Bílé hvězdy udržely v Přerově těsné vedení a odváží si tři body

T ř e b í č - Velmi těsné skóre přinesl duel mezi Horáckou Slavií a Přerovem. První branka přišla sice už ve druhé minutě, kde se prosadil Erik Meluzín, ale pak už mlčely pušky na obou stranách. I přes mohutnou střeleckou převahu na obou stranách se totiž kralovali oba brankáři a další trefy už se fanoušci nedočkali. Třebíč si tak z ledu soupeře odvezla všechny body.

28.kolo, středa 7.12.2022
PRE PRE
0:10:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Meluzín (Malý, Vodný). Rozhodčí: Vrba, Grygera – Vašíček, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 608. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:1.
HC ZUBR Přerov: Da. Král – R. Černý, Kudělka, Krisl, Chroboček, M. Novotný, Hrdinka, Ševčík – Svoboda, Süss, Doležal – Březina, Pechanec, Svoboda – F. Dvořák, Ministr, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Meluzín, Vodný, Malý – Krliš, Šilhavý, Svoboda.

Bílé hvězdy do utkání vlétly, jak nejlépe mohly, když už ve druhé minutě rozvlnily soupeřovu síť. Zubři totiž při své útočné akci zapomněli na zadní vrátka, čehož využil po přihrávce od Jakuba Malého Erik Meluzín, který v samostatném úniku svižnou střelou otevřel skóre utkání. Zubři mohli ihned srovnat stav z přesilové hry, ale Pavla Jekela zachránila branková konstrukce. Gólem neskončila ani nabídka Chrobočka. Tu Březina napálil pouze do rychle přesunutého Jekela.

A Přerov dál pokračoval v dobývání třebíčské klece. Rok Macuh už se chystal svůj bekhendový pokus uklidit do branky, ale i on ztroskotal na fantastickém maskovaném muži. Na druhé straně prchli do přečíslení Martin Dočekala a Ladislav Bittner. Druhý jmenovaný ovšem se svou kličkou proti Královi neuspěl. O pár minut později to zkoušel opět Martin Dočekal se svým parťákem Psotou, ale ani jeden z nich recept na gólmana Zubrů nenašel. Brankou do šatny mohl skončit pokus Davida Michálka, ovšem skvělý Král se znovu vyznamenal.

Ve druhé periodě chyboval přerovský Krisl, když namazal na hůl Davidu Michálkovi, ale naštěstí pro něj třebíčský forvard toto zaváhání nepotrestal. Pokus Davida Turečka tečoval těsně před Králem duchapřítomný Ladislav Bittner a puku nechybělo mnoho, aby zaplul až do sítě.

Oba gólmani předváděli dechberoucí zákroky a hokejisté jen zvedali hlavy ke stropu haly, protože už byly pomalu popírány základní fyzikální zákony. Po několika obrovských příležitostech na obou stranách si obrana Zubrů nepohlídala Ladislava Bittnera, který tváří v tvář Královi s bekhendovou kličkou neuspěl. Ten samí hráč po Chrobočkově zaváhání mohl konečně vrátit Třebíči klid na hokejky, ovšem Král již po několikáté úřadoval.

Bílé hvězdy se do dvoubrankového trháku nedostaly ani na startu závěrečné třetiny základní hrací doby, kdy měly k dispozici početní výhodu. Nejblíže byl Miroslav Holec, ale břevno mu zabránilo v radosti. Již při hře pět na pět těsně minul levou tyč Martin Dočekal. Pro Přerov to byly velmi krušné chvíle.

Blízko srovnání byli Zubři po teči Doležala, ale puk orazítkoval pouze obě tyče a vypadl ven. Neuspěl ani osamocený Březina před brankou, a domácí tak doma padli tím nejtěsnějším možným rozdílem.

Autor: Viktor Pavlovec

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes zaslouží pochvalu všichni naši hráči od brankáře až po všechny hráče v poli. Zápas jsme odehráli výborně po taktické stránce, ale po dvou třetinách mělo být skóre mnohem vyšší v náš prospěch. Domácím ale fantasticky zachytal brankář nebo jsme ve vyložených šancích selhali. Jak už to v takovýchto zápasech bývá, ve třetí třetině jsme šli do několika oslabení, hráli jsme oslabení nejen čtyři proti pěti, ale i tří proti pěti, ale hráči to zvládli. O vítězství jsme museli v závěru tvrdě bojovat, vyžrali jsme si to až do poslední vteřiny.

Robert Svoboda - HC ZUBR Přerov: Trápíme se v koncovce, je to těžký boj. Snaha tam byla, neproměnili jsme přesilovku pět na tři. Jak se říká, leží na nás deka. Hráči, kteří to táhli celou dobu, jsou teď v útlumu.