvědi začíná v sobotu 28. listopadu 2009 v 17:30 hodin na Zimním stadionu Města Třebíče - MANN + HUMMEL ARENĚ.
Sdílejte článek
 

Svěřenci kouče Richarda Žemličky se v posledních zápasech výsledkově zvedli a svoji kůži nebudou chtít prodat lacino ani v Třebíči. První vzájemné měření sil v Berouně zvládli lépe Třebíčští když soupeře porazili 2:1 (SN).

S Berounem se v minulé sezóně Horáci utkali snad až příliškrát. Obě mužstva totiž hrála skupinu play-out, kde bojovala o záchranu soutěže. Zápasy s Berounem se vyznačují spíše obranou hrou soupeře, kterou Třebíčští jen těžko překonávají. Navíc ve vzájemných utkáních Třebíče a Berouna moc gólů nepadá.
Uvidíme, zda se tento trend utkání bude opakovat i v sobotním zápase.

Pohled do historie berounského hokeje

Historie organizovaného ledního hokeje v Berouně sahá až do roku 1933, kdy byl založen klub Český lev Beroun. Dlouhá léta pak nesl klub ledního hokeje ve městě název TJ Lokomotiva Beroun a to v letech 1953 – 1993. Název, který nese klub v současné době tedy HC Berounští Medvědi vznikl v roce 1996. V roce 1993 postoupili Středočeši do 1. hokejové ligy. Hned ve své premiérové prvoligové sezóně vybojovali účast play-off. Výrazným úspěchem bylo i konečné třetí místo v ročníku 1997/1998. Největšího úspěchu během dosavadního působení v naší druhé nejvyšší hokejové soutěži dosáhli v Berouně v ročníku 2003/2004. Mužstvo pod vedením bývalého reprezentačního obránce Leo Gudase vybojovalo první místo po základní části soutěže a následně postup až do finále play-off. Středočechům loňská sezóna nevyšla a dlouho bojovali o to, aby se vyhnuli bezprostřednímu boji o záchranu.

Jak se Medvědům daří v letošním ročníku

Medvědi neměli ani v tomto ročníku příliš úspěšný start. Úvodní dva zápasy prohráli a to navíc na vlastním ledě, s Ústím (0:5) a týmem Olomouce (1:3). Ani vítězství v poměru 3:2 na ledě nováčka z Tábora mužstvo nenasměrovalo k lepším výsledkům. Naopak další dvě porážky s Chrudimí a ve Znojmě signalizovaly herní krizi, ze které se Středočeši začali dostávat jen velmi zvolna a rozpačitě.

Tomáš Kaláb Medvědům vstřelil svou vůbec první branku mezi dospělými, teď nastoupí za Beroun proti Třebíči
Nevýrazné výsledky v dalším dosavadním průběhu soutěže a především nezdary a citelné bodové ztráty v domácích zápasech pak byly příčinou změny na postu trenéra. Mužstvo Medvědů převzal bývalý dlouholetý hráč Sparty Praha Richard Žemlička. Jeho domácí premiéra sice ještě nevyšla, když Medvědi prohráli s Táborem 2:4, na druhý pokus však již Středočeši porazili Znojmo 4:2.

Klub úzce spolupracuje s extraligovou Spartou a někteří její hráči se již v dresu Medvědů objevili. V polovině listopadu také došlo k zajímavé hráčské výměně, když dočasně na měsíční hostování do Třebíče přišel útočník Jakub Krätzer z týmu Medvědů a naopak opačným směrem zamířil na stejnou dobu bek Tomáš Kaláb. Středočeši jsou týmem bez velkých hvězd, jde o převážně mladé mužstvo. Jednou z vyjímek je zkušený bek Jaroslav Nedvěd, ovšem tuto zdánlivou nevýhodu dokáže nahradit dobře fungující kolektiv a pracovitost.

Aktuální forma soupeře

Aktuálně se pod vedením nového trenéra Richarda Žemličky Medvědi výsledkově viditelně zvedli a z posledních pěti utkání získali devět bodů, daří se jim tak postupně umazávat bodové ztráty z předešlých zápasů.

Aktuální postavení obou týmů v tabulce vyznívá lépe pro Horáckou Slavii – po odehraných 24 kolech soutěže má na svém kontě 35 bodů při pasivním skóre 69:83. Středočeši zatím nasbírali 28 bodů a při skóre 50:69 jim v tabulce patří třináctá příčka. Navíc v dalších zápasech se utkají právě s podobně postavenými týmy a vzhledem k vyrovnanosti tabulky mají šanci vybojovat výrazněji lepší postavení před nejdůležitější částí sezóny.

Výsledky posledních odehraných zápasů týmu HC Berounští Medvědi:

Beroun – Kadaň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), branky:2 Růžička, Šinágl.

Havl. Brod – Beroun 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), branky: Mrňa, Cunik.

Jihlava – Beroun 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), branka: Kafka.

Kanadské bodování týmu:

Martin Kupec – 22Z – 2G+13A

David Švagrovský – 23Z – 6G+8A

Jan Rudovský – 19Z – 6G+4A.

HC Berounští Medvědi nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Cikánek – J. Nedvěd, Cunik, Vojta, Růžička, Kaláb, Braniš, Malý, Bolf – Rudovský, Kupec, Vlček, Valský, Diviš, Švagrovský, Pavel, Šinágl, Kafka, Besser, Luňák, Mrňa.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Lev – Kempný, Koktan, Kania, Sláma, Sedláček, Ostrčil, Hrbáček, Gula – Káňa, Dolníček, Čech, Laš, Nahodil, Obdržálek, Ostřížek, Krätzer, Přibyl, Zahradník, Kundela.

Zápas budou řídit:

T.Horák (Benešov) - M. Jílek (Strakonice), D. Polonyi (Veselí n/Lužnicí)

Zápas Horácká Slavia Třebíč – HC Berounští Medvědi začíná v sobotu 28. listopadu 2009 v 17:30 hodin na Zimním stadionu Města Třebíče - MANN + HUMMEL ARENĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V úterý opět na hokej! Přijedou Plameny

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020