Menu +

Horáckou Slavii čeká v krátkém časovém sledu další utkání. Tentokrát míří na led Zubrů!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Družina Ladislava Bittnera se z domácího ledu přesouvá do Přerova, kde změří síly s tamními Zubry. Ti po další ztrátě bodů spadli až na osmé místo tabulky, ale rozdíly nejsou tak markantní. Mohou se tedy brzy vrátit zpět. Svěřenci Kamila Pokorného doma opět úřadovali v přesilovkách, a zlomili tak smůlu z posledních duelů. Se Zubry má Horácká Slavia letos vyrovnanou bilanci. Podaří se bílým hvězdám dobýt horký led soupeře? Střetnutí Třebíče s celkem z Olomouckého kraje je na programu ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Přerově. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčská parta má za sebou třaskavý duel se svou jmenovkyní, v němž padlo celkem sedm branek. Navíc hned šest při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Bílé hvězdy svému sokovi zasadily čtyři tvrdé lekce z přesilových her a hosté naopak k jednomu využití početní výhody přidali i trefu v oslabení. Svěřenci Kamila Pokorného vedli už 4:1, ale sešívaní v hektickém závěru dokázali bitvu pořádně zdramatizovat. Po kontaktní brance jim ovšem nezbylo dost času na případné srovnání. Horácká Slavia tak konečně zlomila zápas na svou stranu a po třech duelech bodovala.

Z výhry v základní hrací době měl pochopitelně radost třebíčský lodivod Kamila Pokorný, který dal týmu za cíl doma zvítězit. Hráčům však připomněl závěr zápasu, kdy přišlo zbytečné inkasování, díky němuž se Slavia vrátila opět do hry.

V klání se opět rozstřílel kapitán Ladislav Bittner, který si díky dvěma přesilovkovým trefám vybojoval zpět druhou pozici v tabulce střelců za nepolevujícím Lukášem Žálčíkem. Dvakrát asistoval i Martin Dočekal, který se navrátil do elitní desítky kanadského bodování soutěže. Na třetí dělenou pozici v počtu asistencí se vyšvihl i Michal Vodný. Válí i Matěj Psota s Antonínem Bořutou.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (10+15)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (15+8)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (3+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,61 %, Jan Mičán 89,31 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Kříž, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Krliš, D. Michálek, Ferda (A) – Meluzín, Vodný, Malý – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy proti své pražské jmenovkyni kralovaly přesilovým hrám, v nichž vsítily všechny čtyři branky. Díky tomu si svou úspěšnost zvýšily na 27,08 % a vyšvihly se v tomto hodnocení na první místo před Litoměřice. Zubři jsou v tomto ohledu na sedmé pozici s hodnotou 18,63 %. Zubři se mohou opřít o své oslabení, které je páté nejlepší v soutěži s úspěšností 84,91 %. Horácká Slavia je na osmé pozici s číslem 82,95 %. Přerov ovšem nejvíce trápí častá vyloučení, jelikož jsou čtvrtým nejtrestanějším týmem vůbec. Svěřenci Kamila Pokorného naopak faulují jen velmi zřídka.

HC Zubr Přerov

Zubři v poslední době v kláních výsledkově tápou, což zapříčinilo i jejich strmý pád až na osmou pozici. Tým nehraje špatně a několik zápasů bylo velmi vyrovnaných až do poslední minuty. Co to ale bylo platné, když na kontě získaných bodů svítila nula. Tým z posledních pěti duelů padl celkem čtyřikrát. Z toho jednou po nájezdech. Navíc při vyrovnanosti soutěže se tato nelichotivá bilance brzy podepsala na postavení v tabulce.

Kádr v průběhu listopadu prošel několika citelnými změnami. Tým opustil obránce Jakub Kubeš, který si v osmi zápasech připsal skvělých pět bodů, ale překvapivě se s klubem rozloučil a odešel ke konkurenci. Jako náhradu vedení přivedlo na hostování ze Zlína Martina Novotného.

Celek z Olomouckého kraje v týmu nemá dané lídry, kteří by výrazně táhli své spoluhráče vzhůru. Zubři pracují jako dobře namazaný stroj a hrají týmově ze zajištěné obrany. Minimálně na patnáctibodovou hranici se totiž dostali pouze dva hráči. Navíc pouze pětice hráčů má více než deset bodů, a přesto je Přerov na tyto poměry vysoko.

Statistiky hráčů Zubr Přerov

lídr kanadského bodování: Jakub Svoboda (7+10)

nejlepší střelec: Jakub Svoboda (7+10)

nejlepší nahrávač: Jakub Svoboda (7+10), Antonín Pechanec (6+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Michal Postava 93,51 %, Daniel Král 94,92 %, Michael Petrásek 93,57 %, Lukáš Klimeš 91,07 %

Sestava Přerova z minulého utkání: D. Král – Kudělka, Černý, Chroboček, Krisl, Hrdinka, Novotný, Ševčík – Doležal, Ministr, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Indrák, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Dvořák, Goiš.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023