V sobotu na Duklu, Třebíč čeká hokejový svátek a poslední zápas roku 2013

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třetí čtvrtina dlouhodobé části 1. ligy se rychle blíží ke svému závěru. V sobotu 21. prosince 2013 přivítá Horácká Slavia na svém ledě regionálního rivala, tým HC Dukla Jihlava. Bílé hvězdy si přivezly z Berouna výhru 2:0 a již čtyřikrát za sebou si mohly vychutnat chuť vítězství. Naváží na tuto sérii i v předvánoční sobotu? Pojďte svůj tým v posledním letošním utkání podpořit do ochozů Zimního stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENY! Tento atraktivní duel začíná v tradičních 17:30 h. Uvnitř článku soupis bezpečnostních opatření.

BEZPEČNOSTNÍ A ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ PRO SOBOTNÍ DERBY

Dukla očima statistik

Jihlavská Dukla se prakticky od počátku tohoto ročníku drží v první trojici prvoligového pelotonu a na dálku bojuje o druhé místo s Kohouty z Olomouce. Týmu trenéra Petra Vlka a asistenta Františka Zemana se prozatím vyhýbá jakákoliv výsledková krize, když po odehraných 34. utkáních nasbíral náš příští soupeř 73 bodů a s odstupem jediného bodu na druhou Moru má již desetibodový náskok před Havlíčkobrodskými Rebely.

Dukla z posledních jedenácti zápasů podlehla pouze suverénovi z Mladé Boleslavi. Kdo stojí za těmito výsledky? Největší porci odchytaných zápasů má prozatím David Rittich s úspěšností zákroků 92,26% a s brankovým průměrem 2,15 obdrženého gólu na zápas. Kanadskému bodování Dukly i celé soutěže nadále vévodí Tomáš Čachotský s 54 body. Se svými 37 asistencemi je navíc nejlepším nahrávačem Jihlavy. Nejvíce branek, 21, má na svém kontě Adam Zeman.

Poslední tři zápasy Dukly Jihlava

HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 2:1 sn, branky Dukly: Seman, nájezd Čachotstský,

ČEZ Motor Č.B. – HC Dukla Jihlava 1:3, branky Dukly: Zeman 2, Haluza,

HC Dukla Jihlava – HC Rebel Havlíčkův Brod 2:1, branky Dukly: Zeman, Prokš.

Sestava Dukly: Rittich – Mocek, Štebih, Kaláb, Dobrovolný, Podlipnik, Zadražil, Čermák – Důras, Hubáček, Seman – Mikeš, Zeman, Prokš – Velecký, Haluza, Kuřítko – Vysloužil.

Jihlava chtěla v utkání proti Havlíčkovu Brodu zvýšit svůj náskok na třetím místě na deset bodů. Po bezbrankové první třetině se Dukla ujala vedení zásluhou Adama Zemana, hosté sice dokázali Davidem Stachem vyrovnat. Jenže v samém závěru vstřelil vítězný gól Marek Prokš a uzavřel na konečných 2:1. (zdroj: www.hcdukla.cz)

Horácké Slavii se v prosinci výsledkově daří

Sedm utkání doposud sehráli Bílé hvězdy v měsíci prosinci a pouze v jednom z nich nebodovaly, pětkrát brali svěřenci trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka plný počet bodů. Slavisté neustále bojují o co možná nejlepší pozici před blížícím se play-off a s 56 body jsou o skóre na šestém místě tabulky.

Mezi třemi tyčemi kraluje Martin Falter, který se po středečním klání v Berouně posunul na devátou příčku mezi všemi gólmany první ligy. Zároveň je nejvytíženějším brankářem celé soutěže. Pyšnit se může úspěšností zákroků 92,75% i třemi čistými konty. Dvacetdva kanadských bodů mají na svém kontě Tomáš Vondráček a Lukáš Nahodil. Prvně jmenovaný je zároveň se 14 brankami nejlepším střelcem svého týmu, druhý z této dvojice je pro změnu se 17 asistencemi nejlepším nahrávačem Horácké Slavie.

Poslední tři zápasy Horácké Slavie Třebíč

SK Kadaň – SK Horácká Slavia Třebíč 2:4, branky Třebíče: Vondráček 2, Křivohlávek, Přibyl,

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice 3:2, branky Třebíče: Pivko 2, Wasserbauer,

Medvědi Beroun 1933 – SK Horácká Slavia Třebíč 0:2, branky Třebíče: Wasserbauer, Pivko.

Sestava Horácké Slavie: Falter – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Valenta – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Pivko, Kaut, Čech - Wasserbauer, Raška, Mrázek - Kadela.

Hned první brankovou příležitost využil Jan Wasserbauer, jenž zužitkoval krásnou přihrávku Mrázka. Perfektně přihrával v osmačtyřicáté minutě také Mikeska a osamocený Pivko přidal druhou branku Horácké Slavie. Další čisté konto si připsal nejvytíženější brankář celé ligy, Martin Falter.

Vzájemné zápasy příštích soupeřů v této sezóně

9. kolo: SK Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava 2:8, branky: Dolníček, Dlapa – Čachotský 2, Seman 2, Kadlec, Jaroš, Velecký, Podlipnik.

Domácí začali dobře a šli ve třetí minutě do vedení, ale hosté i díky dvěma přesilovkovým brankám překlopili vedení na svoji stranu a do první sirény přidali ještě dva zásahy. Ve druhé třetině dali domácí gól naděje z hole Dlapy, ale Dukla drama nepřipustila. Do druhé sirény přidala ještě tři přesné trefy a v posledním dějství završila dnes její večer jednou brankou na konečný výsledek 2:8.

22. kolo: HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3sn, branky: Důras, Štebih – Fořt, Křivohlávek, nájezd Čech.

Jednobrankové vedení zajistil hostům v úvodu druhého dějství přesnou střelou Fořt, na 2:0 zvyšoval Křivohlávek. Dukla srovnala ve třetí třetině stav, pak přišlo na řadu prodloužení a posléze i samostatné nájezdy. V nich rozhodl přesnou ranou do šibenice Martin Čech.

Nejen hokej, ale i charita

Horácká Slavia Třebíč ve vánočním období pravidelně pořádá charitativní akci DVAKRÁT V ROCE VÁNOCE. Tentokrát akce vyšla na předvánoční období, tedy na 21. prosince. Jako každý rok bude v prostoru u Fanshopu umístěn vánoční stromeček, pod který mohou lidé nosit různé dárky, které pak dostanou děti ať už z dětského domova, nemocnice, nebo i jiných zařízení. O druhé přestávce si děti převezmou dárky a vystoupí s nimi přímo na ledovou plochu, kde je diváci, stejně jako minulé roky „zahází“ plyšáky.

Pro letošní ročník akce Dvakát v roce Vánoce se vedení Horácké Slavie a Dětského domova v Náměšti nad Oslavou domluvilo na pro chod domova a děti samotné přece jen praktičtější využití akce. Od partnera firmy EXPERT ELEKTRO dostane domov AUTOMATICKOU PRAČKU, poukaz na její vyzvednutí předá zástupkyně firmy přímo na ledové ploše o druhé přestávce.

Rádi bychom vyzvali diváky, kteří se rozhodli přinést pod stromeček k Fanshopu dárky, aby se zaměřili na kosmetiku (śampóny, tekutá mýdla, krémy), které děti po celý rok maximálně využijí. Děkujeme!

Jak již bylo uvedeno výše, jedná se o poslední zápas tohoto kalendářního roku. Jelikož týmem, který se v tomto utkání Bílým hvězdám postaví bude tradiční prvoligový soupeř HC Dukla Jihlava, očekává se, jako tradičně, zvýšený zájem fanoušků o tento souboj. Od středy 18.12. si proto můžete zakoupit vstupenky na sobotní derby s Jihlavou v předprodeji. Předprodej probíhá po celý den na vrátnici ZS až do soboty 21.12. do 15 hodin. Od tohoto času pak budou otevřeny pokladny. Vstupy na stadion budou otevřeny od 16:00 a to jak pro domácí, tak pro fanoušky hostů.