Menu +

V bodování 1. ligy přeskočil třebíčský Obdržálek jihlavského Bakuse

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Ani Radek Duda, ani Jan Čaloun, nebo mistr extraligy z minulé sezony Milan Procházka, ale Petr Obdržálek. To je jméno momentálně vedoucího muže kanadského bodování celé první ligy. Páté místo patří druhému z vynikajícího třebíčského útočného dua, Lukáši Nahodilovi. Třetí do party Marek Laš je čtrnáctý. (zdroj: www.hokej.cz)
Sdílejte článek
 

Roste v Třebíči nový Mikeska, Čermák, nebo Eliáš?

Aktuálně vedoucí muž bodování celé první ligy, Petr Obdržálek
Už mnoho sezón neměla Horácké Slavia v sestavě takové útočné klenoty, jako v právě probíhajícím ročníku 2009 - 2010. V počtu získaných bodů se třebíčští hračičkové Petr Obdržálek a Lukáš Nahodil můžou směle srovnávat s útočníky Michalem Mikeskou, nebo Leošem Čermákem, třebíčskými odchovanci, kteří se do velkého hokeje vydali ze stejného ledu, na němž teď řádí Obdržálek s Nahodilem.
Kombinacemi a lehkostí hry pak dvojice z aktuálně prvního a pátého místa tabulky kanadského bodování první ligy připomíná slavný útok Michal Kaňka – Robetr Holý – Jakub Žiška, který táhl Horáckou Slavii několik sezón po sobě a udivoval právě skvělou kombinační hrou.

Nové jméno na čele bodování první ligy – Petr Odbdržálek

Díky třem asistencím v utkání s Berounem se do čela kanadského bodování vyšvihl útočník Horácké Slavie Petr Obdržálek. Na druhou pozici tak odsunul dlouholetou oporu Dukly Jihlava, momentálně zraněného matadora Oldřicha Bakuse.

Lukáš Nahodil si drží vysokou výkonnost i ve druhé sezóně mezi muži
Petr Obdržálek nasbíral ve čtyřiadvaceti utkáních 31 bodů za deset branek a dvacet jednu asistenci.

Jméno Lukáše Nahodila jako velkého hokejového talentu se v Třebíči skloňuje už několik sezón. Šikovný centr od prvního zápasu mezi muži svoji pověst potvrzuje. Loni se mu dařilo ve dvojici s Vilémem Burianem, letos ho trenéři dali k Petru Odbržálkovi a tato spolupráce se ukázala být ještě plodnější.
Lukáš Nahodil v pětadvaceti utkáních získal dvacet osm bodů za dvanáct branek a šestnáct gólových přihrávek.

Poctivý bojovník, pro kterého není žádný puk předem ztracený, a který se neváhá položit do střely soupeře, to je Marek Laš. Levé křídlo, které se před touto sezónou vrátilo na mateřský led z Plzně, stíhá nejen plnit obranné úkoly na jedničku, ale skvěle si vede i ve sbírání kanadských bodů.
Ve dvaceti pěti utkáních jich Marek Laš získal už dvacet dva, což mu vyneslo skvělé čtrnácté místo mezi všemi hráči celé soutěže.
Marek Laš nastřílel deset branek a přidal dvanáct přesných přihrávek.

Bodování třebíčských obránců vede Lukáš Sláma

Lukáš Sláma, poctivými výkony až na špici bodování obránců HST
V obranných řadách je výraznou osobností Marcel Hrbáček, který, pokud to zdraví dovolí, odehraje letos svůj zápas číslo 600 v dresu Horácké Slavie Třebíč. Pokud se však kanadského bodování beků týká, tam Horákům zatím výrazná osobnost chybí.

Nejlépe je na tom Lukáš Sláma, kterému patří sedmatřicátá pozice za dvě branky a pět asistencí. Sláma v pro obránce důležitém ukazateli +/- získal zatím +5 bodů.

Hned tři obránci Horácké Slavie se srovnali na padesátém až padesátém druhém místě.
Padesátá příčka patří Marcelu Hrbáčkovi jedenapadesáté místo obsadil Radim Ostrčil a padesátý druhý je zatím člen reprezetačního týmu do dvaceti let, Jakub Kania.

I golmani jsou oporami mužstva

Jakub Lev odchytal nejvíc minut v brance Třebíče, úspěšnost drží přes 90%
Z brankářské trojice Štůrala, Lev, Míča je na tom zatím nejlépe prvně jmenovaný. Tomáš Štůrala jezdí do Třebíče vypomáhat ze Zlína a drží průběžnou šestou příčku mezi všemi gólmany, kteří zatím v soutěži nastoupili. Štůrala drží průměrnou úspěšnost na výborných 2,82 branky na zápas a procentuálně má úspěšnost 92,52%.

Velmi dobře si vede i Jakub Lev, který v brance Horácké Slavie strávil více minut než Štůrala, konkrétně 953. Jeho průměr obdržených branek na zápas je 3,46 a procentuální úspěšnost překročila 90%. Přesně je to 90,53%.
Pavel Míča zatím letos odchytal jen málo minut a za výše jmenovanými brankáři má pozici dosti těžkou. Přesvědčit trenéra musí především poctivým přístupem k tréninku a pak jeho šance určitě přijde.

Podobné články

Aktuální zprávy

Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny

05.07.2020
Aktuální zprávy

Top zápasy podzimu. Aneb proč si pořídit permanentku?

01.07.2020
Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

17.06.2020