TRE - HRK 0:2: Napotřetí vyšli střelci Třebíče naprázdno

T ř e b í č - Třetí přípravné utkání v pěti dnech čekalo hokejisty Horácké Slavie Třebíč. Na těch se však znatelně projevil nahuštěný zápasový program a týmu z Hradce Králové podlehli zaslouženě 0:2. Solidním výkonem se prezentoval především domácí gólman Luňák, který tak Třebíč zachránil od většího brankového přídělu.

přát., pátek 5.8.2005
0:20:1, 0:1, 0:0
HKR HKR
Branky a nahrávky: 4. Koudelka (Diviš, Vondráček), 40. Volráb (Kašík). Rozhodčí: Pokorný, Pacal, Drobílek. Vyloučení: 4:6, navíc Domin (HKR) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 250.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Sláma, Fryauf, Šefčík, Rehák, Bulička, Ščerban, Dvořák, Lučka - Pelán, Sobotka, Přibyl - Laš, Oliva, Látal - Topol, Zahradník, Caha - Culka, Čech (32.Martenek), Pešek.
Mountfield HK: Koutský (33.Dušek) - Mocek, Kolář, Šeda, Hendrych, Blanár, Čížek - Plíhal, Daňo, Vondráček - Koudelka, Diviš, Štolc - Domin, Suchý, Kašík - Volráb, Potůček, Luštinec.

Třebíčští nastoupili do zápasu s Filipem Luňákem v brance a Martinem Fryaufem v obraně. Naopak na soupice chyběl Marcel Hrbáček, který dostal pro toto utkání volno.

Hradec si v první třetině vynutil svojí hrou značnou převahu a domácí se museli tomuto tlaku bránit. Úspěšně se jim to dařilo až do páté minuty, v níž se střelecky prosadila posila červenožlutých Martin Koudelka po asistenci Diviše a Vondráčka. 0:1. Hradec měl v první třetině převahu až do jejího závěru, ale pozorný Luňák v brance Třebíče se již překonat nenechal. Střelci Hradce jakoby chtěli vyzkoušet pevnost Luňákovy masky, která dostala několik zásahů a vytěsnila puk do ochranné sítě.

Ve druhé třetině viděly zhruba dvě stovky přítomných diváků velmi vyrovnaný boj. Hradecká hra byla hodně tvrdá, místy až na hranici pravidel. Hráči Horácké Slavie se ale nenechali zahanbit, a tak bylo k vidění několik velmi tvrdých soubojů. A také několik přesilovek na obou stranách. Když už se zdálo, že tato část hry skončí bez branek, dostali domácí další možnost přesilové hry. Ta jim ale vůbec nevyšla, když jejich zaváhání potrestal ve čtyřicáté minutě Daniel Volráb a několik vteřin před sirénou zvýšil vedení Hradeckých na 0:2.Asistence byla připsána Martinu Kašíkovi, který do Hradce přišel z Prostějova.

Třetí třetina se vyznačovala snahou domácích o vstřelení branky. Hráči v bílých dresech však zároveň museli velmi pozorně hlídat protiútoky soupeře, neboť jeho akce byly velmi nebezpečné. Největší šance si Slavisté vypracovali v posledních pěti minutách, kdy se do samostatného úniku dostal agilní Marek Laš. Dušek, který v polovině utkání v brance Hradce Králové vystřídal Navrátila, si však s touto šancí poradil a Marek skončil v kotrmelcích za brankou. Další velká šance, kdy puk tancoval v brankovišti Energetiků, neskončila gólem jen díky tomu, že jeho cestě za brankovou čáru zabránila brusle jednoho z bránících hráčů. Brankář Dušek v této chvíli puk pod kontrolou neměl. Protože ani hosté již do konce zápasu velmi dobře chytajícího Luňáka nepřekonali, skončila třetí třetina výsledkem 0:0 a celé utkání pak skončilo zaslouženým vítězstvím hostí v poměru 0:2.