TRE - OLO 1:1 - Výborný zápas přinesl zaslouženě fotbalovou remízu

T ř e b í č - Ke druhému přátelskému utkání Horácké Slavie Třebíč zavítal na její ledovou plochu soupeř, jenž si v loňském ročníku zahrál baráž o postup do Extraligy - tým HC Olomouc. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, když větší šance si vypracovávali domácí hokejisté. Jediné zaváhání Bílých hvězd přišlo v 16. minutě, kdy po prohraném vhazování, po pravici Lukáše Dusíka, se dokázal prosadit ostřílený Švaňhal. I ve druhé dvacetiminutovce měli mírnou převahu domácí, kteří se zaslouženě radovali z vyrovnání, když nabídnutou přesilovku využil kapitán David Dolníček. Závěrečná část hry rozuzlení nepřinesla, a tak se oba soupeři rozešli fotbalovou remízou 1:1.

přát., úterý 6.8.2013
1:10:1, 1:0, 0:0
OLO OLO
Branky a nahrávky: 36. Dolníček (Laš, Vondráček) – 16. Švaňhal (Heža). Rozhodčí: Blecha - R. Čech. Vyloučení: 3:5, navíc Kucharczyk (OLO) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík – Malena, Rangl, Čejka, Bilčík, Peroutka, Janota, Dittrich – Laš, Dolníček, Vondráček – Wasserbauer, Nahodil, Čuřík – Kadela E., Kaut, Přibyl – Čech M., Zábranský, Moučka – Paták.
HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Kadela R., Janáček, Jaroměřský, Staněk, Schejbal, Ostřanský – Pekr, Řípa, Herman, Kucharczyk, Diviš, Selingr, Králík, Vodný, Jergl, Heža, Švaňhal, Novotný.

První dějství tohoto přípravného zápasu se od úvodu odehrávalo ve znamení přesilových her. Ani jeden z týmů si však nedokázal vypracovat vyloženou šanci, jak domácí tak hostující snipeři se prozatím zaměřovali. Až střela domácího Wasserbauera z osmé minuty prověřila pozornost Vošvrdy. Letní posila Hanáků však byla připravena a mezeru mezi betony si pohlídala.

Na začátku třinácté minuty musel ukázat svoji pozornost i domácí gólman Dusík, který zlikvidoval nebezpečný bekhendový pokus Novotného z otočky na hranici brankoviště. O minutu později si kotouč s Řípou narazil rozjetý Herman, ani on však neuspěl.

Když se neujala ani pohledná akce dvojice Dolníček – Vondráček z patnácté minuty, udeřili hosté. Po vyhraném vhazování Kohoutů ze šestnácté minuty se ke kotouči dostal Ondřej Švaňhal, protáhl se kolem brankoviště kde oklamal Dusíka a podél něj do odkryté klece otevřel skóre zápasu – 0:1.

Domácí bílé hvězdy inkasovaná branka nesrazila, čehož důkazem byl výpad Vondráčka ze sedmnácté minuty. Domácí forward prosvištěl středním pásmem, jeho střelu Vošvrda pouze vyrazil do rohu kluziště. Tam však zabojoval v bílém hrající Čech, který se ještě pokusil z úhlu překvapit brankáře Hanáků. Když se dvě minuty před první přestávkou neujala střela Shejbala, odcházeli oba týmy do šaten za stavu příznivějšího pro hosty.

Autor první branky Kohoutů Švaňhal sahal po druhém gólu na konci dvacáté třetí minuty. Jeho pokus z otočky na hranici brankoviště naštěstí pro domácí tým mířil mimo tři tyče.

Hrdinou dvacáté šesté minuty se stal obránce Horácké Slavie Bilčík, který tygřím skokem změnil směr letu kotouče z hole Diviše, který již mířil do odkryté části domácí svatyně. Místo oslavy další branky se hosté museli smířit s vhazováním v jejich útočném pásmu.

Na druhé straně se za malou chvíli připomněl domácí obránce Malena, který svoji pohotovou střelou od modré čáry vyprášil rukavici Vošvrdovi. Hostující gólman měl i štěstí, když atakující Laš nedokončil dorážkou nahození z hole Čejky, které Vošvrda neudržel.

Utkání se již překlopilo do své druhé poloviny, když zahrozilo duo Přibyl – Kaut, na pozorného strážce svatyně Hanáků posléze nevyzrál ani Wasserbauer svým bekhendovým pokusem z mezikruží.

Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali v třicáté šesté minutě využitou přesilovou hrou. Na pravé straně útočného pásma si David Dolníček vyměnil kotouč s Markem Lašem, vybruslil si na kruh odkud vystřelil nad rukavici Tomáše Vošvrdy a trefil se přesně nad jeho rameno - 1:1.

Bílé hvězdy vyrovnávající branka nabudila a Moučka, Čech a v neposlední řadě Laš svými pokusy postupně navyšovaly počet zásahů gólmana Kohoutů. V druhém dějství již žádná branka nepadla, vítěze mělo určit posledních dvacet minut.

Překlopit stav utkání na svoji stranu mohli domácí v přesilové hře, která se jim naskytla na začátku třetí třetiny. Kohouti se ubránili a naopak ve čtyřicáté čtvrté minutě to mohli být oni, kdo se ujme vedení. Chybnou rozehrávku Dusíka za vlastní brankou nepotrestal díky všudybylovi Čuříkovi Diviš, domácí gólman posléze tváří v tvář zastavil průnik Švaňhala.

V padesáté páté minutě uzamkli Třebíčští Hanáky v jejich obranném pásmu, kýžené vedoucí branky se borci v bílém ale nedočkali. Jejich tlak v této fázi zápasu sílil, oslabil ho až nedovolený zákrok Čejky.

Jelikož do konce třetí třetiny chybělo tři a půl minuty, Kohouti vycítili nabídnutou přesilovou hru jako ideální příležitost k naklonění výsledku na svoji stranu. Nabídnutou šancí však pohrdli, jejich střelecké pokusy převážně od modré čáry mířili nad branku Dusíka. Základní hrací doba tak skončila nerozhodným výsledkem 1:1, to byl nakonec i výsledek konečný.

Petr Fiala po utkání TRE - OLO 1:1

Kamil Pokorný po utkání TRE - OLO 1:1

Lukáš Dusík po utkání TRE - OLO 1:1

Tomáš Vošvrda po utkání TRE - OLO 1:1

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Byl to vyrovnaný zápas, vždy si převzal některý tým minuty tlaku, hodně se hra přelévala. Myslím si, že Olomouc má velice kvalitní mužstvo, jsou hodně pospolu, což dokázali loni parádním výsledkem. Pro nás to byla velice těžká zkouška. Myslím si, že i v té únavě, co jsme, jsme se vypořádali se zápasem velice dobře. Měli jsme v zápasu výborné momenty, měli jsme i momenty i trošku pasivnější, na kterých chceme pracovat. Výsledek je myslím spravedlivý. Vyhrát jsme mohli my, vyhrát mohl i soupeř. Nikomu příliš nevycházela koncovka, proto skončil zápas takovýmto výsledkem za fotbalového počasí. Hrát v tomto vedru, když hráči tvrdě trénují, to je neskutečná řehole. Já však věřím, že těžko na cvičišti, lehce na bojišti. Třeba se nám to vrátí v zápasech, kdy půjde o body. Na dnešní počasí nebyl podle mého názoru až tak špatný led, všichni zaměstnanci zimní stadionu dělají co mohou, na jiných stadionech by se třeba ani nehrálo. Kvalita ledu odpovídá tomu, jaké je venku počasí. Mnohdy nebyla koncovka obou týmů nepřesná kvůli ledu, spíše díky tomu, že jsou týmy chvíli na ledu a některé herní činnosti nemají ještě zažité."

Petr Fiala – HC Olomouc: „Ono to vypadá, že mužstva dobře bránila, ale já bych řekl, že obě dvě strany měly docela dost šancí dát gól. Asi i vlivem, v tomhle horku, horšího ledu (tím nechci říct, že u nás je nějaký super led, je asi stejný jako tady) to hráčům, kteří chtějí hrát, kteří jsou kreativní a chtějí něco vymyslet, dělá kvalita ledu problémy. Byl to klasický přípravný zápas. Dva naši hráči nedohráli kvůli zranění, do příštích utkání musíme být lépe připravení. Nepřipravení hráči dostanou čisté tělo a je z toho zranění, musí být prostě na souboje připraveni i v přípravných zápasech. My jsme hráli proti Vítkovicím v kompletní sestavě, soupeři pár hráčů chybělo, rozdíl soutěží se potom malinko srovnává. Třebíčští hráli v útoku asi v kompletní sestavě, menší změny očekávám mezi obránci, určitě nás domácí dobře prověřili.“