Neporazitelnost trvá! Nájezdové drama v Porubě rozhodl Forman

Letos poprvé se Chance liga hrála i v pondělí, přičemž pro třebíčské hokejisty byl tento ne úplně tradiční termín šťastným. Zápas s Porubou nabídl nesmlouvavou bitvu, která nakonec dospěla až do samostatných nájezdů. V nich se prosadilo všech pět třebíčských exekutorů. Autorem vítězné branky se stal Lukáš Forman, šikovný obránce přelstil porubského brankáře Brízgalu přesně mířenou ránou mezi betony.

10.kolo, pondělí 11.10.2021
POR POR
1:2sn0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 55. Bitten (Guman, M. Houdek) – 40. Střondala (Jakub Stehlík, Nedvídek), rozhodující samostatný nájezd L. Forman. Rozhodčí: Skopal, Koziol – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC RT TORAX Poruba: Muštukovs – M. Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, Urbanec – Vachovec, Korkiakoski, Guman – Bitten, Hrníčko, Jenyš – Häring, Hotěk, Gřeš – Kanko, R. Toman, Brodek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, Jakub Stehlík, L. Forman, Mlčák, M. Furch, Tureček – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Burian, D. Sklenář, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

Úvodní třetina odstartovala poměrně svižně, Poruba se lídra tabulky nezalekla a sváděla s ním vyrovnaný boj. Ani jeden celek si nicméně nevytvářel vyloženě gólové šance. Nejzajímavější momenty tak přišly při vyloučeních. Ve dvanácté minutě putovali za hrubost na trestnou lavici Houdek a Stehlík. Na konci periody si pak trest vykoledovali i Hrníčko a Voráček. Gólman Muštukovs si ale se všemi třebíčskými střelami poradil, při odchodu do kabin tedy platil stav 0:0.

Také většina prostřední části byla na gólové pokusy spíše chudší. Za Porubu to před bránou zkoušeli Žovinec a Hrníčko, ani na jednoho se však štěstí neusmálo. Na konci třetiny pak znovu rozhodčí potrestali Tomáše Voráčka, což znamenalo velký tlak hostů. A sedm vteřin před zazněním sirény se nakonec mohla Třebíč radovat. Autorem branky byl porubský odchovanec Vojtěch Střondala.

Ostravané se v koncovce tlačili do útočného pásma. Ve velké šanci se ocitli Korkiakoski a Houdek, jejich akce ale gólem neskončila. V čase 54:44 se už ale RT TORAX přeci jen dočkal, Samuel Bitten tečoval Houdkovu ránu, prostřelil Jekela a srovnal stav utkání. A protože ve zbývajícím čase už Porubští nemířili přesně, zápas se musel prodlužovat.

V nastaveném čase unikl hostujícím obráncům Pavel Jenyš, jeho průnik ale k brance nevedl. O konečném výsledku se tak rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Prvních devět bylo nevídaně proměněno. Až na trefu Lukáše Formana nenašel odpověď Šimon Szathmáry a Horácká Slavia tak udržela svou neporazitelnost.

Pavlína Vítková - HC RT Torax Poruba

Jiří Šejba - HC RT TORAX Poruba 2011: Myslím, že Třebíč je nejlepší soupeř, který tady hrál. Jsou teď v pohodě díky tomu, že mají náskok. My jsme se snažili přizpůsobit tomu, co nám zůstalo - některé hráče máme zraněné, některé nemocné... A měli jsme zbytečně hodně vyloučených. Jinak jsme ale odehráli dobrý zápas. Ve třetí třetině šlo vidět, že jsme si šli za gólem, a ten bod jsme si určitě zasloužili. V prodloužení jsme měli šance, jeli jsme sami na bránu... Jenže Jekel patří k dobrým gólmanům. Je to určitě škoda, sahali jsme i po druhém bodě, v penaltách se našim střelcům podařilo góly dát, chtělo to i něco pochytat.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Podali jsme dnes výborný, takticky velmi dobře zvládnutý výkon. První třetina byla z obou stran hodně opatrná. Ve druhé jsme pak měli navrch a v závěru se nám podařilo využít přesilovou hru. Do třetí třetiny jsme chtěli jít s pevnou obranou, čekali jsme nápor domácích. Myslím, že jsme i třetí třetinu zvládli výborně, gól jsme dostali po nešťastném odrazu puku k domácímu hráči na vrchol kruhu. Prodloužení nerozhodlo a ty nájezdy... To jsem snad ještě nezažil. Naši hráči proměnili všech pět, hosté čtyři a Pavel Jekel ten poslední zlikvidoval. Znovu opakuji, že jsme podali výborný týmový výkon, soupeř nás držel u mantinelů, moc nás nepouštěl před bránu. Byl to dnes hodně těžký zápas. Ale zvládli jsme to, se dvěma body jsme spokojeni, vážíme si jich a jdeme dál. Další těžké zápasy jsou před námi, další už ve středu s Přerovem.