Menu +

Matěj Psota: Koláčky od paní Šťovíčkové jsou skvělé!

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Třebíčští jsou blízko předkolu play-off, jelikož ve čtvrtek porazili Frýdek 3:2 po nájezdech. A nálada v kabině je dobrá, ještě aby ne, když to byla osmá výhra v řadě. Hotovo ještě ale není, již tuhle sobotu čeká Horáky derby s Jihlavou a na programu bude opět projekt Dvakrát v roce Vánoce! „Bylo by i fajn, kdyby diváci donesli nějaké dárky pro děti, třeba oblečení, drogérii a tak podobně. I já něco doma najdu a donesu,“ přiznává třebíčský šikula Matěj Psota, který se rozpovídal o několika tématech na webu HOKEJ.CZ
Sdílejte článek
 

Chtěl by v Třebíči působit i v budoucnu? Proč nemá sociální sítě? Kompletní rozhovor zde.


Jak bys hodnotil utkání s Frýdkem?
Soupeř byl od začátku lepší a aktivnější. Měl lepší pohyb a my to museli otáčet. Naštěstí jsme na to našli sílu a obrátili to. Měli jsme zbytečné fauly, které nás hodně srážely. Soupeř se vždy v početní výhodě nakopl. Ale závěr zápasu byl náš a je jedině škoda, že jsme už tam nerozhodli z nějaké šance.

Dlouho jste prohrávali o jednu branku, nakonec v 53. minutě vyrovnal Ladislav Bittner. Jak jsi to viděl?
My jsme udrželi kotouč v pásmu. Já jsem si prohodil místo s Michalem Furchem, ten se poté z pozice beka dostal do rohu a skvěle dostal kotouč před branku, kde ho Láďa dorazil. Byla to skvělá akce až do kuchyně.

Po této brance jsme hodně ožili a diváci vás hnali ještě za další trefou.
Nakoplo nás to hodně. Hráli jsme přece doma, navíc byla skvělá atmosféra. V Třebíči mám rád, že když hrajeme odvážný hokej, bojujeme a snažíme se ze všech sil, tak nám to lidi umí vrátit.

Prodloužení tři na tři bylo hodně opatrné, že ano?
Hrálo se o důležité body, nikdo nechtěl udělat chybu. Ale taky jsme tam měli nějaké šance, třeba já to tam asi dvakrát spálil.

Ladislav Bittner ti nahrával již skoro do prázdné branky. Co se tam stalo, že z toho nebyl gól?
Láďa si skvěle položil obránce, já jsem čekal, že nahrávka přijde dřív, takže jsem si už šteloval hokejku. On mi dal přesný puk, ale já ho vůbec netrefil. Byla to moje chyba.

Duel došel až do nájezdů, které si rozhodl ty v deváté sérii. Věděl jsi hned, co uděláš?
Já jsem viděl, že se brankář nechal předtím položit, když na něj jel Michal Vodný. On to udělal krásně, ale trefil jen jeho beton. Kdyby to zvedl, tak by to dal také. Takže tohle byla má inspirace. Jinak ale nad nájezdy nepřemýšlím. Snažím se rozhodovat přirozeně a rozhoduji se až před gólmanem.

Řekl sis sám o nájezd?
Ne. Já vždycky čekám, zda mě trenér nominuje. Když dostanu důvěru, tak nemám problém, abych jel. Věřím si i na to a potěšilo mě, že jsem to proměnil.

Momentálně jíš nějaké „vítězné“ koláčky, nebo o co se jedná?
Jsou to koláčky od mamky Martina Šťovíčka a jsou excelentní. Má je fakt skvělé. Jak si je vychutnávám, tak se těžce soustředím na to, co zrovna říkám.

Často vám paní Šťovíčková připravuje takové pokrmy?
Je naše vrchní pekařka, vždy nám něco připraví. My si toho vážíme a máme z toho velkou radost.

Nevysloužil si váš spoluhráč skrz to nějakou přezdívku v kabině?
Zatím ne. Takže něco jako Pekárna Šťovíček v kabině nepadá.

Foto: Jiří Koutník

Pojďme zpátky k hokeji. Nyní máte náskok na Frýdek již osm bodů. Jak vám to zní?
Je to velká úleva. My jsme věděli, že kdybychom prohráli, tak hrajeme s Frýdkem ještě jednou a náskok by nemusel být už takový. Je skvělé, že to máme ve svých rukách. Před pár zápasy ta situace byla úplně jiná. My museli vše vyhrávat a čekat, až zaváhá Frýdek. Teď se to naštěstí otočilo.

Vyhráli jste už poosmé v řadě a od příchodu trenéra Nováka se vám daří. Čím to?
Hrajeme jiný systém než předtím. Máme podle mě i lepší pohyb. Snažíme se být i hokejovější. Nějak nám to zkrátka sedlo, i v kabině jeden za druhého makáme. My jsme tu vždy měli dobrou partu. Je to tady takové rodinné. Navíc, když za námi stojí fanoušci, tak umíme pořádně zabrat.

I tobě osobně se velmi daří. Bodoval jsi dokonce osmkrát po sobě.
Jsem rád, že jsem se do toho teď dostal, protože na začátku sezóny jsem se léčil ze zranění. Já si to hlavně užívám. Hokej tady mě baví. Těším se vždy na každý den, jak se budu moct sklouznout na ledě. A samozřejmě na spoluhráče.

V sobotu vás čeká domácí derby s Jihlavou a teoreticky se může už rozhodnout. Máte to v hlavách?
Bylo by fajn, kdybychom body udělali. Kdyby navíc ztratil Frýdek, bylo by hotovo. Máme z dvanácti zápasů jedenáct výher, tak proč bychom to měli přerušovat? Ale nechci nic zakřiknout. Věřím, že přijde hodně lidí. Bude tu i hezký projekt pro děti z dětského domova. Takže, proč nepodpořit děti a zároveň tu neukázat hezký hokej? Bylo by i fajn, kdyby diváci donesli nějaké dárky pro děti, třeba oblečení, drogérii a tak podobně. I já něco doma najdu a donesu.

Co říkáš na fanoušky? Věříš, že jich dojde hodně na derby?
Doufám, že ty lidí teď bavíme. Snad přijdou i na Jihlavu. Mám rád, když lidi začnou skandovat náš vítězný chorál. Na to se vždy těšíme. Proto ten sport člověk i dělá.

Na hokejce máš nyní oranžovou omotávku ještě z akce O kapku lepší hokej. To se ti tak líbí?
Ta akce se mi moc líbila. Vlastně mně se líbí všechny takové projekty. My jsme vždy rádi, když se můžeme zapojit také. Chtěli jsme hrát o kapku lepší hokej, začali jsme pak vyhrávat, tak jsem si říkal, proč ho nehrát dál. Oranžová omotávka mi navíc sedí, lépe se mi periferně kouká. Proto s ní hraji nadále.

Rozhodující nájezd Matěje Psoty

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020