Menu +

Jsem rád, že jsme to dnes zvládli, oddechl si Petr Zahradník

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Tři zápasy, čtyři góly, to je vizitka Petra Zahradníka. Urostlý útočník neprožíval zrovna povedený začátek sezóny, poslední zápasy mu ale vyšly skvěle. O tom měli možnost přesvědčit se i hráči Berouna. Petr Zahradník jim vstřelil dva góly a připsal si jednu asistenci. „Povedou se dva zápasy a člověk si hned začne víc věřit,“ glosoval po zápase spokojeně Petr Zahradník.
Sdílejte článek
 
V devětadvacáté minutě dával branku na 3:2, v padesáté deváté pak uzavřel skóre utkání. Řeč je o Petru Zahradníkovi, kterému výborně vyšly už zápasy s Havířovem i Benátkami, v nichž se rovněž střelecky prosadil.

„Dnes je to určitě mnohem veselejší hodnocení, než minule po prohraném zápase Havířovem. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli, i když se to od začátku nevyvíjelo moc dobře. Soupeř byl zpočátku lepší. My jsme deset minut vůbec nevěděli, co máme hrát a na ledě jsme se spíš motali. Od desáté minuty jsme to pak zlepšili a zlepšení jsme ve druhé části potvrdili vstřelenými góly. To bylo důležité.“

Petr Zahradník se raduje z branky, která znamenala vedení Třebíče 3:2
Ačkoli po Zahradníkově brance na 6:2 v předposlední minutě utkání přistálo na ledě několik kšiltovek na znamení oslavy hattricku, Petr Zahradník uvedl věci na pravou míru.
„Já jsem ale nedal tři branky, tu jednu dával Milan Přibyl, který to před bránou ještě tečoval. Určitě ale dnes spokojenost. Hattrick se slavil zbytečně, ale pro mě je to dobře. Měl bych to asi drahé, kdybych ty tři góly dal,“ usmívá se střelec večera, a rychle dodává, „jsem rád, že to tam padlo, i když to tečoval Milan, důležité přece je, že ten gól byl, to je rozhodující. Vůbec není důležité, jestli dám tři nebo dva. Hlavně, že jsme vyhráli, ví urostlý forvard.“

Málokdo na začátku druhé dvacetiminutovky chápal, proč v brance Berouna chybí Radek Fiala, protože ten v první třetině svůj tým několikrát podržel. Jeho kolega Antonín Štelmach tolik štěstí neměl a hned ve druhé minutě druhé dvacetiminutovky musel kapitulovat po akci dvojice Káňa – Obdržálek. Do konce utkání pak musel lovit puk ze své sítě ještě pětkrát. Nejvíce se asi červenal po bombě Zdeňka Sedláčka, kterou třebíčský bek vyslal ještě ze středního pásma.

„Po první třetině přišel náš první brankář s tím, že je nemocný, že mu je špatně, proto odstoupil a do brány šel Štelmach,“ vysvětlil trenér Berounských, Karel Najman.
„Asi chřipka, sedla si na mě nějaká nemoc. Teprve uvidíme, co mi řekne doktor. Chtěl jsem to dnes dochytat, ale bohužel,“ posmutněle konstatoval sám Radek Fiala při odchodu ze stadionu.

„Určitě to hodně poznamenalo zápas. Nepřeju Radkovi nic špatného, známe se z jeho působení tady v Třebíči, ale zaplaťpánbůh, že to tak bylo, protože Fajla (Radek Fiala – pozn. red.) je hodně dobrý gólman. To že nastoupil nerozchytaný Štelmach zápas určitě hodně ovlivnilo,“ uvědomuje si hráč Třebíče s číslem 25 na dresu.

„Jak jsme nastoupili na druhou třetinu a viděli jsme, že je v bráně jiný gólman, hned jsme si řekli, že musíme hodně střílet, že bude studený z toho, jak první třetinu seděl. To nám vyšlo a dali jsme góly.“

Začátek právě probíhající sezóny Petru Zahradníkovi moc nevyšel. Putoval sestavou, měnili se u něj spoluhráči a jeho výkony měly k ideálu daleko. Poslední zápasy ale ukázaly, jak je pro hokejistu důležité dát třeba i šťastný gól, zvednout si sebevědomí, začít si věřit. A to je přesně to, co se Zahradníkovi povedlo. V posledních třech utkáních nastřílel čtyři branky a na jeho hře je to okamžitě znát. „Prvních dvacet zápasů jsem se fakt trápil, ale teď se povedl jeden, dva zápasy a sebevědomí jde okamžitě nahoru. Je to především o hlavě. Víc si věříte, máte najednou víc štěstí, prostě je to lepší,“ pochvaluje si na závěr střelec letos už osmi branek Petr Zahradník.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020