Menu +

V úterý přípravný zápas číslo dvě - přijede účastník baráže HC Olomouc

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčští hokejisté mají za sebou první přípravný zápas a teď už se chystají na další. V úterý 6. srpna od 17:30 nastoupí znovu na svém ledě proti týmu HC Olomouc. Období zkoušení hráčů, jejich testování a hledání ideální sestavy stále pokračuje, nicméně Horácká Slavia by proti kvalitnímu týmu Olomouce měla vyjet v o dost odlišném složení, než tomu bylo v prvním utkání s Moravskými Budějovicemi.
Sdílejte článek
 

HC Olomouc – tým s vysokými ambicemi

Olomoučtí Kohouti patří již delší dobu k lepším týmům první ligy a po tom, co do klubu vstoupil jako majitel Jiří Dopita, šli ještě nahoru. Jejich vzestup vygradoval účastí v poslední baráži o extraligu, kde sice neuspěli, ale nasbírali mnoho cenných zkušeností.

Právě Jiří Dopita se posunul z hráčské pozice na trenérskou. Na lavičce vystřídal Jana Tomajka, jenž se přesunul ke staršímu dorostu, a trenérskou dvojici bude nyní vítěz z Nagana tvořit se zkušeným Petrem Fialou.

Olomoučtí už mají v nohách, stejně jako třebíčské Bílé hvězdy, jedno přípravné utkání, které hráli i ve stejný den. Olomouc na svém ledě přehrála tým extraligových Vítkovic 4:2 a i když se jedná jen o přípravu, ukázala, že znovu bude pomýšlet na čelo tabulky a možná opět i na postup do bojů o nejvyšší soutěž.

Posila v brankovišti – gólman Tomáš Vošvrda

Největší změnou v kádru Olomouce je změna na postu brankáře. Do Zlína se vrátil nadějný mladík Libor Kašík, kterého by měl nahradit již zkušený a extraligou protřelý brankář Tomáš Vošvrda, jenž do Olomouce přišel z Liberce a třebíčští příznivci si ho jistě pamatují z dresu Hradce Králové, nebo Benátek nad Jizerou.

Z loňského kádru už příznivci Kohoutů neuvidí v jejich dresu dvě dlouholeté ikony klubu - Milana Ministra, který ukončil kariéru, a Alexandra Lhotského, jenž odešel do druholigové Karviné. Hostování skončilo také litoměřickému Ondřeji Křížovi, zlínskému Tomáši Valentovi a třineckému Zbyňku Hamplovi. Naopak nový dvouletý kontrakt na Hané podepsal střelec Matěj Pekr a výměnou za Jakuba Čuříka putoval do Olomouce z Třebíče obránce Roman Kadela.


V Třebíči bojuje o místo na soupisce stále přes dvacet hráčů

Třebíčští mají za sebou první test v podobě zápasu s Moravskými Budějovicemi. Příležitost v tomto utkání dostali hlavně mladí hráči a junioři. Mnoho z nich ale zápas nezvládlo dle představ trenérů, a tak po pátečním tréninku došlo k prvnímu zúžení kádru. Do Pardubic se vrátil Jan Škvor a třebíčští odchovanci, kteří mohou hrát za juniory, se přesunuli k juniorskému týmu, i když, pokud budou mít odpovídající výkonnost, v sezóně mohou za muže ještě naskočit.

Utkání se Žihadly vynechalo hned několik hráčů, kteří by v sezóně měli patřit k oporám. David Dolníček, Rostislav Malena, Lukáš Nahodil, Jakub Čuřík, Marek Laš a někteří další. Ti by ale už v zápase s Olomoucí měli nastoupit a třebíčská sestava by tím pádem měla nabrat na kvalitě, i když ke konečné soupisce pro ligu je stále ještě hodně daleko.

Utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc začíná v úterý 6. srpna 2013 v 17:30.

Plán přípravy 2013/2014
Třebíč – Moravské Budějovice4:6
Třebíč – Olomoucúterý 6. 8. 2013
Třebíč – Kometačtvrtek 8. 8. 2013
Olomouc – Třebíčúterý 13. 8. 2013
Třebíč – Šumperkčtvrtek 15. 8. 2013
Šumperk – Třebíčpondělí 19. 8. 2013
Třebíč – Havlíčkův Brodúterý 20. 8. 2013
Jihlava – Třebíččtvrtek 22. 8. 2013
Třebíč – Skalicaúterý 27. 8. 2013
Havlíčkův Brod – Třebíččtvrtek 29. 8. 2013
Třebíč – Jihlavaúterý 3. 9. 2013

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020