BRAVO! Bílé hvězdy přistřihly Jestřábům křídla. Po vítězství 5:2 berou všechny tři body

T ř e b í č - Veledůležité tři body si dnes připsali hokejisté Třebíče. Horáci přivítali na svém ledě Prostějov, přičemž toto utkání se jim podařilo dovést do vítězného konce. Svěřenci Radka Nováka a Jaroslava Barvíře zvítězili nad svým soupeřem 5:2. Dvě branky vstřelil Marek Laš, gól a asistenci dokázali zaznamenat Lukáš Nedvídek a Ladislav Bittner.

49.kolo, středa 12.2.2020
5:23:1, 2:1, 0:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 2. Ferda (Malec), 5. Bittner (Nedbal, Psota), 11. Nedvídek (Vodný), 30. Laš (Szathmáry, Nedvídek), 33. Laš (Bittner, Krenželok) - 1. Chlán (Pochobradský, Jandus), 31. Divíšek (Nouza, Husa). Rozhodčí: Skopal, Valenta - Polák, Kleprlík. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1243. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Szathmáry, D. Krenželok, Nedbal, V. Čejka, Furch, Kowalczyk, Padrnos – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Malec – T. Havránek, Tadeáš Král, Michálek.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Hamrlík, Březák, Pěnčík – T. Jandus, Chlán, Pochobradský – Žálčík, Račuk, Hrníčko – Nouza, Divíšek, Machač – M. Novák, V. Meidl, Antoníček.

Do vedení se dostali hosté už po půl minutě hry. Za vyhozeným kotoučem z obranného pásma dojel Pochobradský, který s velkým štěstím dostal puk k Petru Chlánovi, jehož křižná rána skončila za Jekelem. Ve druhé minutě se ale podařilo domácím vyrovnat. Malec v pádu přihrál puk Radimu Ferdovi, který překvapil hostujícího brankáře střelou z obrovského úhlu. Tento gól šel jednoznačně na vrub Štůraly, ten si nepokryl prostor u bližší tyčky a dovolil tak domácím srovnat.

V 5. minutě Třebíč dokonala obrat, když přesilovou hru využil Ladislav Bittner, jenž přesně tečoval Nedbalovo nahození od modré čáry. V polovině prvního dějství se domácí fanoušci znovu radovali. Lukáš Nedvídek bekhendem dorazil svoji vlastní střelu za hostujícího gólmana.

Ve druhé třetině Horáci dokázali využít podruhé v zápase početní převahu. Ve 30. minutě po bekhendové přihrávce Šimona Szathmáryho se z vrcholku kruhu prosadil střelou zápěstím Marek Laš. Zhruba o minutu později se Prostějovským podařilo snížit. Zkušený čtyřicátník Tomáš Divíšek dopravil střelu Tomáše Nouzy do sítě bruslí. Puk však do branky nebyl úmyslně kopnut, a tak se pokračovalo za stavu 4:2.

V čase 32:16 si Třebíčští vrátili tříbrankové vedení zpět. Bittner parádní přihrávkou vybídl ke skórování Marka Laše. Ten už měl snadnou práci dostat puk z bezprostřední blízkosti za bezmocného Štůralu.

Ve 45. minutě Michal Furch lehkým nahozením pořádně vystrašil hostujícího brankáře, který zaváhal a málem pustil kotouč do branky. Naštěstí pro Prostějov se pouze odrazil od horní tyčky za branku hostí.

V 53. minutě mohl Marek Laš zkompletovat hattrick, jenže při samostatném úniku mířil vinou faulu příliš vysoko.

Třebíč si již závěr utkání s přehledem pohlídala a na domácím ledě si připsala velmi cennou výhru proti Prostějovu 5:2.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Z našeho pohledu byl tým výborně připravený, kluci plnili plán hry výborně. Myslím si, že jsme byli ve všech směrech lepším týmem, i když nás překvapila rychlá branka soupeře. Soupeř na nás nenašel recept, vypracovali jsme si pěkné šance a dávali jsme krásné góly.

LHK Jestřábi Prostějov - Hosté se nedostavili na tiskovou konferenci.