Menu +

Konečně mi to tam spadlo, těší Meluzína. Těsné zápasy má radši

Ohlasy po utkání
Na svou další branku čekal Erik Meluzín poměrně dlouho. Dočkal se v pravou chvíli. Byl to právě on, kdo rozhodl o těsném a důležitém triumfu bílých hvězd na ledě Přerova. Když ve 3. minutě najížděl na brankáře Daniela Krále zcela sám, hned věděl, jaký způsob zakončení zvolí. „Střela na vyrážečku nebo mezi ruku a tělo je mým oblíbeným zakončením," hlásí.
Sdílejte článek
 

Zápas v Přerově Horákům vyšel, svěřenci hlavního trenéra Kamila Pokorného si po těsné a cenné výhře 1:0 připsali do tabulky důležité tři body. „Jsou to pro nás super tři body. Sice jsme dali jen jeden gól, ale celý tým hrál výborně do obrany, ubránili jsme všechna oslabení, a právě díky tomu jsme dokázali nad silným Přerovem vyhrát,“ pochvaluje si střelec vítězného gólu Erik Meluzín.

„V hokeji se moc nestává, že byste vyhráli 1:0, ale i takové zápasy jsou. Jsme rádi, že se to povedlo zrovna nám,“ pokračuje.

Meluzínova vítězná trefa přišla hned zkraje zápasu, konkrétně ve třetí minutě. „Skočil jsem na led a dostal výbornou přihrávku od Jakuba Malého. Jel jsem sám na gólmana, přičemž střela na vyrážečku nebo mezi ruku a tělo je mým oblíbeným zakončením, takže jsem hned věděl, co udělám,“ popisuje rychlonohý šikula klíčový moment středeční bitvy.

„Konečně mi to tam spadlo,“ ulevil si.

„Cítím se líp."

A dodává: „Cítím se líp, jsem rád, že gól padl ve chvíli, kdy jsme ho opravdu potřebovali. Samozřejmě to potěší víc, než když ho dáte a vyhrajete třeba 6:2. Těsné zápasy mám radši.“

Krizovou chvíli přestáli Horáci v závěrečném dějství, kdy s vypětím všech sil přečkali takřka dvouminutovou přesilovku soupeře 5/3.

„Kluci, kteří na oslabení chodí, tak předvedli výbornou práci. I díky tomu jsme se mohli na konci zápasu radovat. Přesilovka 5/3 je samozřejmě velká výhoda,“ ví Meluzín.

Zubři dost možná neměli potřebný klid na hokejkách. V posledních zápasech se totiž Moravané trápí a jejich psychické rozpoložení mohlo hrát důležitou roli. „Je pravda, že jim to v posledních zápasech nejde, ale i tak byli velmi nepříjemným soupeřem. Dobře bruslí, mají dobrou taktiku a šikovné hráče,“ líčí třebíčská jednadevadesátka.

„Pokud budeme v sobotu pokračovat v tom, co po nás chtějí trenéři, můžeme v klidu vyhrát."

Nechyběly ani v hokejovém prostředí obvyklé hecovačky. „Za Přerov hrál Jan Süss, známe se z Komety a při rozbruslení jsme prohodili pár slov. Vždycky je speciální, když hrajete proti známé tváři,“ je si vědom Erik Meluzín.

V sobotu čeká bílé hvězdy poslední duel před reprezentační přestávkou. Do Třebíče dorazí Frýdek-Místek. „Bude to zápas podobný tomu s Přerovem, zase nahoru dolů. Dneska si odpočineme, zítra máme trénink, přičemž pokud v sobotu budeme pokračovat v tom, co po nás chtějí trenéři a pokud do toho dáme sto procent, tak si myslím, že můžeme v klidu vyhrát,“ uzavírá třebíčský forvard.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Odehráli jsme super zápas, od začátku jsme do toho vlítli, říká Patrik Fajmon

05.02.2023
Ohlasy po utkání

V Šumperku jsme nevyužili šance, mrzí Pšeničku. Třebíč jako restart. A co zámoří?

02.02.2023
Ohlasy po utkání

Začátek jsme trochu zaspali a od toho se zápas odvíjel, říká Matyáš Svoboda

31.01.2023