Další důležitý krok do play off! Drama s Frýdkem rozsekl v nájezdech Psota

T ř e b í č - Další překážka na cestě do vyřazovacích bojů je zdolána. Bílé hvězdy dokázaly zvládnout klíčové utkání s Frýdkem-Místkem. Svěřenci trenérů Nováka a Barvíře sice během zápasu dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali ukázat sílu svého charakteru a vyrovnat. Utkání proto skončilo po základní hrací době nerozhodně 2:2. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy. V nich se stal třebíčským žolíkem Matěj Psota. Šikovný útočník provedl parádní blafák, který odpálil ohromnou radost mezi všemi příznivci bílých hvězd. Horákům tak zajistil druhý bonusový bod za výhru 3:2.

43.kolo, čtvrtek 27.2.2020
3:2sn1:2, 0:0, 1:0 - 0:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 13. Nedvídek (Szathmáry), 53. Bittner (Psota, Furch), rozhodující samostatný nájezd Psota - 4. Szturc (Klimša, Hrachovský), 19. Kafka (Stuchlík, Tomi). Rozhodčí: Skopal, Vrba - Polák, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1327. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, V. Čejka, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.
HC Frýdek-Místek: Suchánek – Matyáš, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Klimša, Tomi – Kofroň, Kaukič, Mikulík – R. Szturc, Hladonik, Martynek – Przybyla, Stuchlík, Motloch.

Do utkání lépe vstoupili hosté. Frýdek-Místek hned ve 4. minutě využil přesilovku, když po velkém závaru se před Pavlem Jekelem nejlépe zorientoval Roman Szturc, který dorazil střelu Ondřeje Hrachovského z levého kruhu.

Ve 13. minutě dokázali Třebíčští odpovědět. V početní výhodě Šimon Szathmáry nabil Lukáši Nedvídkovi, který vymetl pravý horní roh Suchánkovi branky.

Po opatrnější části hry to už vypadalo, že se do kabin půjde za vyrovnaného stavu. V 19. minutě ale zpoza branky vyslal krásnou zadovku hostující Stuchlík, kterou našel přesně čepel Petra Kafky, na jehož zakončení Jekel nedokázal zareagovat.

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí. Největší příležitost si vytvořil Šťovíček, po jeho ráně ale zvonila za Suchánkem pouze tyč. O pár minut později to byli hosté, kteří zahrozili. Hladoníkovu střelu po vhazování z pravého kruhu ještě doráželi jeho spoluhráči, ale Třebíčský gólman všechny šance soupeře pochytal.

Pár sekund před koncem třetiny se hostující Klimša objevil úplně sám před Jekelem v jasné gólové příležitosti. Klimša naznačil střelu forhendem, následně si puk přehodil na opačnou stranu a zakončil. Domácí brankář se ale natáhl a skvělým zákrokem vyrážečkou dostal puk mimo branku, a tak jsme se gólu ve druhém dějství nedočkali.

Po pár vteřinách třetí třetiny si šanci na skórování připravil Vodný, jehož střelu z levé strany ale Suchánek pokryl. Ve 45. minutě se ocitli tváří v tvář znovu Klimša s Jekelem. První jmenovaný z vrcholu brankoviště však ani napodruhé nedokázal přelstít výborně chytajícího Jekela a tak tento minisouboj znovu vyzněl lépe pro domácího brankáře. Chvíli poté na opačné straně kluziště pálil dvakrát po sobě Čejka, ale ani jeden z jeho pokusů neskončil za zády Suchánka.

V 53. minutě se už ale domácí dočkali vyrovnání. Michal Furch se s pukem natlačil před hostujícího gólmana, jenže nezakončil. Celou akci ale za něho dokončil Ladislav Bittner, který uplatnil svůj důraz v předbrankovém prostoru a prostřelil Suchánka z bezprostřední blízkosti mezi betony.

Horáci poté vycítili šanci a mohutně se snažili zlomit vývoj utkání na svoji stranu. Nedvídek zachytil rozehrávku hostů, předal kotouč Szathmárymu, na jehož dělovku byl ale hostující brankář připraven.

Do konce třetí periody se už nic nestalo, a tak se na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ šlo do prodloužení. V něm měli největší šanci domácí. Bittner s Psotou ujeli do přečíslení, první jmenovaný si počkal na položení obránce a naservíroval kotouč před branku, kde Psota nedokázal propálit Suchánka. Ani prodloužení tedy neurčilo vítěze a diváci tak byli svědky samostatných nájezdů.

V nájezdové loterii to bylo velké drama, když rozhodla až devátá série. Nakonec byli šťastnější hráči Třebíče, kteří proměnili tři nájezdy. Ten rozhodující si připsal Matěj Psota, který Suchánka překonal povedeným bekhendovým blafákem.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme se dnes dostávali do hry pomaleji, projevila se cesta i náročný zápas ze včera. Frýdek hrál výborně, měli výborný pohyb do útočné fáze. Zápas rozhodovaly přesilovky, které jsme taky moc neproměnili, ale myslím, že od třetí třetiny jsme si za tím vyrovnáním šli. Ve třetí třetině škoda, že se nám nepovedl vstřelit třetí gól. Prodloužení bylo vyrovnané s šancemi na dvou stranách a nájezdy to už je loterie. Dnes jsme samozřejmě rádi za dva body, chtěl bych poděkovat našim skvělým fanouškům za celou kabinu, že nás hnali za vyrovnáním.

Vlastimil Wojnar - HC Frýdek-Místek: V Třebíčí jsme chtěli vyhrát, což se nepovedlo. V bráně máme mladého kluka, který dnes chytal výborně. Zápas jednoznačně rozhodly přesilové hry, ze kterých se nám podařilo proměnit jen jednu, a nájezdy to už je loterie. Dalším důležitým faktorem byly nevyužité šance ve druhé třetině. Do příštího střetnutí jdeme s jasným cílem vyhrát.