Menu +

V úterý přípravný zápas číslo dvě - přijede účastník baráže HC Olomouc

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčští hokejisté mají za sebou první přípravný zápas a teď už se chystají na další. V úterý 6. srpna od 17:30 nastoupí znovu na svém ledě proti týmu HC Olomouc. Období zkoušení hráčů, jejich testování a hledání ideální sestavy stále pokračuje, nicméně Horácká Slavia by proti kvalitnímu týmu Olomouce měla vyjet v o dost odlišném složení, než tomu bylo v prvním utkání s Moravskými Budějovicemi.
Sdílejte článek
 

HC Olomouc – tým s vysokými ambicemi

Olomoučtí Kohouti patří již delší dobu k lepším týmům první ligy a po tom, co do klubu vstoupil jako majitel Jiří Dopita, šli ještě nahoru. Jejich vzestup vygradoval účastí v poslední baráži o extraligu, kde sice neuspěli, ale nasbírali mnoho cenných zkušeností.

Právě Jiří Dopita se posunul z hráčské pozice na trenérskou. Na lavičce vystřídal Jana Tomajka, jenž se přesunul ke staršímu dorostu, a trenérskou dvojici bude nyní vítěz z Nagana tvořit se zkušeným Petrem Fialou.

Olomoučtí už mají v nohách, stejně jako třebíčské Bílé hvězdy, jedno přípravné utkání, které hráli i ve stejný den. Olomouc na svém ledě přehrála tým extraligových Vítkovic 4:2 a i když se jedná jen o přípravu, ukázala, že znovu bude pomýšlet na čelo tabulky a možná opět i na postup do bojů o nejvyšší soutěž.

Posila v brankovišti – gólman Tomáš Vošvrda

Největší změnou v kádru Olomouce je změna na postu brankáře. Do Zlína se vrátil nadějný mladík Libor Kašík, kterého by měl nahradit již zkušený a extraligou protřelý brankář Tomáš Vošvrda, jenž do Olomouce přišel z Liberce a třebíčští příznivci si ho jistě pamatují z dresu Hradce Králové, nebo Benátek nad Jizerou.

Z loňského kádru už příznivci Kohoutů neuvidí v jejich dresu dvě dlouholeté ikony klubu - Milana Ministra, který ukončil kariéru, a Alexandra Lhotského, jenž odešel do druholigové Karviné. Hostování skončilo také litoměřickému Ondřeji Křížovi, zlínskému Tomáši Valentovi a třineckému Zbyňku Hamplovi. Naopak nový dvouletý kontrakt na Hané podepsal střelec Matěj Pekr a výměnou za Jakuba Čuříka putoval do Olomouce z Třebíče obránce Roman Kadela.


V Třebíči bojuje o místo na soupisce stále přes dvacet hráčů

Třebíčští mají za sebou první test v podobě zápasu s Moravskými Budějovicemi. Příležitost v tomto utkání dostali hlavně mladí hráči a junioři. Mnoho z nich ale zápas nezvládlo dle představ trenérů, a tak po pátečním tréninku došlo k prvnímu zúžení kádru. Do Pardubic se vrátil Jan Škvor a třebíčští odchovanci, kteří mohou hrát za juniory, se přesunuli k juniorskému týmu, i když, pokud budou mít odpovídající výkonnost, v sezóně mohou za muže ještě naskočit.

Utkání se Žihadly vynechalo hned několik hráčů, kteří by v sezóně měli patřit k oporám. David Dolníček, Rostislav Malena, Lukáš Nahodil, Jakub Čuřík, Marek Laš a někteří další. Ti by ale už v zápase s Olomoucí měli nastoupit a třebíčská sestava by tím pádem měla nabrat na kvalitě, i když ke konečné soupisce pro ligu je stále ještě hodně daleko.

Utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc začíná v úterý 6. srpna 2013 v 17:30.

Plán přípravy 2013/2014
Třebíč – Moravské Budějovice4:6
Třebíč – Olomoucúterý 6. 8. 2013
Třebíč – Kometačtvrtek 8. 8. 2013
Olomouc – Třebíčúterý 13. 8. 2013
Třebíč – Šumperkčtvrtek 15. 8. 2013
Šumperk – Třebíčpondělí 19. 8. 2013
Třebíč – Havlíčkův Brodúterý 20. 8. 2013
Jihlava – Třebíččtvrtek 22. 8. 2013
Třebíč – Skalicaúterý 27. 8. 2013
Havlíčkův Brod – Třebíččtvrtek 29. 8. 2013
Třebíč – Jihlavaúterý 3. 9. 2013

Podobné články

Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

včera
Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020