Menu +

Horácká Slavia bude moci v pondělí proti Porubě zaokrouhlit svou vítěznou sérii už na deset zápasů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného v sobotu díky proměněným přesilovým hrám zdolali silný Vsetín a nyní se chystají na další těžkou váhu, kterou je ambiciózní Poruba. Bílé hvězdy jsou zatím se ztrátou pouze jediného bodu z devíti bitev na prvním místě tabulky a na svého soka mají náskok čtrnácti bodů. Poruba má však o jeden odehraný zápas méně. Jmény napěchovaný ostravský celek by se rád viděl na vyšších příčkách, které mu byly, podle různých predikcí v okurkové sezoně předepisovány. Nutno ale zmínit, že tabulka je velmi vyrovnaná a každá výhra, či zaváhání jakéhokoli týmu může znamenat skok o několik příček, nebo naopak pád dolů. První buly zápasu mezi Třebíčí a celkem ze třetího největšího města České republiky padne v pondělí v 18:00 na zimním stadionu v Porubě.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy v sobotu na domácím ledě získaly skalp Vsetína a připsaly si už devátý úspěch v řadě. Třebíčští hokejisté zatím zažívají úžasný start, ale i přes všechny úspěchy zůstávají stále pokorní a pečlivě si připravují zápas od zápasu. Trenérský štáb zatím své svěřence na soupeře bravurně připravuje a parta okolo kapitána Ladislava Bittnera dokáže držet otěže zápasu i proti papírově silným soupeřům. Bodová produkce je navíc rozložena do všech čtyř formací, což je jeden z majoritních důvodů třebíčského úspěchu. Proti Valachům měly bílé hvězdy i pětici dvoubodových hokejistů. Konkrétně Matěje Psotu, Martina Šťovíčka, Vojtěcha Střondalu, Václava Krliše a Lukáše Nedvídka. Navíc se Horácká Slavia konečně dokázala vícekrát prosadit v početní výhodě, což ji v předešlých kláních velmi trápilo. Proti Vsetínu se ale při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě trefila hned čtyřikrát. Jediné mínus tohoto zápasu je, že přibylo několik šrámů. O tom a také o přípravě na Porubu hovořil hlavní trenér Kamil Pokorný.

„Teď máme před sebou první vložené pondělí, takže ty zápasy jdou rychle po sobě. My jsme se snažili po tom těžkém a vítězném utkání se Vsetínem rychle zregenerovat a zítra už vlastně odjíždíme do Poruby. ”

„Uvidíme, jak to bude vypadat, co se týče sestavy, protože někteří hráči mají ze včerejšího zápasu nějaké šrámy. Do zápasu s Porubou pravděpodobně nenaskočí Jiří Hunkes, který nehrál ani se Vsetínem, jelikož je zraněný. Ale určitě chceme hrát v Porubě kvalitní hokej a sáhnout si na nějaké body, i když víme, že Poruba se netají velkými ambicemi, a že má kvalitní a široký kádr. Myslím si, že jsme si dokázali už v těch zápasech, které jsme absolvovali, že jsme schopni získávat body, a tak věřím, že kluci zítra nechají na ledě všechno. My budeme chtít být zase úspěšní. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Václav Krliš (6+5), Michal Vodný (4+7)

nejlepší střelec: Václav Krliš (6+5)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (4+7), Lukáš Nedvídek (2+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,95%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Jakub Stehlík, L. Forman, Poizl, Mlčák, M. Furch, Tureček – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Burian, D. Sklenář, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

HC RT TORAX Poruba

Poruba se rozhodně netají svými ambicemi na velký úspěch v letošní sezoně Chance ligy. Zatím však ještě naplno neukázala potenciál týmu a je až na jedenácté pozici, což vzhledem ke změnám v kádru, které tento ostravský celek provedl, rozhodně není uspokojující. Poruba do svých řad získala Pavla Jenyše, který má zkušenosti ze zámoří i z české Extraligy. Po sezoně v Košicích tento hokejista přijal nabídku Poruby a zatím ji společně s Petrem Stloukalem střelecky táhne. Daří se i Tomáši Gumanovi, který se po přesunu z Kladna rychle aklimatizoval a platí za nejproduktivnějšího hráče týmu. Celek z Ostravy lovil i v zahraničí a přivedl Kanaďana Sama Bittena, který má zatím průměr půl bodu na zápas. Opomenout nesmíme ani asi největší úlovek, který Poruba získala do svých řad. Je jím českým fanouškům dobře známý Martin Réway, který přišel v průběhu sezony a vedení od něj očekává velké věci. Tento slovenský hokejista, kterému mnozí skauti předpovídali budoucnost v NHL, si v prvních dvou kláních připsal dvě gólové nahrávky.

Do brankoviště přibyl Adam Brízgala, ale post jedničky zatím stále drží pevně ve svých rukou zkušený Lotyš Ervins Muštukovs.

Poruba musela po dvou porážkách s Vrchlabím a Litoměřicemi znovu zabrat, aby udržela krok se středem tabulky a měla šanci se prodrat na vyšší příčky. To se jí proti pražské Slavii nakonec podařilo. K vítězství výrazně přispěl Tomáš Guman, který k jedné trefě přidal i dvě nahrávky. I tak je ale celek z města Ostravy zatím pouze jedenáctý. Tabulka je ale velmi nahuštěná a vše může být ze dne na den jinak.

Statistiky hráčů HC RT TORAX Poruba

lídr kanadského bodování: Tomáš Guman (2+7)

nejlepší střelec: Pavel Jenyš (4+3), Petr Stloukal (4+0)

nejlepší nahrávač: Tomáš Guman (2+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ervins Muštukovs 91,96%, Adam Brízgala 81,25%

Sestava Poruby z minulého utkání: Muštukovs – Houdek, Husa, Szathmáry, Kozák, Voráček, Urbanec, Žovinec – Réway, Vachovec, Korkiakoski – Guman, Bitten, Jenyš – Špaček, Toman, Kanko – Gřeš, Hotěk, Hrníčko.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít proti Zubrům natáhnout svou sérii výher už na jedenáct zápasů

12.10.2021