Menu +

Příště musíme hrát důrazněji, burcuje Martin Sobotka

Ohlasy po utkání
K dalšímu přípravnému zápasu přijel do Třebíče náš tradiční prvoligový soupeř, tým Hradce Králové. Pro naše hokejisty to bylo již třetí přípravné utkání během čtyř dnů. Navíc se Hradec prezentoval jako nesmírně tvrdý a houževnatý soupeř, který šel do utkání s plným nasazením. Po utkání jsme o jeho hodnocení požádali Martina Sobotku.
Sdílejte článek
 

Hradec vstoupil do utkání lépe. V úvodní třetině byl rychlejší, lepší v kombinaci, dokázal si vytvořit tlak a často střílel na brankáře Luňáka. Ten však kromě jedné vyjímky v první třetině mužstvo podržel. Druhá třetina byla asi nejvyrovnanější z celého utkání. Třebíč vyrovnala hru a dokázala se dostávat do šancí. Ty však zůstaly nevyužity. Navíc v závěru prostřední části Horácká Slavia podruhé v zápase inkasovala. Ve třetí části již byla na hráčích obou mužstev patrná únava z náročného programu posledních dnů.

Útočník Horácké Slavie Martin Sobotka po utkání odpověděl na několik otázek.

Martine, dnešní zápas byl třetí přípravný a z dosavadních dvou prvoligových soupeřů byl ten dnešní zatím asi nejtvrdší, souhlasíte?

Nejtvrdší byl a na to my se musíme právě připravit. V 1. lize jsou takové všechny zápasy nebo většina z nich, a proto musíme být na tohle dobře připravení. Důežité je vždy na soupeře něco vymyslet, dnes se to moc nepovedlo.

Jak se Vám dnes hrálo se spoluhráči?

Šlapalo nám to myslím docela dobře. Občas vázla poněkud kombinace. Hrajeme spolu teprve asi čtrnáct dní, takže se sehráváme a ještě to není úplně ono. Není samozřejmě jisté, že spolu ale budeme v mistrovských zápasech takto nastupovat, to se ještě může všechno změnit.

Soupeř dal v zápase dva góly, vy ani jeden, byla to spíše otázka štěstí?

Myslím, že to není o štěstí. Byli jsme dnes nervózní v koncovce. Musíme do toho dát více důrazu. Střílet když je brankář soupeře zacloněn, aby neviděl, dorážet důrazně před brankou. To nám hlavně v dnešním zápase chybělo. Určitě musíme hrát důrazněji, zapracovat na tom.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020