Menu +

Prohra nás strašně mrzí, chtěli jsme vyhrát už kvůli divákům, lituje neúspěchu Lukáš Nahodil

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Předčasné Vánoce si nadělila Jihlava, když v posledním utkání kalendářního roku 2013 porazila Horáckou Slavii Třebíč o dvě branky. Utkání však mnoho krásy nenabídlo, a to ani z jedné strany. Průběh zápasu určitě ovlivnila rychlá branka, kterou šli hosté do vedení. Jedním z rozhodujících momentů byla také nevyužitá stoprocentní šance Červenobílých osm minut před koncem, kdy mohli snížit na 2:3 a bojovat ještě o vyrovnání. Zápas po jeho skončení pro náš web zhodnotil třebíčský forvard Lukáš Nahodil.
Sdílejte článek
 

Už třetí velké derby Vysočiny této sezóny je minulostí. Tentokrát se hrálo na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ. Hosté šli rychle do vedení, tím se hodně uklidnili a místo bezhlavého útočení hráli z pozorné obrany, což třebíčským Bílým hvězdám dělalo problémy. Zápas kromě dění na ledě ovlivnily i problémy se stařičkým osvětlením stadionu, kvůli kterému muselo být utkání na témě čtyřicet minut přerušeno. Ale o tom až později.

„Hodnotí se to těžko, nemyslím si, že bychom byli horší, než Jihlava. Oni prostě dali o dva góly víc a na ty se hokej hraje. Nás tenhle výsledek mrzí, víme, že venku hrajeme líp, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Přišlo i hodně fanoušků, i proto je velká škoda, že zápas dopadl takhle. Strašně nás to mrzí,“ říkal zklamaně před kabinou domácího týmu pětadvacetiletý odchovanec Horácké Slavie.

Lukáš Nahodil střílí na branku Jihlavy v derby

Rychlý gól ovlivní každý zápas ať už pozitivně, nebo negativně. A tím, kdo vstřelil rychlý gól byli tentokrát hosté, branka Štebiha ze druhé minuty utkání dala hostům určitý klid na hokejky, zatímco Bílé hvězdy se museli do soupeře více nutit.

“Ta branka zápas určitě ovlivnila. My jsme se chystali, že budeme hrát pozorně zezadu, ale pak přišla taková nešťastná střela, protože si myslím, že ten hráč chtěl vystřelit úplně jinam, ale puk mu sjel a prošel brankáři mezi nohama. Mám však za to, že jsme dostatečně kvalitní tým na to, abychom se z toho oklepali. Jenže pak jsme dostali bohužel druhý gól a to už bylo těžké,“ povzdychl si vytáhlý útočník, jenž je aktuálně nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie za pět branek a sedmnáct asistencí. Dvaadvacet kanadských bodů nasbíral Lukáš Nahodil ve třiceti utkáních.

Závěr zápasu ovlivnily problémy s osvětlením. Na třebíčském stadionu je ještě stále starší, výbojkové osvětlení. To je bohužel velmi citlivé na výkyvy napětí v síti a po poklesu napětí výbojky zhasnou. Pak se ale musí téměř deset minut čekat, než je možné výbojky znovu dostat na plný světelný výkon. Bohužel ke krátkodobému poklesu napětí v některých částech města došlo hned několikrát za sebou a vždy, když už to vypadalo, že by se mohlo začít hrát, výbojky znovu zhasly a znovu se muselo čekat, než najedou na plný výkon. To se stalo celkem třikrát a tak hráči odešli do kabin - nehrálo se skoro čtyřicet minut.

“Bylo to až pět minut před koncem třetí třetiny, takže to nebylo tak hrozné, jako kdyby se to stalo třeba někdy v polovině zápasu. My jsme pak seděli v kabině, pořád jsme se hecovali a říkali si, že ještě zkusíme s tím zápasem něco udělat. Pět minut je dlouhá doba a za tu se může stát cokoli. Chtěli jsme to zkusit i kvůli divákům, kterých přišlo opravdu hodně. Jenže pět minut už asi bylo málo…,“ přibližuje třebíčská devatenáctka, co se dělo v kabině při poruchou osvětlení vynucené přestávce.

Na stadionu ale nebyla úplná tma, svítilo nouzové osvětlení a nad ledem krásně zářila nová multimediální kostka, prostě fungovalo vše, až na stařičké výbojkové osvětlení. „Pamatuju si, že tady světla vypadla už kdysi při utkání s Olomoucí, ale to nesvítilo vůbec nic a bylo to, jak se říká o hubu. Jinak si nic takového nepamatuji,“ doplňuje Nahodil.

Třebíčské v právě probíhající sezóně trápí využívání přesilových her. V tabulce jejich využití jsou až na nelichotivém posledním místě. V posledních utkáních sice Třebíčští začali přesilovky využívat, nicméně k ideálu má jejich hra v početní výhodě stále daleko. Tomuto tématu se Lukáš Nahodil věnoval poměrně obsáhle.

“Je to složité, my se snažíme připravovat zvlášť na každého soupeře, protože každý to brání jinak, máme speciální porady, víme jak to každý soupeř hraje, jenže někdy je to spíš o štěstí. Puk se odrazí na druhou stranu, trefíme hráče před sebou… Bavíme se o tom, pracujeme na tom na tréninku, děláme spoustu věcí, ale… Prostě nám to tam nepadá, teď už jen zbývá asi namočit hokejky do záchodu,“ kroutí hlavou Lukáš Nahodil, který je se svým výborným hokejovým myšlením jako dělaný pro to být nahrávačem a mozkem přesilovkových formací.

K využití přesilových her v posledních utkáních pomohla produktivita zkušeného Libora Pivka. Lukáš Nahodil si ale myslí, že o jenom hráči to není, i když zkušený střelec se vždycky hodí.

“Pivec má zkušenosti a ten gól prostě umí dát, ale když se podíváte k nám do kabiny, tak střelce tady taky máme. Tomáš Vondráček dal loni asi dvacet gólů za sezónu, to je typ střelce. Když nám ty přesilovky nejdou, tak už je člověk v jakési křeči a už, když jde na led, tak si říká, jednou mi puk přeskočí hokejku, diváci začnou nespokojeně vzdychat, pískat a ono se to pak nehraje snadno, i když my dobře víme, že tam nás hodně tlačí bota,“ nabízí svůj pohled na okolnosti špatného procenta využití přesilových her nejlepší nahrávač Horácké Slavie.

Utkání s Jihlavou bylo poslední před první a jedinou přestávkou, kterou letos první liga má. Tým trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka nyní dostal volno, ale k tréninkům se znovu sejde už ve čtvrtek 26. prosince.

“Já zítra (v neděli) ráno jedu do Pardubic, je tam vložený zápas ve Vítkovicích, který za Pardubice odehraju a pak si doma trochu odpočinu s rodinou a přítelkyní. Potom se vracím zpět do Pardubic. Kluci tady jdou na led hned 26. prosince a mají v plánu dvoufázový trénink, takže nějaký prostor na velký relax asi není. Hlavně musíme zlepšit ty zmíněné přesilovky, takže je asi budeme trénovat.“

V některých klubech probíhá před vánoční přestávkou předvánoční vážení, aby trenéři měli přehled, kdo se jak moc intenzivně věnoval cukroví, salátu, řízkům, nebo kaprovi. Pak za překročení váhy přichází pokuty a penízky vložené do společné kasy. Podle slov Lukáše Nahodila ale v Třebíči nic takového neproběhlo.

“U mě určitě nic takového neproběhlo,“ usmívá se útočník se subtilní postavou, která by nějaké to kilo navíc určitě snesla. “Nevím jak u ostatních, ale myslím si, že ani u nich žádné předvánoční vážení nebylo,“ uzavřel krátké pozápasové povídání Lukáš Nahodil.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024